Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Derékfájás miatt császármetszé...

Derékfájás miatt császármetszés - valóban szükséges?

Figyelt kérdés

25 hét óta nem múló derék- és keresztcsonti fájdalom miatt utalt be a nőgyógyászom neurológushoz. 2-3 hétig nagyon elviselhetetlen fájdalmam volt, nem tudtam ráállni hol az egyik, hol a másik lábamra. Most már rá tudok állni, de még mindig érzek fájdalmat, néha erős, éles, szúró fájdalmat. A neurológus megvizsgált, igazából nem talált semmi komolyabbat, annyi, hogy megtalálta azt az ideget, ami nyomásra fájt, illetve az is kiderült, hogy az egyik lábamon kevésbé érzem a dolgokat, mint a balon. Valószínű ott nyom egy ideget a baba.

Ezmiatt ráírta a papíromra, hogy természetes szülés nem javasolt. Azzal indokolta, hogy ez nem veszélytelen, ha ezeknek a fájdalmaknak ellenére természetesen szülök, nagy a kockázata későbbi idegkárosodásnak.

Teljesen tanácstalan vagyok, első baba. Természetesen elfogadom amit mondanak az orvosok, de teljesen tapasztalatlan vagyok még ebben.


Volt valakinek hasonló tapasztalata?



2021. jún. 4. 09:29
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
elfelejtettem leírni, 30 hetes kismama vagyok
2021. jún. 4. 09:29
 2/22 anonim ***** válasza:
20%
Nekem is fált a derekam, lábam, úgy a 22-24.héttől. nalam is a baba nyomott egy ideget. De nekem se neurológushoz nem kellett mennem, se máshova. Természetesen szültem
2021. jún. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%

Igen, sogornom is ezert szult csaszarral.


Szerintem ne akarj okosabb lenni az orvosnal. A baba egeszsege a legfontosabb, nem a szules mivolta.

2021. jún. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
41%
Orulj neki masok ezert sulyos osszegeket fizetnek maganban.
2021. jún. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
58%

Nem olyan alom am a tetmeszetes szules. Ha ujrakezdhetnem, biztosan megfizetnem a csaszart, es akkor nem kellene felnem, hogy az oxigenhiany amivel szuletett, nem okoz e maradandot.


Orulj neki, ez a velemenyem.


Csaszaros is tud szoptatni,csak nem szabad feladni, es ha gondod van, kerd szoptatasi tanacsado segitseget.


Mar most felkeresnek egyet, hogy felkeszitsen, csaszarnal milyen nehezsegek lehetnek a szoptataskor es hogy kezeld a helyzetet.

2021. jún. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
62%

Kérhetsz esetleg másodvéleményt.

Azt meg felejtsük már el kedves válaszolók hogy a császár jobb. Egyik se jobb mint a másik. Mind a kettő nehéz, fájdalmas, kockázatos és lehet szövődménye. És mind a kettő alakulhat úgy hogy trauma lesz.

2021. jún. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
Az idegkárosodás nem játék, én pl derék részen egy tenyérnyi foltban semmit nem érzek szülés óta,nálam is hasonló történt ,és örülhetek,hogy csak ennyi.
2021. jún. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
34%
6os kerlek ne nyiss vitat. Itt nem ez volt a kerdes.
2021. jún. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
22%

6os offolasert jelentve vagy.


Nrm kene minden kerdes alatt errol veszekedni.

2021. jún. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%
Ha ezt mondják, akkor ez van. Nekem is császárt javasoltak, de eszembe se jutott megkérdőjelezni. Nem is találtam volna olyan nőgyógyászt, aki elvállalta volna a hüvelyi szülést. Azt a babát nemcsak megszülni kell, hanem fel is kell nevelni és ha nem tudsz járni úgy nem lesz könnyű.
2021. jún. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!