Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik a rosszabb? Császár...

Melyik a rosszabb? Császár vagy termesztés szülés? Nektek melyik volt a rosszabb?

Figyelt kérdés
Második babammal vagyok terhes , az elsővel nagyon fajt maga a vajúdás, és akkor azt mondtam én még egyszer nem szülök… Borzalmas volt. Nem bírom a fájdalmat.
2021. júl. 20. 13:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Csaszarosok is sokan vajudnak elotte. Egyszer mar megcsinaltad, bizz magadban :)
2021. júl. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Első sürgősségi császár volt. Én úgy gondolom, hogy viszonylag hamar regenerálódtam de a műtét után azt mondtam, hogy soha többet nem szülök. A második természetesnek indult és ott 9 órát vajúdtam. Igaz, gyorsan tágultam és csak burokrepesztés után kezdődtek a brutál fájdalmak, mert nem kaphattam érzéstelenítést. Ha beilleszkedett volna a feje és meg tudom szülni, akkor akár azt is mondhatnám, hogy nem volt annyira vészes. De nem így lett. Az is császár lett de egyáltalán nem bántam. Sokkal gyorsabban regenerálódtam, mint először. Ha lesz még gyerek akkor az is császáros lesz (valószínű)
2021. júl. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%
Ha nem szülsz még egyszer, akkor császárod sem lehet. Fogadj örökbe.
2021. júl. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem bírod a fájdalmat, akkor ne akarj császárt.
2021. júl. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Császár esetében max a programcsászárnál tudod megúszni a vajúdást. Illetve én magam úgy gondolom, habár egy babám van, akit természetesen szültem, emiatt alapvetően nem tudhatom, hogy a legrosszabb mind közül az a császár, amit megelőzött egy hosszas vajúdás: előtte is végig járod ugyanazt a szenvedést, majd maga a műtéti szituáció (számomra a műtét gondolata a legijesztőbb) és egy elmondás alapján nehezebb, fájdalmasabb, hosszadalmasabb lábadozási időszak.


Megértem az aggodalmaid, én jól bírom a fájdalmat, de egy ideig nem szeretnék terhességre gondolni - egyelőre nem akarom újra átélni. Annyit tudok erre csak mondani, hogy túl leszel rajta így is úgy is, ha tényleg olyan rossz a helyzet, válassz olyan kórházat (mert hogy kórházat lehet választani!), ahol nem zárkóznak el a fájdalomcsillapítástól, sokat tud az is segíteni.

2021. júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Nekem természetes volt, de semmire se emlékszem belőle.
2021. júl. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Mindkét gyerekemet megpróbáltam megszülni természetesen úton, másodszor is brutálisan elszánt voltam, de nem sikerült. A császár maga a halál, ezért nem lesz nekem harmadik. Senkinek se kívánom, amint átmentem. Kezdem amúgy azt gondolni, hogy ennek "jó útja" nincs. Mindig azt hisszük, hogy majd a másik módja könnyebb lesz, hát erre is van ellenpélda a környezetemben, szóval... mindegy. Túl kell lenni rajta valahogy.
2021. júl. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ha szülés, akkor a legnagyobb szívás a hosszas vajúdás befejezése császárral. Előtte is végig szenveded, meg utána is a nehezebb, fájdalmasabb része jut.


Míg természetes szülésnél a születés után megszűnik a fájdalom jelentős része; császárnál akkor jön csak a java, és ugyanúgy el kell látni a babát. És előbbinél is a legrosszabb rész leginkább a vajúdás. A kitolás ahhoz képest már gyorsan megvan az esetek nagy részében, és a fájdalom nagy része is elmúlik azon nyomban.


A program császár előnye, hogy ott legalább nem kell vajúdni. Aki bevállalja a fájdalmasabb részt inkább a babával úgy, hogy a saját bajai, regenerációja, műtét utáni lábadozása háttérbe szorul; azt én hagynám, hogy hadd döntse el, ha ezt akaja.


A természetes szülésnél ezzel szemben előny, hogy a legnehezebb pillanatokban tudsz csak magadra koncentrálni, helyezkedni, különböző technikákat, fájdalomcsillapítást bevetni, ha kell; illetve a segítők (férj, szülésznő...stb.) is veled törődik, téged segítenek.


Császár után meg kipattintanak, és itt a gyerek, lásd el. Senkit sem érdekel, hogy rosszul vagy, hogy a spinál után olyan brutál fejfájásod van, hogy létezni is alig tudsz, esetleg bevérzett az egész hasad, és ég, mint a parázs, hogy még az ágyban megfordulás is kínkeserves az elején, nem ám felugrálni a babához...


Nekem nincs választásom sajnos. Nem szülhetek természetes úton. Az elsőnél megpróbáltuk, úgyhogy tudom milyen fél napot vajúdni 2 percesekkel. Úgy gondolom, ha akkor sikerült volna megszülnöm, jobban jártam volna. Ezért ha lenne lehetőségem választani, akkor én a természetes utat választanám.

2021. júl. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Nekem program volt nem vajudtam elotte reggel 8ra mentem 20 perc volt a mutet es gyorsan fel is epultem. Mutet utan kb 2 oraig volt mehosszehuzodasom de az azt hiszem mindenkinek van de erosebb mensi gorcs volt.


Nem tudom milyen lehet term uton szulni de biztos sokkal rosszabb. Ha valaki vajudik csaszar elott az a legrosszabb forgatokonyv lehet megertem.

2021. júl. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
En termeszetesen szultem csak. Kornyezetemben is legtobben ugy szultek. Gatfajdalom par napig/1-2 hetig, illetve nyilvan szules kozbeni fajdalommal "le is volt tudva" a kellemetlen resze. Anyukam mindmetto szulesenel kapott epit,amivel elviselhetobb volt. A hugom utan kicsit tovabb zsibbadt az egyik oldala a kelletenel,valszeg egy picit tossz helyre ment a szuri,de nem panaszkkdott rola kulonosebben,tulelte. En nem kaptam epit,mert nem volt mar ido,gyorsan tagultam,halistennek eleg gyors szulesem volt,kb 6 ora mindenestol. Csaszaros rokonaimnak iszonyu fajdalmuk volt szules utan,begyulladt varrat. Szobatarsam szinten csaszaroztak,tok fitt,fiatal anyuka volt. Szegenyt rossz volt nezni,annyira szenvedett a felkelesekkel... Nem azt mondom,hogy torvenyszeru,hogy a csaszar szarabb,mint a termeszetes de szerintem nagy altalanossagban az a gyakoribb. Jelenleg ugy,hogy nem volt komplikaltabb termeszetes szulesem meg,vagy traumatikus,en csakis termeszetes szulest valasztanam. Remelem a kovetkezoek sem lesznek nagyon rosszak...
2021. júl. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!