Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek valamilyen oknál fogva...

Akinek valamilyen oknál fogva traumatikus szülése volt, az mennyi idő alatt és hogyan dolgozta fel?

Figyelt kérdés
Nem is az a kérdés, hogy kinek miért volt traumatikus, nem szeretem ha mások rálicitálnak arra, hogy én ezt nehezen éltem meg. Egy éves már a gyerekem, de mai napig elsírom magam, ha a szülés jön szóba. Férjemmel már sokszor átrágtuk, de nem érzem, hogy valaha újra készen fogok állni rá, pedig szeretnénk kistesót majd. Nektek mennyi idő volt feldolgozni? Mi segített benne?
2020. dec. 27. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Nekem az első szép élmény volt, a második traumatikus. 1 éves a gyerek,és azóta is undorodva gondolok vissza rá 😔 nem akarok több gyereket de odáig jutottam, hogy azt mondtam a lányomnak azt fogom javasolni csak is császárral szüljön... éa fogadott orvosom+szülésznőm volt ráadásul.
2020. dec. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6 évbe telt. De a testemnek kilencbe.
2020. dec. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2 év telt már el, részben feldolgoztam. Nem sírok már ha szóba kerül. De annyira nem dolgoztam fel, hogy második gyereket vállaljak.
2020. dec. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én császáros voltam. Nekem a műtét előtti élmények (pl.katéter felhelyezése) és az utána levő fájdalom traumatikus emlék.
2020. dec. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok, nekem az segít, ha kibeszélhetem. Sorstársakkal megvitatni. Ez oldja bennem a feszültséget.
2020. dec. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az első traumatikus volt. 1 évembe telt nagyjából felállni belőle, elengedni persze azóta se, pedig lassan 6 éves a lányunk.

Ellenben azóta lassan 3 éves a középső és 2 hetes a legkisebbik. 😊

2020. dec. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok!!😍
2020. dec. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én atombrutál szarul éltem meg a szülést.

Akkor megfogadtam, hogy nem hogy több gyerekünk nem lesz, hanem még csak szex sem, nehogy véletlen.....

3hónapos volt a fiam, mikor elsőre szexelni képes voltam. Aztán olyan 10hós lehetett, mikor férjem elkezdett célozgatni, hogy 2t beszéltünk meg, kis korkülönbséggel.

13hós volt, mikor újra belevágtunk. Ennek 7hónapja. Azóta 1 vetélésem volt :(


Nekem az segített, hogy kibeszéltem magamból. Férjem ha 100x nem hallgatta végig, hogy én hogy éltem meg, akkor 1x sem. Pedig ott volt, látta. Illetve barátnőmnek akkor volt egy elég durva szülése, az segített még lelkileg, hogy ha ő ezt végigcsinálta, akkor nekem is még 1x meg kell tudnom csinálni.

2020. dec. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ém csak annyit tudok hozzászólni, hogy anyámnak 3 hüvelyi szülése volt. Az első neki akkor trauma, hogy még a mai napig is kihat rá. Kérdeztem is, hogy akkor minek szült még kettőt. Az se volt jobb de összeszorította a fogát. Engem is nagyon féltett a szüléstől, jobban pánikolt mint én. Végül császárom lett (vajúdásom se volt) és őszintén nem bánom. Nekem semmi gondom nem volt a császárral, meg se karcolt.
2020. dec. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A második gyerkőc születése oldotta fel az első sérelmeit. Az elsőnél szülészeti erőszak, rengeteg felesleges macera, minden volt, aztán mire betoltak a műtőbe, majdnem ottmaradtunk mindketten. A másodiknál mindenre nemet mondtam, amit kicsit is furcsának találtam, csak mi ketten voltunk a babával, akikre hallgattam. Csodálatos volt!
2020. dec. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!