Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A helyemben kivel mennél be a...

A helyemben kivel mennél be a szülőszobára (férj vagy legjobb barátnő)?

Figyelt kérdés

Május elejére várjuk a picit.


A férjem nagyon szeret és azt mondta bejön velem, ha szeretném, viszont azt nem tudja megígérni, hogy nem fog elájulni. Őt ismerve azt mondom, hogy előbb halna meg ott, mint én, mert alapvetően már egy vérvételt sem bír végignézni. Szóval ha ő jönne be,


A legjobb barátnőm nagyon közel áll hozzám, olyan, mintha a nővérem lenne, teljesen megbízom benne. Ráadásul van egy szülésznő végzettsége is. Ha ő jönne, akkor nem szülésznőként, hanem mint barát lenne ott mellettem. Nála attól nyilván nem félek, hogy ő rosszul lenne, viszont az ját a fejemben, hogy mi van, ha én égetném le magam... Mármint ő már sok szülést látott, és mi van, ha én másokhoz képest kevésbé fogom bírni, vagy nem fog menni a szülés és császár lesz, stb.


Nem tudom eldönteni, ki legyen ott. Ti kit választanátok a helyemben?



2020. dec. 8. 20:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Férjemet vinném a helyedben. A barátnő is jó ötlet ha szülésznő de ha eleve így állsz hozzá, hogy leégeted magad akkor te is látod kit kell vinned.
2020. dec. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a páromat mindenképpen. Nálunk sokáig úgy volt, hogy én nem akartam, hogy bentlegyen. Ő aztmondta, ahogy szeretném. Aztán a végefelé éreztem, hogy az lenne a legjobb, ha mégis bent lenne. Én nagyon örülök, hogy így döntöttem. végig velem lehetett, amíg vajúdtam.(Igaz, utána műteni kellett, de nézhette ugye, ahogy kiemelik a babát) nekem is van egy legeslegjobb barátnőm, szinte testvérem. De nálam mondjuk fel sem merült ő.( nem azért mert mondjuk nem akartam volna, tán még röhögtünk is volna sokat..:) Anyukám lett volna a másik választott. Ha rosszullenne a férjed, biztos van ott valaki aki segít, akár ki is kísérik ha úgy van. De szerintem ő lenne a legnagyobb támaszod ebben. Vagyis, véleményem szerint:) könnyű, és gyors szülést, boldog babázást Nektek! 😊
2020. dec. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Ha a férjem ennyire nem bírja az ilyen dolgokat, nem kérném, hogy bent legyen. Gondolom, ő sem rajong az ötletért. Nem szeretném rávenni olyanra, amiben nem biztos. De a barátnőmet sem kérném meg rá. Nem kötelező, hogy bent legyen bárki is, amúgy sokan az édesanyjukat kérik meg.
2020. dec. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a férjemet vinném. A férjemet vittem, nem nem bírja a korházat/vért, de nagyon várta a babát, így maga kérte, hogy hadd jöhessen. Nálunk jól sült el. A szülésre fókuszált és a babára. Nem volt rosszul. Nekem pedig óriási szükségem volt rá a 16 óra vajúdás alatt.
2020. dec. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nála [szülész barátnőnél] attól nyilván nem félek, hogy ő rosszul lenne, viszont az ját a fejemben, hogy mi van, ha én égetném le magam... Mármint ő már sok szülést látott, és mi van, ha én másokhoz képest kevésbé fogom bírni, vagy nem fog menni a szülés és császár lesz, stb."


Na, ez aztán a legkevésbé se legyen szempont!

2020. dec. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A férjem azt mondta, ha nem muszáj, akkor kihagyná, de ha ragaszkodom hozzá, akkor bejön velem és majd kiderül, meddig bírja. Megpróbáltuk dokumentumfilmet nézni a szülésről együtt, kb. 10 perc után ki kellett kapcsolni, mert ki kellett rohannia hányni...


Anyám nálunk szóba sem kerülhet, évek óta nem tartjuk a kapcsolatot, előtte sem voltunk jóban.

2020. dec. 8. 21:03
 7/17 anonim ***** válasza:
2%
Az nem lehetősèg, hogy olyan kòrhazban szülj, ahol vihetsz 2 kìsèrőt? Ès vajon a fèrjed vagy a baràtnőd ki tudnak-e èrted àllni, ha arra lenne szüksèg? A fèrjed ahogy hallatszik, nem biztos, hogy a helyzet magaslatàn lesz, a szülèsznő meg lehet, hogy màr hozzàszokott a szülèszeti erőszakhoz, ìgy ő sem àllna ki melletted.
2020. dec. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Aki mellett nagyobb biztonságban, nyugalomban éreznéd magad. Társadalmi nyomásnak ne akarj megdelelni (pl hogy manapság szinte mindig apás szülés van, vagy hogy ciki lennél stb). Az számít, hogy el tudd engedni majd magad és át tudd adni magad a helyzetnek.
2020. dec. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%
Baratnovel. A végére legyen ott a férj, hogy rögtön kezbevehesse
2020. dec. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
21%
Sehol nem lehet bevinni két kísérőt...
2020. dec. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!