Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hanyadik hétig beszélünk...

Hanyadik hétig beszélünk koraszülésről?

Figyelt kérdés
2007. dec. 22. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A betöltött 36. hétig.

Mondjuk ez nem jelenti azt, hogy egy 32-34 hétre született baba nagy veszélyben lenne. Van ismerősöm, aki kezdődő méhlepény leválás miatt 27 hétre szülte a fiát. A gyerek azóta nagycsoportos ovis :)


Vigyázz nagyon magatokra, és ne aggódj. Boldog ünnepeket!

2007. dec. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12%

Szia!

Én ugy tudom hogy 38 hétig koraszülésről beszélünk, illetve a baba súlya ha 2500gr alatt van akkor koraszülöttnek számit!

2007. dec. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor kicsit érdemes utánanézni :)

És akkor a következő információhoz jutunk :

37 hetesen (Ha már töltötte a 37 hetet) született baba már érett újszülött. Tehát nem koraszülött. Előtte még az, de már nem kell félni, ha korábban születik, de 2500 gramm felett, már a kórházban sem kell több időt tölteni, mint a normális időben született babákkal.

Ha ennél kisebb súllyal születik, akkor komolyabb ellátásra van szüksége, de ma már ettől sem kell annyira félni, az orvosok tudják, mi a legjobb neki, hogy egy kicsit hosszabb kórházban tartózkodás után egészségesen mehessen haza.

2007. dec. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
én ugy tudom,hogy nem a hetek számitanak hanem az hogy elérje a 2 kilot.
2007. dec. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Be töltött 36 hét előtt beszélünk koraszülésről, valamint 2300g os súly alatt is úgy tudom, hogy elviszik a PIC-re (koraszülött osztály), még ha akár a 38-40-ik hétre is jött a kicsi.

Az egyik gyerekem nekem is koraszülött volt 33 hétre

2007. dec. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!