Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van aki magas vèrnyomással...

Van aki magas vèrnyomással szült termèszetes úton?

Figyelt kérdés
3*2 Dopegytet szedek így van 130 ès 140 között a vèrnyomáson. A vèdőnő ma rám ijesztett ,hogy kèszüljek fel a császárra lelkileg a vèrnyomásom miatt. Azóta rettegek . Nagyon fèlek a császártól. Jövőhèten megyek a dokimhoz akkor vele is beszèlek de addig hátha van valakinek tapasztalata. 37 hkm

2021. febr. 25. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt majd ott, és akkor fogja eldönteni az orvos. Általában nem kockáztatnak, mert szülés közben hirtelen felmehet a vérnyomás és akkor nagyobb gondok lehetnek belőle mint a császárból. A legfontosabb a te és babád épsége, és nem a szülés módja. Egyik sem jobb vagy rosszabb mint a másik.
2021. febr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is szedtem, de szülés alatt teljesen jó volt végig. Nekem szülés után ugrált fel még hetekig.
2021. febr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindentől függ. Nem kaptál megfelelő tájékoztatást. Ez terhességi toxémia vagy már terhesség előtt gondozott magasvérnyomásos voltál?
2021. febr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Nekem császár lett. A magasvérnyomás miatt a vajúdás alatt neurológiai gond lett és féltek, hogy agyvérzést kapok. Így vittek császár után MRI-re, hogy nem történt az agyamban károsodás. Hála istennek egy kis keringési zavarral megúsztam.
2021. febr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem fő a biztonság. Nem ér meg egy szules annyit, hogy valamelyikotok meghaljon. Hidd el, a csaszar is lehet szép élmény, csak tényleg készülj rá tudatosan. Nyilván sokkoló, ha menet közben alakulnak át a dolgok. Aztan max nem lesz rá szükség.
2021. febr. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Terhessègi magasvèrnyomásom van. Előtte mindig 110 körül volt. köszönöm ,hogy irtok a tapasztalataitokról! :) Természetesen a legfontosabb ,hogy mind a ketten egèszsègesen menjünk haza. Eddig is fèltem a szülèstől ,de valahogy rendbe tettem magamban.Viszont most ez ismèt visszataszított a kètelyek ès fèlelmek közè.
2021. febr. 25. 20:17
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Ha császár is lesz, a lenyeg hogy egészségesek legyetek🙏

De ha tényleg az lesz, akkor egy pár jotanacs:

Kinek hamarabb, és minél többet mozogj, ha haza mentek is minél több séta, mozgás. Hamarabb és szebben fogsz gyógyulni. Írj hogy mi volt ☺️

2021. febr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. A toxémiának csak az egyik tünete a magasvérnyomás. Alapos kivizsgálás előzi meg a döntést. Még ezzel együtt is kétséges a szülés kimenetele. Ha bele is engednek a szülésbe, menet közben is dönthetnek a terhesség befejezéséről. A legjobb tanács, hogy lelkileg készülj fel mindkét módjára.
2021. febr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Az elsőt és a másodikat is.

Az elsőnél elég magas volt szülés alatt 180/90. Nem izgatta őket egyébként.

A másodiknál eleve magasvérnyomásom volt és a Dopegytre váltottam. 3x1-et szedtem. A kórházban végig 120/80 volt.

Most szoptatás alatt is ezt szedem.

2021. febr. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!