Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akadnak ki sokan,...

Miért akadnak ki sokan, hogyha megtudják, hogy csak egy gyermeket szeretnék?

Figyelt kérdés

Sokan egyből megbélyegeznek, ha szóba kerül a gyermek vállalás és én vagy a férjem elmondjuj, hogy csak egy gyermeket szeretnénk...

Egyrészt el szeretnénk kerülni a konfliktusokat (a családunkban MINDEN testvérpár között van testvérharc és ez nagyon megkeseríti a családi kapcsolatokat). Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez nem mindenhol van így, sőt... Sok olyan személyt ismerek, akik elválaszthatatlanok a testvérüktől és akik őszinte szeretettel vannak a másik iránt.

Másrészt nem szeretnék kivételt tenni egy a gyermekeim között. Itt is tudom, hogy egy szülő minden gyermekét ugyanúgy kell szeresse, de sajnos a személyes tapasztalatom szintén a családban (férjem családjában is) hogy sokan az egyiket jobban szeretik és pl anyósom ki is mondja, hogy a férjemet jobban szereti és a másik két testvérét pedig egy fokkal kevésbé, mert valahogy a férjem lett a kedvence. Ez persze nagyon kínos a férjemnek és emiatt romlott meg a kapcsolat gyermekkoruk óta a testvéreivel.

A férjem támogat az elhatározásomban és a szüleim is, de pl anyósom meg nagyon sok rokon, barát és ismerős felháborodik.


Nyilván, hogyha ikrek lennének vagy "becsúszna" egy második, nem bánnánk vagy nem kezelnénk nem vár gyerekként, csak tudatosan egyet szeretnénk.



2021. febr. 23. 21:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a szülő jobban szereti az egyik gyereket akkor abban azért a gyerekek is “felelősek”.

Mi ketten vagyunk a nővéremmel és én is látom hogy ég és föld a különbség a szüleinkkel való kapcsolatunkban.

Már gyermekkorunkban is közelebb állt hozzájuk, amin én felnőttként sem változtattam.

Ő olyan én meg ilyen, ugyanazt a nevelést es lehetőségeket kaptuk, nem a szüleink tehetnek róla.

2021. jún. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!