Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 35 év felett jobb szülni?

35 év felett jobb szülni?

Figyelt kérdés
[link] <---ez a cikk

2021. szept. 5. 19:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%
Nem hinnem.. lehet en vagyok a regimodi de elso gyerekhez eleg oreg a 35...
2021. szept. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem szülni semmikor sem "jó"😄 Nah de komolyra fordítva, szerintem akkor "jó szülni", ha tényleg késznek érzed magad. Nekem tíz éve eszembe nem jutott volna gyereket vállalni, most meg már teljesen máshogy gondolok erre. Szerintem mentálisan érettebb az ember, ha idősebb, fizikailag viszont valószínűleg a fiatalabb kor az előnyösebb.

Szerintem ma az orvostudomány az utóbbit nagyban kiküszöböli, az viszont szerintem mindennél fontosabb, hogy az ember mentálisan kész legyen. De ez az én véleményem, nem egy általános igazság.

2021. szept. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

"Nem hinnem.. lehet en vagyok a regimodi de elso gyerekhez eleg oreg a 35..”


Azért azt mondjuk ki, hogy a 35 felett szülő nők nagyrésze nem így tervezte. Nem régimódiság, hanem meddőség a neve. Nyilván van kivétel, de azért ezek a nagy bölcsességek általában borzasztó rosszul esnek az olyan nőknek akik évekig küzdenek az első gyerekükért. Csak mondom..

2021. szept. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

"Azt találták, hogy azok a nők, akik 24 éves koruk után vállaltak gyereket, jobban teljesítettek a szellemi képességeket felmérő teszteken, problémamegoldásban és verbális képességekben azokhoz képest, akik 15 és 24 év között szültek. "


Én itt azért megnézném a környezeti hatásokat/iskolázottsági szintet is. Ugyanis jellemzően (!) azok szülnek 24 éves kor alatt, akik nem mentek tovább felsőoktatásba, hiszen az egyetemet átlagosan 23-24 évesen(vagy később) fejezi be az ember lánya, és az meg azért elég erősen javít a kutatásban vizsgált készségeken. És manapság azok nem mennek felsőoktatásba, akik hátrányosabb szociális közegből érkeztek, nincs pénz az egyetemet finanszírozni, dolgozni mennek inkább, és ők többnyire a középiskolában is már rosszabbul teljesítenek, a családjukban eleve kisebb hangsúlyt kap az oktatás mint olyan, a szellemi képességeiket kevéssé fejlesztik (ezzel NEM azt mondom, hogy butábbak lennének, akik nem mennek egyetemre vagy akik 20 évesen szülnek, hanem hogy jellemzően van összefüggés a szociális státusz és a képzettség között). Amiket vizsgáltak ebben a kutatásban (a cikk szerint) készségek, azok mind-mind fejleszthető, edzhető tulajdonságok, amik annál fejlettebbek és jobbak, minél többet használod őket. El kéne olvasni a teljes eredeti tanulmányt, hogy egyértelműen el lehessen dönteni, mi volt az eredménye, mert egy kicsit sarkítottnak érzem ezt a cikket, azért a legtöbb kutatás nem ilyen fekete-fehér.


Abban viszont egész biztosan igaza van, hogy a fiatal nőket vegzálni a szülés témakörével meg stresszelni őket a kiöregedés rémével ritka gusztustalan.


Az viszont más kérdés, hogy a biológia nem a mai világra van berendezkedve. Persze az orvostudomány nagyon sokat tud segíteni, de azért tény, hogy bizonyos kor felett sokaknak nehezebb teherbe esni és a terhesség/szülés utáni regeneráció sem olyan egyszerű idősebb korban. Biológiai szempontból 14-24 között lenne ideális gyereket szülni. Más kérdés, hogy erre az ember mennyire van felkészülve szellemileg, anyagilag és úgy egyébként is. Azért azt kijelenthetjük, hogy hiába lenne ideális 16 évesen anyává válni, nem igazán létezik olyan 16 éves, aki elég érett is a feladatra.

2021. szept. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
72%
Biológiailag szerintem 20 és 30 közt a legideálisabb szülni.
2021. szept. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Szülhettem volna előbb is,de nem volt bejelentett munkám(feketén volt, meg semmilyen hostess vagy közfoglalkoztatott)és addig nem akartam szülni amíg nincs stabil munkahelyem ami visszavesz szülés után, plusz ugye a rendes fizetés sem árt a GYES,GYED miatt. És akartam szülés előtt éveket dolgozni, hogy szülés után ne üres önéletrajzzal rendelkezzek.

A nagy semmire nem akartam alapozni, hogy aztán ne tudjak munkát szerezni, mert csak azt tudom felmutatni, hogy kismama voltam és háziasszony.

2021. szept. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem unjátok ezt a témát?! Mindenki akkor szül amikor akar vagy tud! Nincs ideális kor.
2021. szept. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
21 évesen a kezemben volt a diplomám, 4-es… a barátnőim többségének is.
2021. szept. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
5%
Igen késő a szüléshez
2021. szept. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%

8-as azért ez érdekelne, hogy milyen egyetem lehetett.

Hisz általában 18 éves korodig jársz gimibe, van aki plusz egy évet tanul még szakot és abból letesz egy plusz érettségit és csak utána megy egyetemre, neked hogy jött ki a 21 éves kor diplomával?

2021. szept. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!