Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hagynak természetes úton...

Hagynak természetes úton szülni, ha magas a vérnyomásom?

Figyelt kérdés
165/100 már hetek óta, pár napom van még hátra. Egyre idegesebb vagyok.
2010. jan. 6. 15:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem hiszem ! Szerintem kivan zárva ! Nekem napi 6 dopegyttel volt 150 6110 és azonnal kórházba kellet feküdnöm,másnap császárral megszültem ! Hogy lehet,hogy ilyen vérnyomással még otthon vagy ??????????????????
2010. jan. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is magas volt a vérnyomásom,dopegyttel 140/90 körül.Ja és betalocot is szedtem.Befektettek,mert nem vállalták a felelősséget az sztkban.De itt sem történt semmi,csak folyamatos ellenőrzés alatt voltam.Természetes szülésre készültünk,szülésznőm szerint nem lett volna akadálya,ott is folyamatosan mérték a vérnyomásom.Annyit mondott,hogy ha nagyon megszalad,akkor császár lesz.Aztán végül más miatt lett a végén császár.Ne idegeskedj,mert attól csak fentebb megy a vérnyomásod.És ha végül császár lesz,az sem gáz.
2010. jan. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én szültem, mellettem szült egy kismama, iszonyú magas vérnyomással, terhesgondozásra soha nem járt, vérnyomását nem kezeltette stb

Mikor bejött a kórházba, már 2 perces fájásai voltak. Kapott egy lórúgásnyi vérnyomáscsökkentőt és jó nagy letolást, de természetes úton szülte meg kb 1-1,5 óra alatt a babáját.

2010. jan. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egy illetöt,akinek szintén magas volt,befektették korábban,gondolom kezelték és természetes úton szült meg majdnem,csak a baba rosszul illeszkedett,ezért lett császár a legvégén.
2010. jan. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen magas volt a végére a vérnyomásom.Volt hogy 180 is volt.Három héttel a kiírás előtt befektettek emiatt.Mindig emelték az adagot, a végére már 10 szemet szedtem.Én is féltem hogy nem tudok természetes úton szülni, de azt mondták hogy csak extrém magas vérnyomás esetén császároznak.

Kiírás előtt három nappal úgy döntöttek a dokik hogy megindítják a szülést a sok gyógyszer miatt, és természetes úton lett meg a kisfiam.

Reggel mérték, 120/70 volt, aztán csak mikor vége lett a szülésnek, akkor 130 volt, közben nem is nézték.Ne aggódj, csak ez miatt szülhetsz, de erre már kellene szedni gyógyszert szerintem is.

A védőnő, doki, mit szól ehhez a vényomáshoz?Hogy hogy nem írtak rá valamit?

4 hós baba anyukája

2010. jan. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kaptam ma vérnyomáscsökkentőt, meg be is akartak fektetni. De van itthon 2 kicsi gyerekem, emiatt inkább megigértem, hogy minden reggel megjelenek a szülészeten ellenőrzésre.
2010. jan. 6. 21:30
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek 140-es volt a vérnyomása, Ő természetes úton szült. Gondolom hogy végig mérték Neki is és ha gond lett volna akkor császár. De 160-nál már nem tudom, lehet hogy nem fognak kockáztatni.
2010. jan. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Tegnap este 180 volt a felső értékem. MI lesz ebből ??
2010. jan. 8. 07:15
 9/18 anonim ***** válasza:

Mennyi időd van még hátra a szülésig?

Az nagyon sok sajna, és te mérted magadnak, vagy mérték?

Milyen gyógyszert szedsz.Mondom, én már 10 szemet szedtem, 5 szem dopegytet, meg 5 szem másik faját, és úgy volt 130-120 körül.

Egyik előző válaszoló voltam.

2010. jan. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ja és egyébként nálam is hamar jelentkeztek a vérnyomásproblémák, a 16. héten, de kb. a 20. héttől ment egyre feljebb.Semmi bajunk nem lett, a baba is egészséges lett, a méhlepényem is csak 1 es érettségű volt, míg más alacsony vérnyomású kismamáknak meg már a 30 .héttől hármas.És nem volt fehérje a vizeletemben, ami nagyon fontos.Viszont írtó vizes voltam, igaz nyár volt.És nálad sincs ugye fehérje, mert az már toxémia jele lehet.Ha nincs, akkor simán magas lett a vérnyomásod a terhesség miatt.

Előző voltam.

2010. jan. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!