Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha kismama gugol,akkor könnyeb...

Ha kismama gugol,akkor könnyebb a természetes szülés?

Figyelt kérdés
guggolva szül az anyuka

2021. jún. 16. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Én nem tudom de én nem bírtam volna guggolni. Mar a vajudasnal sem tudtam volna labraallni.

Nagyon egyéni lehet.

2021. jún. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ajánlották, hogy így szüljek de sajnos nem tudtam mert egyik oldalról nst másikról oxi és nem tudtam felállni sem
2021. jún. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Gravitacio illetve "szettart" labak miatt konnyebb kellene hogy legyen. Viszont en magam a vajudaskor mar nem birtam megmozdulni,szo szerint az agyon ragadtam. Egyszer alltam fel labdara ulni,de amikkr megmozdultam a fekvesbol,ugy ereztem 100x jobban faj. Ugyhogy maradtam a hagyomanyos poznal.kitolas mar nem fajt,epp ezert nem is izgatott,hogy azt milyen pozban csinaltam,szoval az is maradt a tradicionalisban. 😅
2021. jún. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Fiziológiai szempontból a leges legrosszabb fekve szülni. Úgy a legszűkebb a medence. Állva, guggolva, térdelve sokkal könnyebb és gyorsabb. De előfordul persze,hogy valakinek a fekvő pozíció felel meg, de ha van lehetőséged választani és nem kényszerítenek a kőmetsző pózra, akkor az esetek többségében a nők nem fekve szülnek.
2021. jún. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen..

Igaz a legvégén feküdtem, de nekem jobb lett volna, ha guggolok.

A vajúdás alatt így is tettem otthon.


3 h alatt lett meg a baba.

2021. jún. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen,mert a medence jobban meg tud nyílni.

A szülő széket tudom javasolni, ugyanaz a póz, de nem kell a súlyodat tartani.

2021. jún. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Egy barátom kis párja térdelve szült. 15 perc alatt kipottyant a baba.
2021. júl. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, könnyebb. Èn nègykàzlàb voltam kitolàs alatt, segített a gravitàciò.
2021. júl. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Másodikat állva szültem (nem szándékosan csak nem értem vissza a wc-ről), nagyon könnyen kicsusszant. Az első és a harmadik fekve született, sokkal rosszabb volt.
2021. dec. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én félig-meddig így szültem.

Gyorsabban megszületik a baba, mert egyrészt a gravitáció segít, másrészt guggolva a hüvely is rövidebb.

Tapasztalataim alapján viszont fájdalmasabb, nehezebb, én például nem is tudtam tartani magam, kényelmetlen volt.

2021. dec. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!