Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire választható szabadon...

Mennyire választható szabadon a császár Magyarországon?

Figyelt kérdés
2019. márc. 30. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Elméletileg semennyire, gyakorlatilag meg megbeszéled az orvossal és keres neked valami kamuokot, amit beírhat indikációnak.
2019. márc. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

Azért ez nem ilyen általános, mint ahogy az első írta...

Az én orvosom pl. nem vállal indok nélkül, és még sokakról tudom, hogy így gondolkodnak, és lebeszélik erről a kismamáikat.

Sokat feküdtem terhespatológián, ott számtalanszor láttam, saját fülemmel hallottam, hogy a korábbi császáros kismamákat is a természetes szülés felé terelték, amennyiben semmi más indok nem állt fenn a következőre, pedig ők kérték, hogy a következő is császár legyen.

Biztos, hogy sok orvosnál van az a pénz, amiért indokolatlanul is császároz, de azért azt túlzás állítani, hogy bármelyiket meg lehet venni kilóra -szerencsére.

2019. márc. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Az enyémmel pl nem lehetett megbeszélni, pedig az első horror szülés után okkal tartottam a "természetes" úttól.

Csak annyiban tudtunk megegyezni, hogy megígérte, hogy a komplikáció első jelére tolni fog a műtőbe és nem kísérletez.

Egyébként örülök hogy nem volt megkenhető, mert a második szülés végül sokkal könnyebbnek bizonyult.

2019. márc. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%
Elvileg semennyire, gyakorlatilag a pszichologus is kiadhat rola igazolast. Viszont az elozo csaszar utan nem veletlenul beszel le sok doki a kovetkezorol, jobb a huvelyi szules, kevesebb komplikaciora van esely, szoval egy csaszar utan a kovetkezo csaszar kifejezetten ellenjavallt tudtommal.
2019. márc. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekünk pont hogy azt mondta a doki, hogy jelenlegi szabályozás szerint a terhes anyuka dönthet arról, hogy mit szeretne, és pont.

Az más kérdés, hogy normális nő hallgat az orvosára, azért van ugye, de ha valakinek fix elképzelése van, akkor az úgy is lesz (nyilván addig, amíg nem veszélyezteti az életüket).

Én mondjuk mondtam a dokinak, hogy rábízom magam, nem akarom ezt előre eldönteni. :) A húgomnál viszont (most szült), a legelején megbeszélték, hogy császár lesz, és ennyi.

2019. márc. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én orvosomnak nekem kellett mondanom, hogy ne császározzon. Szerinte az első császár indokolná. Megbeszéltük, hogy megpróbálom természetes úton világra hozni a fiam.
2019. márc. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!