Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Iker gyermekeknek a névválaszt...

Iker gyermekeknek a névválasztáskor szokás arra is figyelni, hogy összecsengjenek a keresztnevek?

Figyelt kérdés
Milyen keresztnevű ikerpárokat ismertek?
2011. jan. 2. 16:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%

Nekem két ismerősöm van, akik ikrek.


Az egyik ikerpár: Rita és Marina,

a másik: Ádám és Bálint.


Szerintem nagyon aranyos, amikor az ikreknek összecseng a nevük, vagy azonos a kezdőbetűjük! :)

2011. jan. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%
Ikres anyuka vagyok, és csak ajánlani tudom, hogy lehetöleg erösen különbözö neveket válasszanak a két gyereknek, mert a hasonlóság miatt így is sokszor össze lesznek keverve egymással, ha a nevük is hasonló, akkor sokkal rosszabb a gyerekeknek, meg a szülöknek is könnyebb.
2011. jan. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
75%
Én ismerek móni-zsuzsi, niki-klaudia, adri-szabina, kinga-petra, roli-larion párokat. szerintem nem gond, ha nem cseng össze a nevük, mert ezzel lehet erősíteni, h ők két külön személy.
2011. jan. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
57%

Bár nincsenek ikreim, de én is úgy gondolom, hogy jobb ha nem hasonló a nevük.

Nekem hasonló a nevem a lányoméhoz, és állandóan kevernek minket. A második lányomnak is majdnem hasonló neve lett, mert tetszett, de végül szerencsére más név mellett döntöttünk, mert teljes lett volna a keveredés.


Szóval ha az egyik gyerek Ábel, a másik ne Áron legyen, mert egész életükben keverni fogják őket.


Ismerős ikerpárok: Abigél és Csepke, Simon és Sebestyén (még pocakban vannak)

2011. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
76%

Akiket én ismerek:


Zsófia és Nóra

Levente és Szabolcs

Hunor és Bendegúz

Csenge és Csongor


Szerintem nem kell feltétlenül összecsengenie a neveknek, de azért valamennyire legyenek hasonló stílusúak, uyanez a véleményem a sima testvérek esetében is. Tehát ne legyen például egy testvérpár Koppány és Kevin, ha érted, mire gondolok.

2011. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
71%

Akiket én ismerek:

Barbara és Rita

Noémi és Eszter

Anna és Lili

Sára és Bendegúz

Timi és Imi

Bendegúz és Boldizsár


Szerintem jobb, ha nem csengenek össze. Így is mindenki össze keveri őket, főleg, ha egypetéjűek.

2011. jan. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
82%

Jó nagyon a kérdés, a válaszok pedig igen elgondolkodtatóak.

Nekünk inszemmel fogant a baba, jó esély volt rá, hogy ikrek legyenek. A fiúk Bertalan és Boldizsár, lányok Boglárka és Veronika lettek volna.

Korábban tetszett az Áron-Ábel :)) és a Márton-Mátyás is, de titeket olvasva már nem ezt választanám.

Végül 2009. decemberében Boldizsár érkezett, egyedül!

Egyébként három ikerpárt ismerek:

Katalin-András

Vanda-Bence

Attila-Loránd

2011. jan. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
70%
Az én fiaim Ábris és Fábián! Holnap lesznek 12 évesek.
2011. jan. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
76%

Lili-Lina ikreket ismerek

Ezen én is gondolkodom mivel én is ikreket várok de neveket még nem tudunk.

2011. jan. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
73%
Én arra figyeltem, hogy NE csengjenek össze. Sőt, egyetlen ismerősömnél sincs összecsengő nevű ikerpár.
2011. jan. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!