Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen tipusu a szulesi...

Milyen tipusu a szulesi fajdalom, menszi szeru vagy kezdetben kemenyedes meghatarozott idokozonkent?

Figyelt kérdés

Bocsi, de meg tapasztalatlan vagyok ebben,elso baba lesz.

Kerlek probaljatok leirni nekem amennyire lehetseges, hogy idoben induljak el itthonrol!


2010. aug. 16. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:

igen mensi szerü de jobban fáj


akkor induljatok amikor már nem nevetsz a férjed viccein és fájások alatt nem mosolyogsz és nem beszélsz. azok az igaziak.

ha nincs túl messze a kórház érdemes kitartó 5 percesekkel menni mert akkor nem töltessz bennt sok időt.

2010. aug. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem 15-16évesen a mensi görcsök jobban fájtak mint a tágulás:) 6 hetesen kontrollon is nagyot nézett a dokim, amikor azt mondta, hogy átéltem már ennél nehezebb görcsöket is. Egyébként meg ne izgulj, amint kicsusszan a kis manó mindent el fogsz felejteni:):):):) Ezidáig életemben a szülés volt a legnagyobb "buli". Soha olyan közel nem éreztem magamhoz a férjem és nagyon büszke vagyok a kis családomra. Gondolj úgy a szülésre, hogy történjék bármi is, akkor is egy hős vagy, egy teremtménynek adsz életet!!!! és a párod pedig egy csodával ajándékozod meg:):):):)
2010. aug. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem a derekam, medencém fájt iszonyatosan, amikor jöttek a fájások, olyan volt, mintha mindjárt kettétörnék. De pont mikor már elviselhetetlenné kezdett válni, akkor múlt el, és pihenhettem kb.1percet a következő fájásig. A tolófájások már nagyon izgalmasak, akkor érezni, hogy belül mászik egyre kifelé, nekem néhány fájás altt ki is bút, és azt az élményt nem pótolja semmi, amikor érzed kicsusszanni a fejecskéjét, vállát...és sorban mindent. Tényleg minden fájás eltörpül. És rácsodálkozik az ember, hogy te laktál eddig bennem, a babaus meg néz nagy szemekkel, hogy "te lennél az?" Felfoghatatlan! Én azonnal mondtam a férjemnek, hogy jöhet a következő!
2010. aug. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem olyan volt, mint a mensi fájás. Meg fogod ismerni-tudom már sokszor hallottad, de tényleg:)

Legjobb ismertetőjele, hogy időközönként ismétlődik, egyre kisebb időközönként és erősödik is.

10-5 perces fájások közt bőven ráérsz eliundulni, vagy persze ha folyik a magzatvíz vagy vérzel!

Ha csak keményedsz, az még jósló, bár ha az is rendszeres, szólj a dokidnak!

2010. aug. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon erőteljes mezi szerű görcseim voltak, olyan tompán fullasztóak, ismétlődően. Görcs, aztán semmi, aztán megint... Plusz hányingerem is volt. Először semminek érzed őket, aztán egyre felerősödnek és valóban, lekopik arcodról a mosoly és csak arra koncentrálsz, hogy meg ne fulladj a görcs alatt... ezért is fontos, hogy nyugodtan, mélyen lélegezz.

Én nem tudom, mikor kell otthonról indulni, nem voltak fájásaim, indítottak, mert szivárgott a magzatvíz. Én vajúdás közben sem néztem, milyen időközös fájásaim vannak... de az biztos, ha élesben megy a dolog, érezni fogod és akkor irány a kórház!

Egy kalappal a szüléshez!

2010. aug. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem semmi keményedés, vagy mensi szerű fájdalmam nem volt egyik szülésem kezdetén, folyamán!

Mindkettő gyerkőc úgy indult, hogy belül, lent a méhszájamnál éreztem pokoli fájdalmat, bizonyos időközönként. Olyan volt, mintha ki akarták volna tépni, csavarás, húzás, szétszakadás féléket éreztem. Nem tudom leírni, fájt! Az NST sosem mutatott fájást, én meg majdnem ott haltam meg.

2010. aug. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sokra nem mész a válaszommal. De mindenkinél máshogy történik, nincs két egyforma szülés - szülési fájdalom. Ráadásul más ha burkot repesztenek, más ha elfolyik a magzatvíz stb...


De az átlagszöveg:

kórházba akkor indulj ha egy órán keresztül rendszeres mensi szerű vagy bármilyen más fájások, keményedéseid vannak, a keményedés és az összehúzódás ugyanaz. Ha elkezdődnek a fájások és rendszeresek akkor végy egy forró zuhanyt, majd feküdj le, ha ettől sem múlik és továbbra is rendszeres akkor indulás a kórházba. De egyébként ez is típusfüggő, lehet hogy neked már a 10 perces fájások után egyből egy percesek lesznek...


ha elfolyik a magzatvíz akkor nekem azt mondta anno a szülésznőm, hogy nyugodtan zuhanyozhatok de csak zuhanyzás! és aztán go kórház. de ez megint csak olyan hogy lehet ha elfolyik a mvíz akkor egyből tólófájásaid lesznek. ...


egyébként meg ha itt az ideje a szülésnek, és nem indított lesz, akkor érezni fogod hogy jön a baba.


Bízz magadban! Ez az egy számít!


Én bíztam és 2 ó 45 perc alatt szültem meg, igaz indított volt, de szülés közben nagyon kell figyelni és koncentrálni a levegővételre és a tólófájásoknál.


Könnyű szülést kívánok neked és jó egészséget neked és a babának is.!

2010. aug. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként jól írja a 11:02-es válaszoló. valóban a legnagyobb buli, nekem is az! bármikor újra élném az elejétől a végéig, a végén te is így fogod látni. :D Persze csak a végén tényleg! :D Ja és az is igaz, hogy akkor ott ha apás szülés lesz nagyon együtt lesztek a pároddal lelkileg és minden tekintetben.
2010. aug. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!