Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy születik meg a méhlepény?

Hogy születik meg a méhlepény?

Figyelt kérdés
Nektek hogy volt? Azt is olyan fájdalmas kitolni mint a babucit?
2021. jan. 7. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy kis rántás volt, a köldökzsinórnál fogva kihúzta a szülésznő. Csak azt éreztem, hogy zuttyant, mondtam is, hogy ja, tényleg, még annak is ki kellett jönni. Fájdalmas egyáltalán nem volt, még kellemetlen se. Max fura.
2021. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkétszer nagyon fájt pedig óvatos volt a doki. Szülés közben nem de akkor sírtam. Mindkét terhességem alatt egy helyen baromi érősen tapadt a lepény. Ez miatt volt. Küretet is kellett végezni mert egy darab bent maradt mindkét alkalommal.
2021. jan. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ugyan az volt,mint az elso valaszolonal. Tokre el is felejtettem,hogy meg az is van. Jott a szuleszno, "benyult",de csak kicsit,kerdeztem kell e nyomnom,mondta nem,es mar csusszant is kifele a lepenyem. De ez is lehet tibbfele. Van,akinek nyomnia kell,fajdalmas,stb.
2021. jan. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem nem jött ki egészben. Nem éreztem belőle semmit, talán pont ezért.
2021. jan. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A feleségemnél egyik gyereknél sem volt fájdalmas. De a doki a második gyereknél nem vette észre, hogy egy darab bent maradt. Augustusban szült, és nem akart rendbe jönni, hol itt hol ott fájt valamije. Következő év májusában rosszul lett, kórházba került, és akkor vették észre. Küret után körülbelül egy hónapra múltak el a panaszai.
2021. jan. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem éreztem. De nem is akart leválni. Vártunk rá kb fél órát. Ez idő alatt néha a szülésznő megtapogatta a hasam és picit megrángatta a zsinórt. Gondolom, hogy levált e már. De aztán abszolút semmit nem éreztem, mikor végre kijött. Illetve annyit csak, hogy az erzestelenito amit gatmetszeshez kaptam, kezdett múlni már addigra, úgyhogy ott egy picit égető érzés volt mikor kijött a lepény. De aztán kaptam is a következő injekciót és varrtak össze.
2021. jan. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanugy mint #1.
2021. jan. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A szülés alatt nem, de a lepényleváláshoz kaptam oxyt, hogy hátha, de semmit nem ért, nekem nem voltak összehúzódásaim hozzá, pedig az orvos azt várta volna. Amúgy én is elfelejtettem a dolgot, az #1-hez hasonlóan, és miután végül levált olyan 20 perc múlva, a szülésznő csak a zsinórnál fogva kihúzta, az kicsit fura volt, mint amikor egy nagyobb darab menstruáció bluggyan ki, de egyébként nem fájt meg semmi ilyesmi.
2021. jan. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az elsőnél segített a szülésznő kihúzta. A másodiknál kinyomtam. Nem fájt egyébként. Olyan fáradt voltam és örültem, hogy vége.
2021. jan. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elvitték a fiam mosakodni, akkor mondta a doki, hogy megvárjuk, míg megszülöm azt is. Kb 2 perc mulva jött is. Nem kaptam +ba semmit rá. Magától szépen kijött, igaz nyomnom kellett 1et, hogy segítsek rajta. Ahhoz tudnám hasonlítani en is, mint egy nagyobb volumenü mensi.

Én meglepődtem, mikor mondta a doki, hogy ezzel még nincs vége a szülésnek, meg a lepény hátra van. Ahogy meglett a fiam azt hittem ennyi volt 😅

(Kicsit brutál hasonlat, de malac ellésben számtalanszor segítettem már az állaton, ott is mindig az jelezte a végét, ha a lepény kijött. Megsem gondoltam magamnál is erre 😂)

2021. jan. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!