Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek van rá esély hogy...

Szerintetek van rá esély hogy szeptemberre visszakapjuk a régi életünket?

Figyelt kérdés

Tudom sokára lesz még és senki nem tud biztosat, de jó lenne ha a férjem látogathatna amíg bent vagyunk a kórházban a picivel. 😊

Meg az se lenne rossz ha nem kéne maszkban szülni. 🤦🏽‍♀️


2021. febr. 22. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem még az idei év is a koronáról fog szólni, de ez csak az én véleményem.
2021. febr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem már sosem lesz olyan, mint covid előtt. Főleg az egészségügy. De szerintem az nem jobb lesz. A korlátozások viszont tovább fog tartani a kórházban, mert a vírusra hivatkozva nem engednek be látogatókat csak korlátozva.
2021. febr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Akkor jön a 4. hullám. Azt mondják..


Én 3 éve szültem, akkor se jöhetett a férjem, 12 napot bent voltam és csak a császárra jöhetett be sem előtte se utána, látogatási tilalom volt. Ez van, sajnos ezzel koronán kívül is kellett számolni máskor is. Elég rossz, de túl lehet élni

2021. febr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem azt mondta Ceci, hogy a járványnak nem lesz vége?

[link]

2021. febr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Én most fogok szülni, de nagyon örülök a látogatási tilalomnak, akkor is, ha megköveztek érte.

1. Nem fog mindenki pereputtya a folyosón mászkálni. Sokan nem tartják be, és a szobába is bemennek a családtagok. Barátnőm mesélte, hogy nagy roma család ment be a szomszédos kiságyon lévő anyukához, és végig a mellét bámulta (őt akkor tanították szoptatni). Kitenni persze nem merték őket.

2. Nekem sem hiányzik abban a 48 órában anyós-após stb.oda, biztos kimerült leszek.

2021. febr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell maszkban szülni, a legtöbb helyen vajúdni sem. Ráadásul most pont a covid miatt sok helyen hamarabb is hazaküldik az embert, nem kell már 4-5 napokat indokolatlanul bent feküdni, 2 nap után mehetsz haza, annyit meg ki lehet bírni apa nélkül is. Ezt csak amiatt írtam le, hogyha véletlenül szeptemberig nem változna sokat a dolog, akkor sincs világ vége, de szerintem azért addigra fog.
2021. febr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is abszolút pozitív tapasztalatom van.

Elsőnél volt látogatás, utáltam, minden rokon akkor gondolta fontosnak a látogatás, egy nyugodt percünk nem volt. Nem tudtam szoptatni mert álló nap volt ott valaki. Aludni sem tudtam, pihenni sem.

Másodikat novemberben szültem, rettegtem tőle, hogy lelkileg hogy fogom bírni férjem nélkül, de sokkal jobb volt. Egész nap az volt a dolgom, hogy pihenek,babázzak, szoptassak, addig csak az enyém volt a picim, szépen összeszoktunk. Semmi hátrány nem volt...sőt, a személyzet jobban segít, mert tudják csak ok vannak.

És jobban odafigyelnek az aranyóra meglétére.

Elsőnél pl egy percet nem töltöttünk 3an császár után, most 5 órát együtt lehettünk az örzőben, imádtam.

Maszk pedig kibírható még a műtőben is, az ember ott másra koncentrál.

Nem kell parázni, remélem a korlátlan látogatást nem is hozzák vissza a szülészeten. Max közvetlen családtag. Senki más.

2021. febr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én júniusban szültem, engem nem zavart. Örültem, hogy 2 nap után hazamehettünk.
2021. febr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

6-os válaszoló vagyok!

Egyébként pár hónapja még én is ezen aggódtam, hogy vajon milyen szülésem lesz így (bármelyik nap aktuálissá válhat, minden órás terhes vagyok). Aztán kb 2 hónapja, amikor már teljesen egyértelművé vált, hogy bizony ez a helyzet maradni fog, átbillentem a másik oldalra és egyáltalán nem látom olyan borúsnak a helyzetet, sőt. Nekem szimpatikus, hogy nem kell bent lenni többet a szükségesnél, nyilván vannak helyzetek, amikor ott kell maradni, de azért a szülések többségénél teljesen indokolatlan kórházban feküdni idegenek között, hol tudna a frissen szült nő jobban és gyorsabban regenerálódni, ha nem a saját ágyában?

Én mondjuk elég introvertált vagyok és már attól 200-as a vérnyomásom, ha megcsörren a telefon, mert tudom, hogy megint valaki azért hív, hogy "na még mindig egyben vagyunk?", viszont nagyon örülök annak, hogy nem kell más látogatóit kerülgetni, meg kellemetlenül éreznem magam, ha éppen csinálnék valamit, ami nem tartozik egy idegenre, de az nem veszi észre magát és ott strázsál a szobában. Persze, erre el lehet mondani, hogy nem kíváncsi senki az én mellemre, de az a véleményem ,hogy ha egy minimális szégyenérzet is szorult az emberbe, akkor igenis zavarja, ha mások is tartózkodnak ott. Én továbbra is nő szeretnék maradni, és a barátaim előtt sem álltam le soha vetkőzni, hiába tudtam mindig, hogy nem érdekli őket, mit rejt a ruhám, ugyanúgy nem szeretnék mások előtt sem attól még, hogy szültem. Mikor nővérem szült, ott az volt a módi, hogy bizony bárki bemehetett a kórterembe, akár többen is és igen, ha te éppen akkor szoptattál, akkor úgy jártál. Persze az egy kórház volt a sok közül, én eleve máshol is fogok szülni és több helyen covidtól függetlenül sem mehet senki sem be az anyákhoz, de nagy megkönnyebbülés, hogy emiatt bizonyosan nem kell aggódnom.

Mindennek meg van az előnye és a hátránya is. Apás szülést mindenhol kötelesek biztosítani, tavasszal voltak ebből cirkuszok, mert nem nagyon voltak letisztázva a viszonyok, most már viszont egyértelműen le van írva feketén-fehéren, hogy a vajúdónak igenis joga van egy kísérőhöz és ehhez nyugodtan lehet ragaszkodni. Rengeteg helyen ugyanis szándékos a félretájékoztatás, a mellébeszélés, mert pontosan jól tudják, hogy úgysem mersz visszaszólni, esetleg amúgy nem is tudsz róla (ezt, mint egészségügyis írom le egyébként). Ne izgulj ezen egyáltalán, szerintem rosszabbnak tűnik a helyzet, mint amilyen valójában, de ha minden jól megy, pár nap és meg tudom :)

2021. febr. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Sokat segített. Igazatok van, erre eddig nem is gondoltam, hogy a francnak se hiányozna oda anyósom vagy apósom. Más rokonsága meg aztán végképp nem. 😄
2021. febr. 22. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!