Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák! Miután megszületik a...

Anyukák! Miután megszületik a baba és utána a méhlepény is, utána mi történik?

Figyelt kérdés

Ugye ilyenkor a nők hetekig véreznek. Amíg ott fekszel a szülőszobai ágyon, a nővérek mit csinálnak, bepelenkáznak a vérzés miatt? Vagy már akkor rögtön fel kell kelni és magadnak elintézni?

(Úgy néz ki kisbabánk lesz és nagyon érdekel maga a szülés folyamata. Nagyjából tudom, mi történik, de erről a részéről sosem beszél senki.


2021. márc. 1. 16:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem adtak egy hálós bugyit meg bele betétet a szülőszobán. Bár volt nálam saját is, kérdés nélkül adták. Az volt rajtam az aranyóra alatt. Később az osztályon cseréltem le, amikor mentem zuhanyozni.

Ja, és előtte még összevarrnak, ha kell.

2021. márc. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Varrni csak akkor varrnak ha szakadsz ugye? Ezzel sem vagyok tisztában. Gátmetszés, akkor van ha nem fér ki a baba és vágni kell, de ettől függetlenül még szakadhatsz is?
2021. márc. 1. 16:56
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen a gátmetszés protokoll, nem csak akkor vágnak, ha nem fér ki a baba, ennek ellenére igen, repedhetsz is metszéssel együtt is. Nekem nem vágtak, de szakadtam, nem volt durva, de azért kellett varrni.


Miután megszületett minden, leellenőrizték, hogy tényleg minden kijött-e, nem tudom, mit csináltak pontosan, méhtükrözés volt-e vagy csak bekukucskált, de valahogy megnézte az orvos, hogy amúgy minden okés-e, kell-e egyéb beavatkozás. Összevarrta, amit össze kellett, adott vérzéscsillapításra valamit, aztán sok boldogságot kívánt és gratulált majd kiment. A szülésznő még kicsit eltakarított alólam, kaptam egy betétet én is, bár vittem sajátot, aztán még feküdtünk ott két órát a babával és apukával, élveztük a csodát :)

2021. márc. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Engem vágtak, az továbbszakadt. A lányom megszületett vákummal, ami azt jelenti, hogy a fejére tett tölcsérrel húzták, a másik doki meg nyomta ki belőlem könyökkel... Férjem elvágtak a köldökzsinórt, a babát elvitték felöltöztetni, mérni, stb, addig a férjem fényképezhette. Utána a szülésznő gyorsan kinyomta belőlem a lepényt... Utána jött a doki, kaptam egy helyi érzéstelenítést, ő kitakarított belülről, vattákat vagy rongyokat tett be, nem is tudom mert nem láttam, csak éreztem. Gondolom megnézte, hogy nem maradt-e bent lepénydarab, stb... Ez kb 10 percig tartott. Utána kezdett el varrni, ami nagyon sokáig tartott, az utolsó 10 percben már mindent éreztem... Szóval, nem volt túl kellemes az utána lévő dolog sem, hiába nem volt már fájásom. Amúgy tényleg egy pillanat alatt megkönnyebbül az ember, amint kint van a baba. Utána nekem még 2-3 napig szoptatás közben durva fájásaim voltak. 5 hétig véreztem, nagyon fájt a gátseben, többször fel is szakadt.
2021. márc. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, 4es vagyok:engem csak lemostak, és tettek egy nagy betétet a lábam közé, és a hozott hálóingemet rámadták. A beteghordó fiú felvitt az osztályra, senki nem jött oda vagy egy óráig, nekem kellett bugyit felvenni magamtól, hát kb ötödszörre sikerült, addig összevéreztem az ágyat...
2021. márc. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Összevarrtak, feltakarítottak körülöttem, végre leszedték a kötést a lábaimról és visszaalakították az ágyat, be kellett tenni egy tena ladyt a lábam közé csak úgy magában, visszahívták a páromat és behozták a babát az arany órára. Mikor ez letelt a babát elvitték, a páromat kiküldték, segítettek levenni a kórházi hálóinget és fel a sajátomat, betolták a kórtermi ágyamat amire nagynehezen átküzdöttem magam és betoltak a szobába. Megmutatták hol van a vészjelző, mondták, hogy nyomjam meg ha pisilni kell és jön egy nővér, a jelenléte nélkül fel ne merjek állni! Csak azután hozták be a babát miután sikerült pisilnem, ami az esetemben pár óta volt, mivel vagy 3x katétereztek előtte és alig ittam, úgyhogy nemigen volt minek távozni...


Nekem is csináltak gátmetszést mindkét szülésnél szó nélkül, csak a zárójelentésből tudtam meg, hogy volt

2021. márc. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem kívül, belül varrtak. Ez idő alatt a babát megvizsgálták, felöltöztették (a férjem ment a babával). Amikor végzett a doki a varrással, a szülésznő lemosott és a lábam közé rakott egy nagy betét. Majd jött az aranyóra (ami 2 óra volt). Aztán elvitték a babát, a férjem hazament, engem a szülésznő átkísért a zuhanyzóba. Itt kellett pisilnem, fürdenem, felölöznöm a saját hálóingembe. A szülesznő végig ott volt és segített megtörölni a lábam, felvenni a nadrágpelenkát. Amikor végeztem megkérdezte, hogy sétálni szeretnék vagy hozzanak hordágyat. Végül sétáltam mert a szülészet és a gyermekágyi osztály nagyon közel van egymáshoz és egész jól voltam. Az osztályon segítettek a cuccaimat elpakolászni.
2021. márc. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

2kor szültem hajnalba, kb 10perc után vitték el a fiam. Apa ment vele. Utána szültem meg a méhlepényt. Varrtak, kívül 4 öltés, belül matyóhímzés lett sajnos. Mikor végeztek visszahozták a fiam meg apáját. 4ig együtt voltunk, ez alatt segítettek mellre tenni, majd hármasban maradtunk. Le voltam alul takarva, alattam egy alátét volt, arra folyhatott minden.


4kor apuka hazament, fiamat elvitték, reggel 6ig aludtam egyet. Úgy letakarva, alátéttel. 6kor elmentem zuhanyozni, kaptam egy betétet, mehettem az osztályra. 8fele hozták a fiamat, akkor kelt fel.


Ha akartam volna végig segítettek volna. De megoldottam egyedül.

2021. márc. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem os kívül belül varrtak, úgy, hogy a kicsi végig a mellkasomon volt, párom is bent volt. Utána én oltoztem fel, tertem be betétet stb, mentunk a szobankba, senki nem kisert zuhanyozni meg semmi. Bár nem is lett volna rá szuksefem, jól voltam.
2021. márc. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm a sok részletes választ. Azt hiszem minden ezzel kapcsolatos kérdésemre választ kaptam. Azért ez a szakadás-varrás nem hangzik túl jól. Úgy hallottam az jobban fáj sokaknak, mint maga a szülés.

Ja és gratulálok mindenkinek a babákhoz:)

2021. márc. 2. 00:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!