Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Erős fájásaim vannak. Mikor...

Erős fájásaim vannak. Mikor érdemes bemenni a kórházba?

Figyelt kérdés

Már 4 és fel órája rendszeres 10 percenkénti (45-1,5) perces fájásaim vannak. A nyakdugó pénteken és szombaton távozott. A fájások egyre erősebbek ( kurvára fáj🥲)

Első baba így nem tudom mikor lenne érdemes bemenni a kórházba. A kórház tőlünk 30 percre van. Várjak addig amíg 5 percesek lesznek a fájások vagy menjek be már most?



#szülés #terhesség #kórház #fájás #Erős fájások #Mikor menjek
2021. júl. 11. 09:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Én bemennék lassan. Hajrá!!:)
2021. júl. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Én már bemennék. Könnyű szülést kívánok!
2021. júl. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Én is mennék már (mentem is amikor már erősebben fájt) 😊
2021. júl. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

5 perceseknel érdemes indulni ha a kórház nincs messze. Ha korán mész, akkor nagyobb esélyed van arra, hogy vegignyomnak egy szülészeti protokollon (oxitocin, burokrepesztes, stb) és ha valami nem úgy alakul ahogy "normális" akkor császár lesz.

Ezzel nyilván nem azt mondom, hogy minden esetben maradjon az ember otthon, de ha a baba mozog, a burok áll, nincs vérzés, akkor inkább egyel-igyal pihenj, zuhanyozz, meditalj. Aztán ha itt az idő menj be

2021. júl. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, hogy belekérdezek, még kezdő vagyok a témában, mit jelent a 10 percenkénti (45-1,5) perces fájás? Hogy kell ezt a három számot értelmezni?
2021. júl. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
10 pecenként jön a fájás és 45 mp-től 1.5 percig tart a hossza. Gondolom.
2021. júl. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Én még nem mennék be, mert egyetértek a 4essel, de ha ott nagyobb biztonságban éreznéd magad,akkor indulj! Azon csodálkozok,hogy a várandósgondozáson ez nem merült fel,nem mondták mikor érdemes/muszáj bemenni?
2021. júl. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Ha saját magamból indulnék ki, akkor már most mennék,mert nekem a 10percesek után átmenet nélkül 2percesek lettek,majd toló,és pikk-pakk baba mind a 4 esetben,(4gyerkőcöm van,az elsővel a magzatvíz szivárgott azért mentünk be,így ott ért minket ez a sokk,hogy ilyen gyorsan meglett,ezért a többiekkel nem is volt kérdés,hogy indulni kell)mind a 4ilyen gyorsan született.De alap esetben egyet értek a többiekkel,hogy ha közel van a kórház, akkor valószínűleg ráérsz az 5perceseknél menni,persze ha biztosabbnak érzed akkor mehetsz már most is.Elküldeni nem fognak.Kitartást,erőt,és minden jót kívánok!Hajrá!
2021. júl. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem összevissza fájásokból amik kb 15 percesek voltak, átment 5 percesekbe pikk pakk, onnan meg 3 percesre 1 óra alatt.
2021. júl. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Mindenkinek nagyon szépen a köszönöm a gyors választ! 10:30-tól lettek 4-5-6-8 perces fájásaiam azok természetesen rendszertelenek voltak most viszont 15 percenként van. Nem mentünk be inkább itthon “szenvedek”.☺️
2021. júl. 11. 13:42
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!