Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Méhösszehúzódás leálláskor...

Méhösszehúzódás leálláskor kinek milyen tapasztalata volt ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ejjel arra keltem, hogy mehosszehuzodasaim vannak negyed2kor. Először azt hittem jósló, de nem javult zuhanyra sem, s fel5ig mertem a fajasokat, 15-20 percenkent jöttek.

Egész nap ilyen volt, egyszer lement 8 percesre kb 3tól 6ig.

7 órakor kezdődött a mensigörcs, de 8 körülre a méhösszehúzódás leállt, mensi görcs maradt, azóta is időközönként van. Hasam kemény, baba mozog, inkább fészkelődik, néha rúg egyet.

Férjem be akar vinni, mert fél, nehogy baj legyen abból, hogy megállt a mehosszehuzodas.


Második gyermekem. Elsőnél akkor állt le mikor kórházba értünk, s akkor kaptam oxit de mivel trauma érte a babát, mekoniumos lett nagyon a magzatviz, feje fent maradt ezért császár lett.


Ezt szeretném újra elkerülni.


Aki hasonló helyzetben volt, mit tapasztalt, mikor kezdődött újra a méhosszehuzodas?


Válaszaitokat előre is köszönöm.


39+6 hetes kismama.



2021. júl. 7. 21:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%

Én a helyedben bemennék a kórházba, mert inkább előny, mint hátrány, főleg a korábbi tapasztalat alapján, nem érdemes kockáztatni szerintem.


Könnyű szülést!!!

2021. júl. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem is menj kórházba.Ha belekakil a vízbe,az nagyon veszélyes,és azt nem veszed észre otthon.
2021. júl. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

Nekem 4 napig voltak ilyen rendszertelen fájások, mielőtt beindult volna.

Nekem akkor meg sem fordult a fejemben, hogy emiatt be kellene mennem, mert mindenki azt mondta, hogy akkor kell indulni, ha elfolyt a magzatvíz, vagy rendszeres, legalább 8 perces fájások vannak, vagy a fájások erősek.

Egyik sem volt rám igaz, ezért úgy gondoltam, hogy még nem jött el az idő, csak egyre közeledik.

2021. júl. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
34%

Nekem is mind a két gyereknél leállt a vajúdás. Mind a kettőnél 2perces fájások maradtak abba egyik pillanatról a másikra. Valahogy nem sikerült leereszkedniük, az erős összehúzódások ellenére zárt maradt a méhszáj.

Én is azt javasolnám, hogy menj a kórházba. Semmi sem történik ok nélkül. A kisbabád meg akar születni, de valamiért nem tud.

2021. júl. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, bejöttünk a kórházba fél 10 fele.

Ctg-n vagyok, mehosszehuzodast mutatja, nem gyakori de van. Illetve erős menstrucios gorcsom van, s bő 1 ujjnyira van nyitva a méhszáj.

Kiderült, hogy a trombocita számom nagyon alacsony, vettek is vért. Az pedig több kivizsgálást igényel. Lehet nem engedik e miatt a természetes szülést.

Kiderül minden mai nap :)

2021. júl. 8. 04:19
 6/18 anonim ***** válasza:
35%

Sajnos ilyenkor függ az orvostól, hogy milyen kimenetele lesz a dolognak.

38 hetesen nst-n ott tartottak, 3 ujjnyira nyitva vagyok, 80-100as fájásokat mér a gép rendszeresen, de nem szenvedtem. A dokim azt mondta, ez gyönyörű érték lenne a szüléshez, de látja rajtam hogy még ez nem biztos, ezért nem avatkozna bele, menjek haza, látott már olyat, hogy elmúlik. Hazamentem és 40. hétre szültem.

Családban ugyanez megtörtént, a doki viszont nem küldte haza hanem indított (szintén nyitva volt, csak 1 ujjnyira)... Szenvedős, fájdalmas, megerőszakolós szülés lett a vége.

A dokimnak volt igaza: Az ilyen folyamat még abba maradhat. Pedig én 3 ujjnyira már nyitva voltam és tágulásos vérzésem is volt.


Remélem a te esetedben is helyesen döntenek majd!

2021. júl. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy innen csak babával megyek haza. Fél9re ígértek ballont, azóta sem hozták még, hogy felhelyezzék. Bár tumultus van most is a szuleszeten, nem csodálom, hogy nincs eszükben , hogy a vajúdó szobákban mi zajlik.:)
2021. júl. 8. 10:19
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy meglesz ma a baba!
2021. júl. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem lesz sajnos… hajnalban 3 perces fajasaim voltak sokáig, majd kezdett megint leállni akkor mondták, hogy ballont fognak felhelyezni fel9kor.

11 órakor már az egyik szülésznő akinek nem tetszett, hogy be kellett jönni dolgozni a sok beszólás után még hozzam vágta, hogy miért nem vagyok ctg-n. Jeleztem, hogy ballont fognak feltenni és várom. Ő teljesen kiakadt, hogy neki mégis miért nem szóltak, hogy ballon lesz én meg mit ácsorgok ott mikor ctg-n kene lennem és mégis ki volt az a …. Aki levette rólam?! (Nem akartam mondani, hogy ő).


Negyed 3 fele megjött az orvos. Rám nézett, plusz a korlapomra. (megvizsgálni nem vizsgált semmit) Mondta, hogy jók az eredmények, nincs fajas, nincs magzatviz szivárgás. Jól érzi magát a kismama, a baba. Látja Nem is lakok messze… hmm.. gondolkozik egy sort…

Na nembaj , menjen az osztályra. Holnap nst.

Kérdezem, hogy esetleg ha hazamegyek, s holnap visszajövök nstre az opció-e? Doki mondta, hogy jó helyen leszek itt…


Majd elmentek. A szulesznok visszajöttek kb 15 perc múlva, s elkezdtek vitatkozni , hogy hova rakjanak mert se az osztályon nincs hely, a többi szárnyban sincs, én csak a helyet foglalom, minek kell velem foglalkozni.. jeleztem nekik is, hogyha kell akkor hazamegyek, nekem nem probléma. Itt lakok 15 percre..

Erre hangjukat felemelve elkezdtek mondani, hogy nem ok döntik el és ne szóljak bele. (A többi mondatukat le sem írom).


Szóval most épp egy nagy teher vagyok a szuleszetnek.


Ezekszerint mégsem kellett volna bejönnöm.


Köszönöm azért a jó kívánságokat! :)

2021. júl. 8. 15:02
 10/18 anonim ***** válasza:
46%
Sajnálom, hogy ennyire bunkók... szomorú tapasztalat, hogy kb. 10-ből 8 szülésnél ilyenek. :(
2021. júl. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!