Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Angliában szülés?

Angliában szülés?

Figyelt kérdés
Van itt valakinek tapasztalata kinti szüléssel kapcsolatban. Közeledik a kiírt dátum és én egyre inkább félek, főleg, hogy sok rosszat hallok az egészségügyi ellátásról. Azon gondolkodom, hogy inkább Magyarországon szülnék.
2021. aug. 3. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Maximum a GP szolgálatról hallhatsz rosszat.


Miért hangzik rossznak, hogy nem kell napokat bennmaradni ha nem volt probléma, hogy háborítatlan a szülés ha nincs probléma, hogy nem indítanak feleslegesen, hogy nincs oxitocinnal tömés, nincs könyöklés, meg beöntés, helyette van lehetőség medencében szülni, szülőszéket használni, kényelmesen vajúdni...

Ha mégis bent kell maradnotok, mert nem ment minden flottul, akkor ehető ételeket adnak, és óránként teával, vízzel, kávéval kínálnak, nem kell saját wc papírt vinni, gyógyszert is kapsz ha fáj valami, rengeteg jókedvű (mivel van elég munkaerő, és meg is vannak fizetve) midwife és nurse áll rendelkezésre ha kell segítség.


Otthon a pénzcsilingelés miatt van túltolva minden, nincs szükség annyi vizsgálatra, és maximálisan elégedett voltam a kórházzal ahol szültem.

2021. aug. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Őszintén megmondom én Magyarországon nem szülnék semmi pénzért. Nagyon el van maradva sajnos mind műszerek, mind hozzáállás terén. 40 évvel ezelőtti protokolhoz ragaszkodnak a vén róka főorvosok, vágnak ha kell, ha nem, vizsgálnak ha kell, ha nem, bemennek a kitolásra és tartják a markukat a végén (most már törvénytelenül).

A szülészek agyonhajszoltak, és alulfizetettek, a csecsemősökről meg mindenhol azt lehet hallani, hogy bunkók, és beszólogatnak.

Kiváltság ha kapsz aranyórát, és bent kell tölts 3 napot egy rakás cigány között egy 6 ágyas kórterembe. El ne felejts fájdalomcsillapítót meg budipapírt vinni magaddal, na meg kaját, iható vizet, meg kb a fél háztartást.


Ha neked ez kell, akkor menj hát haza.

2021. aug. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly szültem itt lockdown alatt és nagyon jó tapasztalataim vannak. A gyermek ágyas időszak utáni ellátás már más tészta, de szülni nem szülnék otthon. Két szuper midwife-fal és a férjemmel az én igényeimet figyelembe véve (persze folyamatosan monitorozva a babát) szültem és utána is benn tartottak 4 napot hogy flottul menjen a szoptatás.

Teljesen egyetértek az első valaszoloval

Annyit viszont mindenképpen tudok tanácsolni,hogy jól nézz utána a maternity unit-nak ahol szülnél,mert itt is vannak jobbak és rosszabbak.

Illetve confident birthing és antenatal class-nak mindenképpen nézz utána, nekünk annó még kórházban volt,most szerintem online van, de nagyon hasznos volt, megérteni a folyamatokat, kb minden eshetőséget felvázoltak, segít megérteni az itteni rendszert is.

2021. aug. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Itthon sok jót mondanak a szülészetrol, Angliában meg nincs kolbászból a kerítés, de biztos ott is jó a szülészet. Igen Magyarországon mogorvák a nővérek, de egyrészt külföldön azért a jobb fizetésért sokkal többet kell dolgozni, nincs tea szünet, cigi szünet stb., plusz kint piti dologért is feljelentik a kórházat és keményen fizetniük is kell a hibáért, itthon viszont nincs semmi következménye, köszönhetően az orvosok/nővérek összetartásának.
2021. aug. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hamarosan itt az idö. Ismeröseim nagyon meg voltak elègedve az itteni kórházzal.

Menüröl válaszhatták ki mit akarnak enni, még a birth partnerük is. Teljesen jól ment a szülès mindenkinek.

Állítólag elsö babásokat tovább bent tartanak, amíg meg nem tanulják a szoptatást, de ha azt mondod, van otthon,aki segít, akkor haza engednek elöbb.

Nem tudom te merre felé laksz, de nézhetsz akár review-kat a kórházról, ahová te mennél majd.

Nekem a terhes gondozás nem igen jött be itt, senkit nem tudok elérni, mindenre azt mondják, hogy normális, látatlanban szedtem antibiotikumokat(aztán nem is az volt a bajom, amire szedtem). Engem kicsit zavar, hogy nincs a 20.hét után ultrahang. Azt sem tudom mekkorra a babám. Voltam magánban, de azért nem járok oda mindig.)

De pl. barátnömnek voltak gondok a terhessége alatt, és jobban figyeltek rá. Volt több ultrahangja is.

Tényleg attól függ, hogy milyen kockázatú a terhességed.

De a szülésröl, a kórházban töltött idöröl mindenkinek pozitív a véleménye. Ettöl én nem is parázok így.

Én beiratkoztam az antenatal classra, online van most. Mindenképp akartam ilyet, mert elsö baba lesz, fel akrok készülni, amennyire lehet. Két órás lesz majd.

Ne izgulj, szerintem jobb lesz itt. Ez a része.

3as válaszoló:

Neked mi a tapasztalatod a gyermekágyas idöröl itt? Már volt online “talalkozóm” a health visitorral. Aranyosnak tünt. Mire lehet számítani szülés után?

2021. aug. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Angliába más a terhes gondozás,szülés is.gépek modernebbek,az orvosok okosabbak többet tudnak
2021. aug. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon csakis ügyeletbe mehetsz, ahol az épp benn lévők fognak ellátni = erőszakkal indítják a szülést, hogy nappal meglegyen a baba.

Plusz: random nővérke és a random doki, aki kitolásra beesik.


Tényleg ezt akarod?

2021. aug. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
95%
Ja, a kajáról pedig ne beszéljünk :D
2021. aug. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!