Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császározni fognak. Nem tudok...

Császározni fognak. Nem tudok kibékülni a helyzettel. Ti hogy dolgoztátok fel a dolgot?

Figyelt kérdés
Faros a babám és nagyon nagy.Nem engedik a spontán szülést.:((((
2010. aug. 24. 20:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%
Édesanyám engem és nővéremet is császárral szült.. Ő se tudott ezzel megbarátkozni, a mai napig vallja, hogy ő egyikőnket se szülte meg (rendesen)...
2010. aug. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

én császárral szültem és nem éltem meg traumaként.

igazából már szülhettem volna csak a kisfiam szívhangja nagyon lelassult így sürgösségi császár lett. kiderült a vállára tekeredett a köldökzsinór.

nekem az a véleményem mindegy hogy hogy szülsz az a lényeg hogy egészséges legyen a baba. de lehet más máshogy gondolja

2010. aug. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors hozzászólásokat. Igen nekem is az a fontos hogy egészséges legyen és ne legyen semmi baj. De mégis bánt a dolog. Az elsőt természetesen szültem és láttam a császáros szobatársakat...no comment.
2010. aug. 24. 21:05
 4/27 anonim ***** válasza:
82%
Ez legyen a legnagyobb gondod az életben, ezt kívánom neked! :)
2010. aug. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%

Én nagyon természetes szülésre készültem. A vége felé rengetegszer ctg-ztek, az utolsó hetekben 4-szer kaptam oxitocyn terhelést, mégsem nyílt a méhszáj. Nagyon ideges voltam, mert már a 32. héten azt mondta a doki, hogy el van öregedve a méhlepény. 41 hetesen befektettek a kórházba, akkor már annyit mondtam a dokinak, hogy az az egy a fontos, hogy egészségesen megszülessen!!!!!!!!!! Végül a ctg már nem volt túl jó, megcsászározott. Kiderült, hogy több gond is volt, amiért az egyébként beilleszkedett és menetirányban fekvő babám nem akart mégsem elindulni. Tér-aránytalanság és 2-szer, szorosan a nyakán volt a köldökzsinór. Császárral 10/10-es apgarral született, azóta is egészséges, nagyon erős baba (49 cm, 3700 gramm volt születéskor, most 7 hós, majdnem 8 kiló és már feláll kapaszkodva, mászik...)A doki a műtét után azt mondta, hogy ha erőltetjük a természetes szülést, akkor nem 10/10-es lett volna az apgarja. Nekem ennyi elég volt. Igen is megszenvedtem vele, nincs semmi rossz érzésem amiért engedtem a császárt a babám egészsége érdekében. Aki a császáros nőket lenézi a természetesen szülőkkel szemben, az nem való anyának (volt ilyen a kórházban). Az az igazi anya, aki a gyereke érdekeit nézi, meg azt, hogy egészségesen megszülessen és nem foglalkozik azzal, hogy milyen úton.

Hidd el, hogy a császárral való szülés nem leányálom. Nekem még mindig fáj a heg (állítólag még évekig érzékeny lesz), küzdöttem a szoptatással, de szerencsére azóta is szoptatok (még naponta 5-ször).

Én csak azt tudom mondani, hogy egyik út sem könnyű, de a végeredmény a lényeg és szerencsések vagyunk, hogy olyan korban élünk, amellyel megelőzhetjük azt, hogy sérülten szülessen a babánk a természetes szülés alatti komplikációk miatt. Szinte mindenkinek az az álma, hogy hagyományos úton szüljön, de ha nem lehetséges, akkor erre készülj, ezt fogadd el és légy büszke később magadra, hogy mindent megtettél, hogy egészséges babád legyen.

Bocsi, ha hosszú voltam, de idegesít, amikor valaki a császáros szülést nem tartja egyenértékűnek a hüvelyi úton való szüléssel. Nem jókedvében vállalja (általában) az ember.

Ha gondolod írj privátban, nagyon szívesen írok neked, ha bármi kérdésed van ezzel kapcsolatban.

