Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az első babám császármetszé...

Ha az első babám császármetszéssel született, akkor valószínű, hogy a második is azzal fog? Tapasztalatokat szeretnék kérni.:)

Figyelt kérdés
Császármetszéssel született a kisfiam, már 9 hónapos. Tervezzük majd idővel a tesót, viszont nem tudom mennyi időt 'érdemes' várni így, hogy császáros voltam. Illetve felmerült bennem a kérdés, hogy akkor a következő baba is valószínű császáros lesz? Ilyenkor ugyan oda vágnak vagy máshova?

2021. febr. 10. 11:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%
Az orvosom minimum 1 év pihenést javasolt a következő terhességig a császár után. A második születhetett volna kitolással, ha megfelelő helyzetben van, de nem fordult be, így ő is császár lett. Ezek után viszont ha lenne harmadik, az biztosan program császár lenne.
2021. febr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
63%
Nekem a második vbac született, de nagyot kellett küzdenem érte. 13 hónapos volt akkor a nagy, semmi probléma nem volt sem a várandósság, sem a szülés alatt. 😊
2021. febr. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%

A császár után legalább egy, de inkább két évet javasolnak az orvosok, utána lehet próbálkozni. (De a saját orvosod jobban tud erre válaszolni)

Császár után lehet simán szülni, ha nincs egyéb ok az újabb császárra, nekem az elsö sürgösségi császár volt, a második sima szülés minde komplikáció nélkül.

Sajnos Magyarországok sok helyen automatikusan császároznak ilyen esetben, teljesen fölöslegesen. (Mielött valaki beleköt, Németoszágban - ami azért nem elmaradott hely -, csak tényleg indokolt esetben lesz a második is császár, az esetek nagy többségében nem.)

Ha meg netán újra császár lenne, akkor ugyanott vágnak, a legtöbb esetben a régi heget eltávolítják.

2021. febr. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a lányom császáros volt, a két fiam pedig simán született.

A kicsi fiammal éppenhogy beértünk a kórházba.

2021. febr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam valahol, hogy legalább 18 hónapot ajánlanak.

Nekem is császárral született, mert mekónium került a magzatvízbe. De már több, mint 25 hónap eltelt. Én is emiatt izgulok, hogy a következőt, ha lesz, akkor hogyan fogom megszülni..

2021. febr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%
Húgomnak az első császár után úgy kellett kisírnia a másodikat... Nem vette a doki etalonnak, hogy császárnak kell lennie a másodiknak is.
2021. febr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%
Hasonló volt a helyzet nálunk is. A második terhességnél az orvos azt mondta, ő a császárt javasolja, de ha a feleségem ragaszkodik a hüvelyi szüléshez .... - feleségem itt közbeszólt, hogy nem ragaszkodik. Így lett császár a második is. A két gyerek közötti korkülönbség 3,5 év volt.
2021. febr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
53%

Eleve a szülések 30-50 %-a császár. Tehát nagy eséllyel császár lesz. Attól is függ, mi volt az előző császár oka, hisz ha az fennáll, akkor egyértelműen a császár a jobb.

Egyébként nem ugyanoda vágnak másodjára, de csak egy heg lesz kívülről.

Személyes vélemény: en biztos nem akarnam kockáztatni hogy a p*ncim is sérülésnek legyen kitéve ha már egyszer volt csaszarom. Illetve inkább programozott császár legyen semmint bármilyen komplikáció miatt sürgősségi.

2021. febr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
72%
Én a 8-assal értek egyet, bármennyire is lepontoztátok. Minek tenném tönkre magam alul, ha már volt császárom.
2021. febr. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
80%
Nekem az első sürgősségi császár volt és most harcolok, hogy programozott császárom lehessen. Én azt a horrort nem akarom újra átélni. Plusz már fel lett vágva a hasam, nem akarom, hogy alul is szétszakadjak. Nagyon erőltetik ezt vbac marhaságot, nem tudom megérteni, hogy a 21.században a nőnek nem lehet döntése a saját teste felett. Kereken 2 éves volt a gyerekem, mikor teherbe estem, 4 hónap múlva szülök. Orvosom minimum 1 évet javasolt császár után, de azt mondta hogy jobb a 2 év.
2021. febr. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!