Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha választhatnál, Magyarország...

Ha választhatnál, Magyarországon vagy Ausztriában szülnél?

Figyelt kérdés
2021. máj. 7. 07:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Tekintve hogy itthon élek, inkább a közelben lennék, messze lenne az a háromszáz km.
2021. máj. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%
Ausztria is Magyarország . 3-században Szkíta,birodalom Alpoktól,Kínáig terjedt .
2021. máj. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Mahyarorszagon, mivel nem beszelek nemetul.
2021. máj. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

Magyarországon, mivel

- itt élek, nem tudnék csak úgy kiugrani Ausztriába, amikor indul a szülés, tervezetten meg nem akarnék ilyen messze menni

- itt lenne az orvosom, védőnő, mindenki, segítség szempontjából a magyar rendszerrel gondolom jobban képben vannak

- beszélek ugyan németül, de nem anyanyelvi szinten, félek egy ilyen helyzetben nehezemre esne koncentrálni, nem értenék meg valamit, vagy én nem tudnék megfelelően elmagyarázni valamit

- feltételezem ott fizetnem kellene ezért, akkor pedig már ha választhatnék inkább magyar magánkórházba mennék


Hogyha teljesen kétlaki életet élek, és ugyanannyiért ugyanolyan rendszerben (ingyenes állami/magán) szülhetek, akkor azt választanám, ahol jobban otthon érzem magam, és jobban a körülmények.

2021. máj. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

Itthon.

-nem beszélek anyanyelvi szinten németül, így feszéjezve érezném magam

-itthon fizetem a tb-t

-az itthoni rendszert ismerem, itt az orvosom, védőnő, stb...

-nemhinném, hogy a szülés beindulásával nekivágnék egy külföldi útnak, elötte meg ezert nem mennék ki napokkal/hetekkel

-2éve is szültem, 1000%ig meg voltam elégedve a kórházzal, orvosokkal, szülésznőkkel, pedig ügyeletben szültem

2021. máj. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én Ausztriában dolgozom, a határ 3 km-re van. Haladó szinten beszélek nénetül. E106os által rendezett tb-m van itthon. Az ausztriai határmenti kórházak dolgozóinak a fele magyar (orvos, ápoló is). Ausztriában 5 kiskönyvi vizsgálat (nődoki helyben mindent megcsinál, vért vesz stb), 1 cukorterhelés, majd 35 héttől nst-re kellene csak menni. Itthon meg nődoki, védőnő, háziorvos, külön laborok, kórház...

Őszintén szólva fogalmam sincs, hol kezdjem el a terhesgondozást. Ausztriában sokkal egyszerűbb lenne, de a férjem Magyarországon dolgozik. Lehet át sem engednék a határon, ameddig ez a helyzet van.

2021. máj. 7. 08:48
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Igazad van, ez is szempont. Ha mostanában lesz aktuális emiatt is Magyarországot választanám (ha jól értem itt éltek, Ausztriába ingáznál). Ha azután aktuális, hogy már egyértelmű, hogy elfogadják az oltási igazolványt, és persze neked meg van, akkor az előbbi szempontokat figyelném.
2021. máj. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem anyum Ausztriában él.

Jelenleg 26 hetes vagyok.

Felmerült mint opció, hogy kint szülök. A jobb ellátás miatt főleg, meg a gyereknek sem lenne ez később hátrány.

De Magyarországon fogok szülni.

Mivel a párom nem tud a munkájától elszakadni, nem opció, hogy kint szüljek hiszen nyilván akkor ott maradnánk egy jó darabig.

De ha tehetném én Ausztriában szülnék!

29/N

2021. máj. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
Ausztriàban. Ott ritkàbb a szülèszeti erőszak, magasabb szintű az ellàtàs.
2021. máj. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

Én éltem Ausztriában, bár egészségügyi ellátásra ezidő alatt nem volt szükség, de inkább Ausztriában szülnék.

Tudom, nem a legrelevánsabb információ, de facebookon keress rá a "kórházi kosztok"-ra, fogod látni mint kap egy osztrák és egy magyar kórház szülészetén lévő anyuka. Már csak az ételben is a különbség... :(

2021. máj. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!