Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány éves korban "érdemes"...

Hány éves korban "érdemes" még szülni?

Figyelt kérdés
Nővérem 40en felül van és várja a 4-ket,félünk sosem áll már le:)Szerintetek hány évesen bevállalható még?(felső korhatárra gondolok csak)
2008. dec. 7. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
szerintem függ ez az egészségügyi helyzettől, meg az életviteltől is, de szerintem max 40!! Nagyon max 40!!
2008. dec. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
pontosan hány éves a nővéred? mert a 40-en felül jelenthet pl. 50-et is!
2008. dec. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
43,ami sztem még belefér egyébként,csak érdekel mások mit gondolnak erről,mert van,aki teljes szívbajt kap,ha mesélem, hogy megint terhes a tesóm.
2008. dec. 7. 19:10
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Hát szerintem nagyon nagy felelőtlenség, főleg ha már van gyereke! A Down szindróma veszélye ebben a korban nagyon magas. Hiába folytat az anyuka jó vagy akár különleges életvitelt, a szervezete már nem olyan mint fiatalon. Arról nem is beszélve, hogy gondolnia kellene arra is, hogy sajnos mivel öregszünk ki tudja milyen betegségek jönnek ki az emberen. És ha valami történik vele, akkor az a kisgyerek anya nélkül nőljön fel? Vagy majd a nagyobbak feladata lesz pesztrálni a kicsit? Hát én elítélem az ilyen gondolkodás módot. Még akkor is rizikós lenne ha nem lenne már gyereke. Én amit maximum elfogadhatónak és még bevállalható kornak tartok az 35. év. Én 32 vagyok, idén szültem először és utóljára. De sok boldogságot kívánok a mamának, babának és kitűnő egészséget.
2008. dec. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Utolsónak mondom, nem én pontoztalak le,van igazság abban,amit mondasz,remélem tesómnál nem lesz semmi probléma.
2008. dec. 7. 20:19
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne szülhetne egy asszony 43 évesen? Sőt, 45 évesen szült most épp a Jakupcsek is teljesen egészséges kisbabát. Nyilvánvalóan nagyobb néhány betegségre a kockázat, de ezt 99%-os valószínűséggel ki tudják szűrni. Főként, hogy nem is első baba, nyugodtan belefér szerintem. Én mindenesetre üdvözlöm őt és gratulálok a 4. babájához! :))
2008. dec. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy elitéli valaki azt, ha egy nő nenyven felett szül?

Az abortuszusok engem szabályosan kiutasítottak egy másik fórumról, azért mert ezzel nem értek egyet. Na szép! Azt el lehet ítélni, ha egy nő inkább életet ad, ha már nem is húszéves, de az abortuszt nem!

Negyediket váró "felelőtlen", negyvenéves!

2008. dec. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%
20.01-es vagyok. Tudtam hogy lepontoztok majd de nekem akkor is ez a véleményem. Ez van. A kérdésre válaszoltam és ennyi. Amúgy meg ki beszél itt abortuszról. A Jakupcsekről meg csak annyit, hogy pont neki tette fel a kérdést egy újságíró, hogy mi lesz ha már ők nem tudják felnevelni a kisgyereket akit most szült? A válasz az volt rá, hogy majd a tesvérei. Én meg azt gondolom, hogy nem a testvérek dolga felnevelni az árván maradt kishugit, mert nekik is lesz saját családjuk. A barátnőm két öccsét nevelte fel, mert az anyukája "bekattant" és ma 32 évesen súlyos cukorbeteg mert az idegei tönkre mentek. Szeretne gyereket de a cukra miatt kevés rá az esélye mert annyira magas a vércukor színtje. Úgyhogy nem igazán érdekel mások véleménye, én az enyémet írtam le, és ez nem fog megváltozni. Gyereket kizárólag akkor szabad vállani, ha mindent tud a szülő biztosítani neki, de 43 évesen már inkább nagymama korban van az ember.
2008. dec. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
na azért ez a "nagymama kor" már nekem sem tetszik...azt nem kértem, hogy akár engem, akár a tesóm sértegesse bárki is,csak a válaszokat várom.
2008. dec. 7. 22:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát szerintem is túlzás ez a nagymama kor... És ha az is lenne, mi van akkor? Az én apámat pl. a nagyszülei nevelték fel és tisztességes, 3 diplomás ember lett belőle. Szerintem ha az egészségi állapota lehetővé teszi, akkor nyugodtan vállalhat gyereket 40 fölött is. Az én nagynéném is elmúlt már 40 amikor a 3. gyerekét szülte (igaz, ő Amerikában él, dehát manapság már Magyraországon is vannak mindenféle vizsgálatok, csak pénz kérdése az egész) -makkegészséges kislányt, természetes úton. A "kislány" azóta már 16 éves, az anyja is kiváló egészségnek örvend. Ráadásul tény, hogy egy úgymond későn jött baba egyáltalán nem jár nagyobb kockázattal mint ha mondjuk valaki gyerekfejjel (16 évesen, amikor még a teste is gyerek, fejlődésben van) vállal babát. Ha a nővéred a 4. babáját várja, akkor nyilván már nem kezdő és kikérte az orvosa véleményét, nyilván kedvező választ kapott ha bevállalta a 4. kicsit is. :)
2008. dec. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!