Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik kórházba mehetek...

Melyik kórházba mehetek terhesgondozásra, szülni?

Figyelt kérdés

Ortopédiai okokból császármetszés javasolt. Most, hogy már nem lehet orvost választani ez hogy megy? Csak a körzeti kórházba járhatok? Vagy választhatok másik kórházat is terhesgondozáshoz? Ilyenkor a császár hogy van, programcsászár?

Nagyon megköszönném olyanok válaszát, akik most csinálják ezt végig. Sajnos a körzetis kórház inkább egy hentesképző, mint kórház, nagyon nem akarok oda járni....



2021. aug. 20. 00:01
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
És természetesen ott szülni sem akarok...
2021. aug. 20. 00:02
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem akarsz ott szülni akkor válassz egy magánklinikát ahol eleve meg van a tarifa minden szolgáltatáshoz.
2021. aug. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Hát szívesen választanék magánklinikát, csak 2m Ft a terhesgondozás+szülés.....

És jelenleg nincs már a közellátásban "tarifa"...pont emiatt kérdezem, hogy van-e szabad kórházválasztás, mert elvileg a jogszabályban az van, hogy ha rád jön a szülhetnék, akkor csak a lakh3lyed szerinti kórház fogadhat.

2021. aug. 20. 07:41
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Terhesgondozásra járhatsz magánba. Keress olyan dokit, aki a kiszemelt kórházban dolgozik.
2021. aug. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Terhesgondozásra vagy oda jársz, ahova tartozol, vagy magánba. Több kórházban tudsz úgy szülni, ha olyan orvos gondozott, aki ott dolgozik, bár amiket hallottam, ez is kezd egyre ritkább lenni. Én egy hónapja szültem ügyeletben, de úgy is be lehetett kerülni a kórházba, ha szülésznőt fogadott az ember (akik számlát adtak), nem tudom, más kórházakban is van-e ilyen.
2021. aug. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Én az egri kórházhoz tartoznék. Oda semmi esetre sem megyek.

Innen az anyukák mennek még Miskolcra, de nem tudom, milyen úton módon. Nekem az se az igazi.

Én a Maternity klinikát választom Budapesten. A szülés 950.000 Ft.

A terhes gondozást nem muszáj ott csinálni, aki videki, jellemzően nem is ott szokta, így azt én is helyben intezem, a saját orvosommal. Ő genetikus is egyben, a nagy UH vizsgálatokat is megcsinálja.

Sok az a 950.000, de ebben benne van az, hogy apa végig ott lehet, családi szoba, stb.

Ráadásul november végén fogok szülni, a következő kovid hullám kellős közepén. Nekem megér ez ennyit.

2021. aug. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

6.vagyok.

Egyébként megfigyelhető, hogy amióta volt ez a jogszabály változás tavasszal az orvosok jogviszonyával kapcsolatban, sok orvos otthagyta az állami egészségügyet.

Ez a genetikus, akihez én járok, ez is már csak magánrendelést visz.

2021. aug. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
nagyon rossz ez a jogszabály változás,mert hálapénz miatt. amelyik orvoshoz jártál terhesgondozásra az ment szülésedre be
2021. aug. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

Igen, most meg nagyjából az van, hogy kb ha szerencséd van, az van bent éppen szülésnél, akihez jártál.

Ha nem, akkor egy vadidegen. Bár az is lehet teljesen normális. De gondolom minden nő szeretne ilyenkor ismerős embereket maga körül látni.

2021. aug. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Írjátok sokan, hogy menjek a magánrendelésre, de most van ilyen? Mert ugye elvileg mostanra nem lehet "másodállása" a dokinak magánpraxis.... végül megkérdezni meg fogom, csak gondoltam van olyan köztetek, aki így volt...

És a programcsászár az így hogy van?

Egyébként néztem magán klinikát, államiban is olyat néztem, ahol van VIP szoba, és nem kell másokkal egy szobában lennem...és most nem azt mondom, hogy nem tudnám kifizetni (de ugye azért van aki nem), csak rohadtul felháborít, hogy ameddig ég és föld két szülészet, menjek a körzetihez....a tb-m meg ugye fizetgetem.

2021. aug. 20. 22:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!