Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni fájások?

Szülés utáni fájások?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Tegnap délután 15:30-kor született meg a kisfiam természetes úton. Utána enyhén görcsölt a hasam meg fájt ott lent de semmi komoly.Most este 9 òta nagyon görcsöl a hasam, olyan mint a szülési fájás. Az ápolònő adott algopirynt de nem jobb tőle. Normàlis ez az erős fájdalom? Mivel lehet enyhíteni?? Mozogni sem bírok , aludni sem tőle annyira fáj:/

2021. jan. 7. 02:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hànyadik gyerek? A szülès utàn hùzòdik össze a mèh. Legerősebben szoptatàs közben èrezni, minèl többedik gyerek, annàl erősebben. Ez legtöbbször fàjdalmas.

Fàjhat mèg a hasad sèrûlèstől, fertőzèstől, bent maradt lepènydarabtòl, de ez ritkàbb.

2021. jan. 7. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Második baba. Mivel enyhítsem?
2021. jan. 7. 03:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
De ha tegnap szültél, még bent vagy a kórházban, nem? Miért nem a nővéreket kérdezed meg, miért minket, random laikus embereket? Bizonyos mértékig normális lehet (nekem nagyon fájt az első 3-4 napban a méhösszehúzódás), de a szülési görcsök nekem már aggasztónak hangzanak. Ha ott helyben van kitől megkérdezned, akkor hajrá, ha nincs, akkor várj picit, hogy javul-e a fájdalom, és ha nem, akkor legalább hívd fel a kórházat/orvosod.
2021. jan. 7. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hiába szòlok nekik... azt mondták normális és hogy aludjak....
2021. jan. 7. 03:12
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ha aggasztónak tartod, akkor ne hagyd magad, szólj nekik újra, és mondd el nekik részletesen, mit érzel. Ha ezek után is azt mondják, minden rendben, akkor tényleg ki kell bírnod reggelig (legalább a vizitig). Egyébként felegyenesedni fel tudsz tőle, vagy annyira görcsöl, hogy csak görnyedni bírsz?
2021. jan. 7. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Nekem mindkét szülés után 24 óráig még simán olyan összehúzódásaim voltak mint a fájások. Azt hittem belepusztulok, az ágyneműt csatakosra izzadtam alvás közben. Szerintem mindenkinek más. Nálam normális volt de azért jó ha lát doki.
2021. jan. 7. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szòltam nekik megint, annyi a válaszuk hogy anyuka ki kell bírni.... hihetetlen hogy milyen lekezelőek velem. Nem birok felállni rendesen csak görnyedni. Köszönöm Nektek! Ha jön az orvos vizitkor mondom neki addig meg nemtudom mit csináljak, megpròbálom kibírni:/
2021. jan. 7. 04:37
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szoptatasnak van mehosszehuzo hatasa ami fajdalommal jar, en pl nem kertem ra semmit, az enyem kibirhato volt, de nalunk menetrendszeruen hoztak az algopyrineket a kismamaknak a reggelihez. Ha ugy erzed h valami odabent nem stimmel, kerj egy vizsgalatot a dokitol, ha kell sird ki, nehogy valamit benezzenek.


Gratula a babahoz!:)

2021. jan. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen normális. En is a falat kapartam másnap. Azt mondták a szoptatás alatt még jobban fog fájni de ez normális mert összehúzódik a méhed.

Mi 48 órát voltunk benn és mg itthon is fájt. A doki a varratszedésen mondta, hogy egy darabig így lesz sajnos, sokat szoptassam a kicsit és hamarabb visszahúzódik. A második babám. Az elsőnél nem fájt ennyire.

2021. jan. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
na, mi volt, kérdező?
2021. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!