Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lesz tejem ha: szülés előtt...

Lesz tejem ha: szülés előtt még mindig nem duzzadt be a mellem? Mit tegyek hogy legyen tejem ?

Figyelt kérdés

C méretű melleim vannak, vagyis nem túl kicsik.

Ráadásul elég mirigyesek -onnan tudom h voltam korábban(1éve) emlővizsgálaton és ott mondták.


A terhességem elején érdekes hogy bevoltak duzzadva a melleim, mint mindig mensi előtt. De kb.a 3dik hónaptól kezdődöen leapadtak🤦.


A kérdésem ez normális lehet?

Nállatok h volt, és mit tegyek h legyen tejem?


2020. dec. 31. 06:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

A mellmérettől független a tejtermelés. Nekem A-s melleim voltak, sosem feszültek vagy termeltek előtejet a terhességek alatt, és mindkét gyerekemet tudtam szoptatni szerencsére gond nélkül.

A legjobb praktika, hogy minél többet tedd mellre a babádat, segíthet a tejserkentő tea.

2020. dec. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

milyen tejserkentő tea?


És szulés után hány napom van hogy meginduljon a tej?


Vagy már szulés előtt kellene megduzzadjon a mellem?

2020. dec. 31. 07:24
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, szerintem erre nincs egy fix szabály. Attól hogy nem duzzadtak a melleid terhesség alatt vagy a méretei nem befolyásolják azt hogy lessz e tejed vagy sem. Ezt majd akkor fogod meg látni ha már megszületik a babuci. Az sem baj ha első mellre tevéskor nem jön semmi... Lassan megindul az. Nővérem császározták,neki 3 nap alatt indult meg. Lényeg hogy akkor is tedd mellre a babát ha nem jön semmi. Tested majd tudja a dolgát és ösztönösen beindul a dolog. Amúgy fizikai okokból csak nagyon kevés százaléka a nőknek nem tudnak szoptatni. Pont azért mert nincs vagy nagyon kevés az emlő mirigy. De ha neked orvos mondta hogy van, akkor nem lessz ott baj ne izgulj. Tej serkentő tea van minden patikában és interneten is. Utána nezhetsz, válogathatsz. De ami a legjobban segít az ha szülés után nagyon sokszor teszed mellre a picurt. Jó egészséget!
2020. dec. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a szülés után 3.napon durrant be és lett is tej.


A legfontosabb, hogy ne izgulj, sokat kell majd mellre tenni, próbálkozni, "gyakorolni".


Az én lányom kis súlyú volt, így kapott a 3 napban 1x tápszert, de aztán sikerült csak anyatejes táplálás 7,5 hónapig

2020. dec. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, majd szülés után fog beindulni a tejtermelés. Ettől függetlenül első perctől tedd mellre a babát. Közvetlenül szülés után csak előtejed lesz. Ez csak pár csepp, de tele van ellenanyagokkal, olyan a picinek, mint egy védőoltás minden betegség ellen, amin te valaha átestél.

Az újszülött gyomra akkora, mint a mutatóujjadon a köröm. Szóval az a pár csepp is jelentős mennyiség.


A szülés utáni 3-7 napon történik a tejbelövellés. Minél többet van mellen a baba, annál előbb szokott bekövetkezni. Császár után később.

Ezt észre fogod venni, egyik reggel arra kelsz, hogy szétrobban a cicid, olyan, mint a beton, vagy a friss szilikon beültetés.

Pár hétig lesz csak olyan, hogy ha több idő telik el két etetés közt, akkor kemény lesz, feszül, esetleg spontán folyni kezd. De aztán beáll a kínálat-kereslet, és kènyelmesebb lesz, elmarad ez a feszülős duzzadás. Akkor se kell majd ráparázni, ez nem azt jelenti, hogy kevesebb a tejed. Szoptatás közben fog termelődni a szükséges mennyiségben.


Szerintem fontos, hogy hinni tudj magadban, vagyis abban, hogy a testünk egy csoda, és tudja, hogy mire van szükség. Bízz a babádban is, ő el tudja dönteni, hogy mikor és mennyit akar szopizni. Nála jobban senki se tudja, semmilyen okostojás rokon vagy szakértő. Összeszoktok, csak ketten kelletek hozzá, bízz magadban és benne.

Jó babázást és könnyű szülést!

2020. dec. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Plusz egy tipp: a tejserkentő teától sok babának fáj a hasa. Viszont a zabkeksz nem okoz ilyet, és remek tejszaporító.
2020. dec. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se volt semmi terhesség alatt. Végig a terhesség előtti melltartóimat hordtam, előtejem se volt.

Szülés után 48 órával durrantak be, most 1,5 éve szoptatok.

Szóval semmit nem jelent, hogy terhesség alatt nincs semmi.

2020. dec. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj és ne görcsölj rá!

Nekem mindkét gyereknél a 3. nap lövellt be a tejem.

Ami fontos: gyakori mellre helyezés, NAGYON sok folyadék, rendszeres normális étkezés. Lehet kapni tejserkentőket, teát, kapszulát, italokat, de az én gyerekeimnek szinte minden ilyentől fájt a hasuk. Talán a more milk-től nem, az jó is volt, meg a karamalz sör.

2020. dec. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

Nekem sajnos nem lett, pedig mindent elkövettem.

Már gyanús volt, hogy nem növekedett a mellméretem terhesség alatt (hugomnak kb.3-szor nagyobb lett).

Szülés után (természetes,gyors) sem éreztem semmit. Kerdezgettem eszik e eleget a kicsi, mindig azt mondták igen.

Hazaengedtek, kb.folyamatosan mellen volt. Mértem mennyit evett és csak 10-20g-ot szopizott. Egy hét után sem volt változás. Végül tápszer lett,utána fejtem,hogy talán azzal szaporíthatom, de semmire nem jutottam. Vegül kiderült,hogy nagymamám volt így.

2020. dec. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze nem volt a melleimnek a terhességhez, mégis majdnem 3 évig jött belőle tej
2020. dec. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!