Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akadnak ki sokan,...

Miért akadnak ki sokan, hogyha megtudják, hogy csak egy gyermeket szeretnék?

Figyelt kérdés

Sokan egyből megbélyegeznek, ha szóba kerül a gyermek vállalás és én vagy a férjem elmondjuj, hogy csak egy gyermeket szeretnénk...

Egyrészt el szeretnénk kerülni a konfliktusokat (a családunkban MINDEN testvérpár között van testvérharc és ez nagyon megkeseríti a családi kapcsolatokat). Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez nem mindenhol van így, sőt... Sok olyan személyt ismerek, akik elválaszthatatlanok a testvérüktől és akik őszinte szeretettel vannak a másik iránt.

Másrészt nem szeretnék kivételt tenni egy a gyermekeim között. Itt is tudom, hogy egy szülő minden gyermekét ugyanúgy kell szeresse, de sajnos a személyes tapasztalatom szintén a családban (férjem családjában is) hogy sokan az egyiket jobban szeretik és pl anyósom ki is mondja, hogy a férjemet jobban szereti és a másik két testvérét pedig egy fokkal kevésbé, mert valahogy a férjem lett a kedvence. Ez persze nagyon kínos a férjemnek és emiatt romlott meg a kapcsolat gyermekkoruk óta a testvéreivel.

A férjem támogat az elhatározásomban és a szüleim is, de pl anyósom meg nagyon sok rokon, barát és ismerős felháborodik.


Nyilván, hogyha ikrek lennének vagy "becsúszna" egy második, nem bánnánk vagy nem kezelnénk nem vár gyerekként, csak tudatosan egyet szeretnénk.



2021. febr. 23. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
En ezt nem tapasztaltam. Mi is egyet szeretnénk. Meg is született már. Anyam annyit mondott, ha egy van, rajtam fog lógni, ketten elvannak egymással. Ennyi volt a nagy “felháborodás”. Nalunk konkrétan senki nem törődik ezzel. Persze néha mondogatja apukám hogy na jöhet a következő mert ez mestermunka volt, de igazából tényleg nem esett senki kétségbe.
2021. febr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem sertés de olyan bena indokok ezek amiket írtál. Ha annyit írsz nem szeretnenk 2t mert nekünk úgy jó annyi pobt elég indoklásnak.

Magatoknak szulo! nem mások elvarasaid alapján kell élned. Hidd el mikor hajnalban sir a gyerek vagy beteg vagy barmi van ezek az emberek nincsenek ott! Innentől kuss a nevük.

Mindezt írom 1 gyerekkel és nem lesz több mert nem tudok még egy gyereket heti 168 órában ellatni.

2021. febr. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Ez olyan, hogy akármennyi gyereked van, valakinek nem fog tetszeni. Ha nincs, akkor miért nincs. Ha egy van akkor miért nincs kistesó. Ha kettő van akkor igazán lehetne három, kaptok rá csokot. Ahol három elfér, ott egy negyedik is, nagycsaládosoké a világ. Ha négy van, akkor minek szültél ennyit, hát nem vetted észre hogy túlnépesedés van?

Meggyőzni nem fogod őket mert erről a témáról mindenkinek rengeteg nagyon határozott véleménye van, úgyhogy hagyd az indokokat. Meg kell tanulnod elengedni a füled mellett, nem belemenni a vitába azon túl hogy “egy lesz, mert egyet szeretnénk. Nem, nem szeretnénk többet. Csak egyet.” aztán hadd gondoljanak amit akarnak.

2021. febr. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Él egy olyan elképzelés az emberekben (tisztelet a kivételnek), hogy egyikének rossz lenni. Szerintem e miatt "akadnak fenn" a terveteken.

Háborodjanak, majd megbékélnek. 2-nek igaza van, egymásnak vállalatok gyereket, nem másnak.

2021. febr. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem is gyerekes az érvelésed. Nem, nem mindenhol van a testvérek között harc és nem, nem tesz minden szülő kivételt. Az első babámat várom, bennem is bennem van, hogy hogyan fogok állni majd a másodikhoz, de ahogy megszületik, biztos vagyok benne, hogy tisztázódik.


Ha nem akartok, mert ti elvagytok így és így kerek a családotok, akkor nem kell magadat meg másokat győzködni érvekkel.

2021. febr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5

Mondtam, hogy tisztában vagyok ezzel, de a mi családunkban ez 7 testvérpár közt van így és 4 esetben van hogy igenis kivételt tesznek és bőven elég volt nekem amit láttam.

2021. febr. 24. 08:48
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

El kell engedni a füled mellett. Mi is egyet akartunk. Lassan másfél éves. Meg nem mondom már hányszor hallottam, hogy "jöhet a kistesó", "és mikor lesz testvére"... Stb. Ha még terhese mondtam valakinek, hogy nem akarunk többet akkor "majd úgyis meggondoljátok magatokat". Volt aki egyenesen önzőnek titulált és elkönyvelte, hogy milyen szar lesz a fiamnak egyedül. Meg el lesz kényeztetve.

Egy idő után megtanultam elengedni a fülem mellett ezeket a megjegyzéseket.

2021. febr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Nem új probléma ez. Én 31 éves vagyok, nincs testvérem és a szüleim is megkapták anno, hogy miért nem vállaltak többet. Pláne, a környezetükben szinte divat is volt a "nagycsalád".

Vannak, akik (sajnos) szívesen foglalkoznak mások életével. El kell engednek a füled mellett, mert az ilyeneknek mindig lesz mibe belekötniük.

2021. febr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi sem tervezünk több gyereket, nagyrészt egészségügyi okokból, de sok más oka is van, közte amiket felsoroltál. Családtagoktól mi is kaptunk megjegyzéseket, pl ha ketten lennének megszoknánk, nem lenne gond. De had mi tudjuk hogy milyen a fizikai állapotunk, hogy bírnánk hogy érkezik egy újszülött a meglévő Picink mellé, mennyi türelmünk lenne a mindennapokban stb. Majd ha úgy fogjuk érezni hogy fizikailag és mentálisan is készen állnánk rá és mi szeretnénk majd második gyereket akkor majd mi eldöntjük, addig pedig ez a mikor jön a kistesó kérdezgetés kimondottan bántó is én úgy érzem és kéretlen, mert a szülők dolga ezt eldönteni nem más családtagoké. És hát egyelőre én azt látom hogy a mindennapi élet sem tért vissza, hogy ehhez bármi adott legyen, egy nem egészséges szülőpár feltöltődni sem tud, sportra is kevés a lehetőség stb, ezzel a járvánnyal gyakorlatilag minden fizikai segítséget elveszítettünk, nyílván persze ez nem mindenkire igaz, de a rokonaink tudhatnák hogy ránk sajnos igen.

Szóval ha bármi miatt de úgy érzitek hogy már így kerek a családotok, akkor nyugodtan jelezzétek vissza hogy kéretlen a megjegyzésük, nem aktuális nektek amit mondanak. Abszolút megértem a problémát.

2021. febr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az ilyen emberek saját magukból indulnak ki. És lustaságból az a hozzáállásuk, ha egyke a gyerek ugye nincs mellette játszótárs, ergo a szülöknek talán jobban meg kell erőltetniük magukat az egyke gyerek szórakoztatásához.
2021. febr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!