Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt burokrepesztés az első...

Volt burokrepesztés az első gyermekednél?

Figyelt kérdés
Milyen indokkal? Megbeszélték veled előtte?

2021. márc. 15. 10:59
A kérdező szavazást indított:
Igen, majd hüvelyi úton megszületett.
Igen, de császárral született végül.
Nem, magától elfolyt a magzatvíz.
Nem, császároztak.
Nem, burokban született.
177 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
97%
Nem folyt el a magzatviz de eros fajasaim voltak. Mikor beertunk a korhazba repesztettek burkot, de nem volt megbeszelve elore, mivel nem tudta senki, hogy nem fog elfolyni a magzatvizem. Aztan termeszetes uton szuletett meg.
2021. márc. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
96%

Szivárgott a magzatvíz, már kevés volt a babanak. Emellett a pulzusa nagyon magas lett. Illetve a szervezetemben valami gyulladást mutatott a vérvétel.

Kiirt elötti nap indítottak, 7óra alatt született meg, természetes úton

2021. márc. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
96%

Amikor felvettek a szülőszobára, mfelvázolták a lehetőségeket. Az alternatív szülést kizárta, így a többi opciót beszéltük át.

Szülésznők folyamatosan tájékoztatott a következő lépésről és, hogy mi miért kell/van.


Burokrepesztés (igazából oxis infúzió bekötése) után 2.40 perc alatt lett meg a baba.


Én nem bántam, nekünk így volt jó, jó élményként éltük meg.

2021. márc. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
97%
Igen. Nagyon hosszasan vajúdtam, melynek során sokmindent bevetettek, hogy felgyorsítsák a folyamatot. Mindig megmondták előre, hogy mi fog történni, és ha ellenkeztem, nem csinálták. (Burokrepesztésnél nem ellenkeztem.) Végül császáros lett, de a kettőnek nincs köze egymáshoz, a császár fő oka az volt, hogy visszahúzta a köldökzsinór a babát (rá volt tekeredve).
2021. márc. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
93%

Fájásokkal indult a szülés, majd a nyákdugóval elindult a magztvíz szivàrgás is.

Amikor beértünk a kórházba, akkor ment el egy nagyobb adag.


2. Szülésnél szintén fájásokkal indult.

A burok viszont a tolófájásokkal repedt meg. Pont mondta a doki,hogy hál Isten, nem kell repeszteni

2021. márc. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
96%
Nem volt egyszer sem szerencsére. Természetes úton szültem, mindig magától kezdett el folyni a magzatvíz.
2021. márc. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
96%
Szivárgott a víz és koszos volt. Nem indultak be a fájások az oxi ellenére sem, ekkor a doki mondta, hogy burkot kellene repeszteni, de eleinte nem sikerült mert annyira feszült vagy mi. Később sikerült, de továbbra sem voltak jók a fájások és telt az idő is, a fiam feje meg nem volt még teljesen irányban.. Császár lett a vége.
2021. márc. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
95%
Igen 3x is az elsőnél teljesen kitágultan mentem be, de akkor is kellett. Másodiknál kb ugyan az. 3.nál indították az egészet.
2021. márc. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
74%
Igen 31,5 órája vajudtam és 4 ujjnyira tagultam végül. A kutya nem kérdezte, mondtak, hogy itt az idő, repesztunk és meglesz hamarosan, de nem is gondolom, hogy ez ilyen megbeszélés tárgya kellene legyen. En laikusként mit tudom, hogy kell e vagy e érdemes e rekeszteni épp. Persze tudom most ez a divat, hogy mindenki döntsön kompetencia nélkül. De erről nekem az a véleményem, hogy nem az en dontesem kell legyen. Vakbel műtétbe se pofázok bele. Nem értek hozza.
2021. márc. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
56%
Egyetértek 9-essel.
2021. márc. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!