Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Türelmetlen vagyok, mikor...

Türelmetlen vagyok, mikor érdemes beszélnem egy orvossal? (40. Hét)

Figyelt kérdés

Április 7.-re vagyok kiírva, de nincs konkrét előjele, hogy bármi is lenne

Már a 38. héttől kezdve teljes izgalomban várok, azt hittem előbb fogok szülni, mintsem később, mégsem történt még semmi

Erős folyásom van, de nem magzatvíz, 2 napja valami átlátszó (de kevés) kocsonya-szerű dolog távozott; nehéznek érzem magam; sokszor fáj felállni, annyira elkezd szúrni alul a hasam, de nincsenek rendszeres fájások

A baba nagyon nagyon sokat mozog, főleg egész éjszaka, erősen rúg, csuklik, üt-vág...

Vajon mikor szóljak az orvosnak? Nincs fogadott orvosom, így nem is tudom mi a menete ennek, gondolom be kell utaljanak a kórházba ha semmi nem történik



2021. ápr. 7. 22:40
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogyan nézhet ki egy nyákdugó, de átlátszó volt, nem volt véres, mint ahogyan egyesek mondják
2021. ápr. 7. 23:15
 12/20 anonim ***** válasza:
62%

Nekem átlátszó volt


De durva h nincs nst.. főleg a végén..

2021. ápr. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Most kapzsiságot félretéve, de a (magán) nőgyógyász tuti csinál nst-t, természetesen minden alkalommal fizetősen (azaz naponta ezek szerint)
2021. ápr. 7. 23:23
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

12-es vagyok


Sztks orvoshoz jártam



40. Betöltött héten 2 naponta a kórházba kellett menni..

2021. ápr. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
36%
Ctg-t/Nst-t nem csinálnak magánrendelésen, max. magánklinikán, mivel 30-40 perces vizsgálat, amihez nem kell orvosi jelenlét, csak a papírszalag kiértékeléséhez.
2021. ápr. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem Magyarországon vagy? Itthon ilyen nincs, hogy háziorvosi beutaló kell hozzá. Benne van a terhesgondozasi protokollban. 37. Héttől hetente egyszer, 40. Hét után 2 naponta, ha van vírus ha nincs.
2021. ápr. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ahol èn szültem ott sincs nstzès, ha nincs rà extra indok. A nyàkdugò lehetett, előbb-utòbb megszületik a gyereked, mikor eljön az ideje.
2021. ápr. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

#16 sajnos nem, és itt minden nagyon bonyolult, senki nem tájékoztat a lépésekről vagy a teendőkről így első babás anyukaként

#17 köszi a biztatást!

2021. ápr. 8. 06:31
 19/20 anonim ***** válasza:
Tényleg érdekes, hogy nincs nst, utolsó hetekben minden héten csináltak nekem is (vírusos időszakban). Amúgy biztos, hogy a nyákdugó távozott, ez azt jelenti, nincs már sok hátra. Kitartás!
2021. ápr. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem jartam en sem nst-re, nekem ugy magyaraztak, hogy az csak egy pillanatnyi allapotot mutat, inkabb figyeljem a megfelelo mennyisegu magzatmozgast. A nyakdugo kocsonyas, ha csak atlatszo, akkor meg nem biztos, hogy hamarosan beindul, ha kicsit veres, az mar lehet a tagulas jele, de az sem feltetlenul jelenti, van, akinek ket hettel korabban megy el. Elso szuloknel amugy altalaban be szokott indulni viszonylag rovid idon belul, de ez nem torvenyszeru. Nalam amugy beindult 24 oran belul a szules az elsonel, masodiknal 3 nap mulva, de mindketszer kicsit veres-barnas volt. Szolni emiatt nem kell orvosnak, a szulesznom kifejezetten kerte, hogy emiatt ne is hivjam telefonon sem, mert ez nem jelenti azt, hogy tenyleg be is fog indulni.


Nekem ugy mondtak, hogyha mar orak ota karomkodsz a rendszeres, es hosszu fajasoktol (legalabb 60 mp-es), annal elobb nem erdemes elso gyerekkel beindulni, es meg onnan is sok ido lehet, nekem onnan meg 8 ora volt az elsonel, 4,5 ora a masodiknal. Tudom, hogy nem mindenkinek faj ennyire, hogy anyazzon, de azert az atlagnak igen, ez jelenthet tampontot, mert azert most szerintem nagyon nem mindegy, mennyit toltesz korhazban.

2021. ápr. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!