Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után lehet proktológush...

Szülés után lehet proktológushoz menni?

Figyelt kérdés

Eddig azt terveztem, hogy kivárom a gyermekágyi időszakot, de repedés miatt iszonyatos fájdalmaim vannak (komolyan, mint a szülési fájdalmak) és nagyon vérzik is.

Vállalnak vajon proktológiai vizsgálatot 1-2 héttel szülés után? Gátsebem is van sajnos.

Tényleg nem sürgetném ennyire, ha nem lennének ennyire iszonyatos fájdalmaim...



2021. márc. 15. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Miért ne mehetnél? A proktológus is orvos, nem te vagy az elsö nö, aki hozzáfordul.

De a fö kérdés, hogy mitöl van ilyen komoly végbélrepedésed? Ez nem megszokott szülés után sem, a szülésnek ugyanis a végbélhez nincs semmi köze.

2021. márc. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
1-es, rosszul tudod. Nem gyakori komplikáció, de előfordul végbél sérülés a hüvelyi szülést követően. Csak ugye a hüvelyi szüléssel kapcsolatos szövődményekrol nem olyan populáris beszélni.
2021. márc. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Már szülés előtt is volt, augusztus óta szenvedek vele sajnos és a terhesség miatt nem adhattak rá szteroidos készîtményt.


A gátvarrás meg egyebek miatt gondoltam, hogy meg tud-e vizsgálni

2021. márc. 15. 10:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj el nyugodtan,biztis tud segíteni,esetleg az alaposabb vizsgálatot a gyerek ágy után ejti meg
2021. márc. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Mindenképp menj el. Lehet ír rá valami jó kenőcsöt vagy barmit. Neki is van orvosi diplomája nem fogja összezavarni egy gatvarras 🙂 azt mondjuk nem ertem ilyen előzmény mellett, miért volt hüvelyi szülésed?
2021. márc. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Végig magánban jártam várandósgondozásra és sose merült fel, hogy emiatt ne lehetne hüvelyi szülésem.

Egyébként érdekes, de ez a repedés teljesen időszakos, a szülés után közvetlenül alig fájt, tegnap pedig azt hittem meghalok. Szeretnék mielőbb pontot tenni a végére, illetve átlátni a lehetőségeket. 21 éves vagyok, nem szeretném, ha műtétig fajulna a dolog. Sajnos a terhesség miatt csak ujjal tudtak novemberben vizsgálni, akkor állapították meg a tüneteim és tapintás alapján.

2021. márc. 15. 12:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna. Terhesség előtt szenvedtem vele nagyon sokáig, míg végül elmentem vele és par nap alatt levitte a krém aztán terhesség alatt ugye nem használhattam és megint erősen fájt,vérzett. Alig vártam, kijöjjek a kórházból. Szülés után 1 hétre mentem el megint ugyanúgy gátsebbel. Szóval menj nyugodtan.
2021. márc. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Engem 17 hetesen simán vizsgált rektoszkóppal. Gátsebbel persze biztosan nem fog, de legalább tud valami tanácsot adni, meg talán olyan fájdalomcsillapítót is, amit most használhatsz.
2021. márc. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, engem is vizsgált volna, csak 20 hetes voltam, amikor elmentem hozzá
2021. márc. 15. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!