Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A mentősök se veszik észre,...

A mentősök se veszik észre, ha az iker gyermekeknek az anyaméhben nincsenek életjeleik?

Figyelt kérdés
A kérdésemet az ihlette, hogy sajnos a szomszéd házaspárral megtörtént, a ritka tragédia. Egy petéjü iker lány gyermekeket vártak.Az első gyermekek lettek volna és az ultrahangon és az orvosnál minden vizsgálatnál nem volt probléma se. orvosnál vizsgálaton járás utáni napokba,vagy vizsgálat utáni héten,derült ki a baj,egyik kislány magzatnak szív betegsége volt, másiknak nem tudni mi baja volt.Szülés előtt nem sokkal történt,a tragédia.

2021. aug. 6. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A mentős nem nőgyógyász és nem gyermekorvos.
2021. aug. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A mentős honnan venné észre? Nincs nála mobil ultrahang szerintem... Meg nem is ez a dolga, ha valami gyanús neki, beviszi a nőgyógyászatra a kismamát.
2021. aug. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A mentős ezt honnan tudná? Ha nem él a magzat, az ultrahangvizsgálatból szokott kiderülni. A mentőben pedig amennyire tudom, nincs ilyen készülék. Nagyon sajnálatos eset, de sajnos megesik, hogy ilyen történik.
2021. aug. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ha észre veszik is sajnos mindegy. Segíteni úgysem tud.
2021. aug. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Vannak tragédiák. Anno emlékszem a Hoxa fórumra jártam sokat, ott írt egy kismama, hogy a 41. héten meghalt a babája... Érezte, hogy nem mozog, alig mozog, bementek a kórházba, CTG-vel nem találták, a mogorva orvos, akinek nem tetszett, hogy felkeltik ráfogta, hogy vastag a hasfala, de ő mondta, hogy folyamatosan jár CTG-re, mindig rögtön megtalálták, na akkor kegyesen UH, ott megtalálták, vissza a szülőszobára, a szülésznő CTG-re akarta rakni, de az orvos mondta, hogy előbb csinálják meg az adminisztrációt, majd mire azzal végeztek megint nem találták és már UH-n is csak az látszott, hogy nincs többé szívhang...


Nem is ismertem őt, de úgy sírtam, mikor elolvastam. Friss volt az élmény, mikor nyitotta a témát, írta ki magából a dolgot és ott követtük végig hogy hogy élte túl a kapcsolata, hogy dolgozta fel az egészet, aztán a következő terhességét, hogy mennyit aggódott, végül egészséges babája született utána, sőt mindig ad hírt magukról, azóta már három gyerekes anyuka. De olvasni is valami borzalmas volt, hogy hogy dolgozta ezt fel és az, hogy ez megtörténhet... Beteg magzatoknál a mentősök mit tehetnének? Még a szülészeten is előfordul sajnos, hogy senkinek se tűnik fel semmi...

2021. aug. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos megesik az ilyen. Egy közeli családtagommal éppen a héten. 29 hetes volt. Reggel szívhangfigyelővel még meghallgatták és rendben volt, délután nem érezte már a mozgást, otthoni figyelővel nem találták, bementek a kórházba és akkor már nem volt szívhangja. Azóta sem tudják, mitől csak annyi bizonyos hogy a baba a koránál fejletlenebb volt. Elég valószínű hogy ha megmarad, nem lett volna egészséges sajnos. :( A rokonom nagyon ki van még készülve, de erős lány, fel fogja ezt dolgozni.
2021. aug. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha észre is veszik, akkor ez van. Ott a mentőkocsiban nem tudják megműteni az anyát, mert nincs felszerelésük, meg semmi.
2021. aug. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem lettek volna iker tesóim (fiúk) és még a dokik se vették észre. Csak mikor anyum ment szülni, akkor hogy az egyik már meg volt halva , a másik meg hulla mérgezést kapott :( nem igaz hogy NST-n nem vették észre hogy csak egy szivhang van ....
2021. aug. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Szomszéd házaspárral esett ,eg az eset, orvosnál voltak minden oké volt szülés előtti,pár nap mulva tragédia történt.csaj hasa alig nőtt, baba ruhák kiságy baba szoba előre meg volt.még 1 darabig nem hiszem,hogy babaprojekteznek
2021. aug. 25. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!