Fel a fejjel! Egészséges babát!:))

2010. aug. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
69%
Nekem a mehlepeny miatt akartak csaszart, szerencsere az utolso uh-on mar minden rendben volt. Eleg nehez volt elfogadnom, aztan beszelgettem mas csaszaros kismamakkal, es azt mondtak, hogy a szoptatas alakitja ki az igazi kapcsolatot anya es gyermeke kozott. Nekem ez segitett feldolgozni, most meg probalom feldolgozni a szulessel szenbeni felelmeimet.
2010. aug. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%

én az elsőt természetesen, a másodikat császárral szültem. hát, engem kcsit sem zavart. szerintem túlértékelik ezt a szülés dolgot. vajúdtam 12 órát, már a csempét is leszedtem volna a falról, mikor pedig megszületett olyan hulla voltam, hogy isten bizony mindenre volt erőm, csak arra nem hogy a saját gyerekemet nézegessem. mire megvarrták a gátsebem, amivel aztán sokat szenvedtem...

a császár hamar megvolt, a párom végig ott volt, beszélgettünk, kezébe adták a babát és együtt nézegettük, míg megvarrtak. a sebem meggyógyult hamar.

szerintem a szülés borzalom, legalábbis nekem az volt. az én szememben semmit sem tett hozzá a babavállalás élményéhez.

ha neked rosszul esik gondolj mindig arra, hogy a császár azt szolgálja, hogy a baba és te is épen mehessetek haza!

2010. aug. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
82%
Nekem két császárom volt.Megindították a 42. héten.10 óra pokol után jött a császár.Megváltás volt.Nem tágultam.Első nap rossz volt, a negyedik napon futottam mint a nyúl.Nem szenvedtem többet, mint a gátmetszésesek.Nem maradt rossz élményem, sőt híve lettem a császárnak.A másodiknál is reméltem, hogy az lesz.Mivel ugyancsak nem tágultam ismét műtét lett.Ha lenne 3.gyerekem, akkor is ezt választanám.A császárt azok ítélik el akik könnyen szülnek.Mondhatnak nekem amit akarnak, a gyerekem egészséges lett, gyönyörű volt a bőre, s másfél évig szopott.Nem kockáztatták az életét, s az egészségét.Ne bánjad, több ismerősön járt rosszul, mert erőltették a sima szülés.Nem akarom ecsetelni az esetüket, mert szülés előtt állsz.Hidd el jobban jársz. Akinek könnyű szülése volt az nem tudja milyen rettenetes, mivel volt részem mindkettőben van összehasonlítási alapom. Nagyon könnyen dolgoztam fel a dolgot.Még a gyerekorvosom is megkérdezte:De szép feje van, császárral született?Ha nagy a babád, és faros, örülj neki, hogy műtéted lesz, nem kockáztatják az egészségeteket.Hidd el sok nagyon nagy szenvedések árán tudnád csak megszülni, a császár utáni fájdalom, semmi a szülési fájdalmakhoz képest.Én már csak tudom.S attól még lehetsz csodálatos anyuka, s szoptatni is tudsz.A második gyerekemet is szoptatom 14 hónapja.Inkább örölj, mert szerencsés vagy. :)))
2010. aug. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
69%

Én is császáros vagyok:-) Az az voltam:-) Nálunk is komplikáció volt, és így pikk-pakk kivették a fiamat:-) Megcsomózta a köldökzsinórját, és ha megszültem volna, szinte biztos, hogy nem élne:-( Csoda gyereknek hívták a kórházba(persze a hátam mögött, nekem nem mondták, hogy ne izguljak). Szerencsére egészséges, és erős:-) másfél hét múlva 1 éves lesz, és már készülök a zsúrjára:-)

Szóval örülök, hogy a dokim gyorsan és jól döntött:-) Jövőre szeretnék kis tesót is, és bevallom, félek a szüléstől. Előtte nem féltem, de mivel volt oxitocin és volt vajúdás, már tudom mi vár:-( Ha lehetne megint inkább a császárt választanám, bár tudom, hogy a legjobb a babának a hagyományos szülés.

Szerintem gondolj arra, milyen érzés lesz, amikor végre meghallod a nyöszörgést, amikor oda hozzák és előszór találkoztok szemtől szembe a gyermekeddel(én elsírtam magam) A szoros kötelék az öleléssel és simogatással kialakul, meg persze a szoptatással:-) Ne izgulj, légy boldog, hamarosan babád lesz:-)

2010. aug. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Én vákuummal szültem a kislányomat. Ha valaki ad választási lehetőséget, hogy természetes szülés kihagyó szívhangokkal vagy császár, abszolút biztonságban, akkor a császárt választom. Nem volt választásom, így maradt a vákuum, aminek a következményeitől még mindig rettegek, pedig lassan már egy éves a kicsim, és nagyon úgy fest, hogy hála az égnek minden rendben van vele. Lebegjen a szemed előtt a babád egészsége, és ne tipródj ezen, hogyan szülöd meg, a lényeg, hogy rendben legyen minden, ezt hidd el nekem! Minden jót Neked!
2010. aug. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!