Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 35 év felett jobb szülni?

35 év felett jobb szülni?

Figyelt kérdés
[link] <---ez a cikk

2021. szept. 5. 19:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%

35 vagyok és most fogok szülni, így hozta az élet, a stabil munkahely és párkapcsolat fontosabb volt. Sosem akartam csak háziasszony lenni, aztán sírni hogy max eladó lehet belőlem( bár ez egy fontos szakma,de sokaknak a környezetemben ezen is sír a szája, mert nem erre vágyott). Így amikor végre minden körülmény adott volt, úgy mint jó lakás, normálisan bejelentett munkahely és megfelelő anyagi körülmény, végre jöhetett a baba.

Tudom hogy későn,de ha visszamennék az időben akkor sem szültem volna 23 évesen, mert akkor még csak feketén dolgoztam egy keramikusnál.

2021. szept. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
29%

10es, én nem a 8as vagyok. De amúgy bmely 3 éves bsc alapdiploma megszerezhető 3 évesen. Sokan gimi után nem tanulnak szakmát. Én még nem voltam 18 amikor érettségiztem mert augusztusi vagyok és a termeszettudomanyos bsc diplomámat 20 évesen tettem le. Az már más kérdés, hogy az ilyen diploma nem ér sokat a munkaerőpiacon, de tényszerűen kimondható, hogy sokaknak 21 évesen van már diplomája. A régi osztatlan képzésben is számos 6 féléves szak volt, szóval ez nem újkeletű dolog ahogy az sem, hogy a korai éveikben gyermeket vállalok ennek ellenére sem a diplomások köréből kerülnek ki.

Egyébként azt látom, hogy most eltetjedt lett diploma után azonnal szülni.

2021. szept. 6. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
84%
Kedves 12-es. A természettudományos diploma az pont az, (de kB bármelyik Bsc, talán a mérnökképzés kivételével) amivel ha nem csinálsz meg egy Msc-t, az semmit nem ér. De ugye megvan a diplomád 21 évesen, és mégis mire szülsz ennyi idősen friss diplomásként? Aztán hogy mész vissza dolgozni nulla tapasztalattal mondjuk 2 gyerek után 6 év kihagyással? A biztos párkapcsolat kérdésként pedig még nem is feszegetni, pedig ugye sokan emiatt vállalnak későn gyereket. Elismerem, hogy vannak kivételek, de azért szerintem érdemes kicsit leszállított a magas lóról, és akkor észre lehet venni, hogy ez egy összetett kérdés.
2021. szept. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
35%
3-as egy az h nem roluk beszeltem, mert az mas, de attol fuggetlenul nem idealis. De aki akar gyereket es nem meddo az mi a francert var ennyit. Aki akar gyereket ne a munkanak eljen..
2021. szept. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
85%

Mi a fene köze van hozzá bárkinek, hogy minek vár ennyit, aki nem huszonévesen szül? Nem fogom ezt soha megérteni. Nyugodtan legyen büszke magára, akinek nem volt más gondja ennyi idősen mint a gyerekszülés, de a többieknek hadd ne érezzék már magukat kevesebbnek, hogy ők mással voltak elfoglalva.


Mondok egy példát, a sajátom ugyan, de szerintem nem túl ritka. Édesanyám hosszú betegség után meghalt mikor 25 voltam, apámra már 5 éves koromtól nem számíthattam. Elég szerény körülmények között éltünk, a végére nem kevés adóssággal a nyakunkon. Valahogy nem óhajtottam megismételni édesanyámnak ezt a magánszámát, így addig nem állt szándékomban gyereket vállalni, amíg nem rendelkezem a megfelelő anyagi háttérrel, és egy stabil párkapcsolattal egy olyan férfivel, aki várhatóan nem fog szarban hagyni a gyerekkel/gyerekekkel. Mindenkit megnyugtathatok, hogy ugyanolyan fertilis vagyok mint 18 évesen, és a fizikai állapotom is olyan, ha nem jobb mint akkor.

Mondok durvábbat is, nem is vágytam huszonévesen gyerekre, attól függetlenül, hogy tudtam, hogy majd egyszer szeretnék. Majd a purgatóriumban megtisztulok ettől a bűntől, vagy nem tudom :D

2021. szept. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
72%

Kedves 10es, maximálisan igazat adok neked. Én is osztatlan diploma után még dolgoztam 6 évet és utána szültem két gyereket kis korkulonbseggel. 🤷


Számomra elképzelhetetlen lett volna, hogy a diplomás gyeddel vagy úgy altalaban munkatapasztalat nélkül vállaljak gyereket. Nekem nagyon sok szempontból megváltoztatta az életemet az első (amúgy meg uaz van most is) munkahelyem. Felelősségteljesebb lettem, megtanultam értékelni más munkáját, megtanultam bánni a pénzzel és az idovel.. megtanultam beilleszkedni valahova. Persze, nem azt mondom, hogy ezek olyan skillek, amit máshol nem lehetne megtanulni, de szerintem jó szemelyisegformalo egy pár év munka.



Anyagi szempontból elképzelhetetlen lett volna szamomra, hogy csak gyesre vállaljak gyereket, de sokan vannak, akik nem szorulnak rá, mert jobban keres a férjük vagy akár támogatják őket a szuleik.

Vannak akik le akarják tudni hamar a gyerekvallalast, vagy éppen nagyobb korkulonbseggel képzelik el, mint az atlag. Hát ki tudja.


Aki tervezi a babát az úgyis úgy gondolja, hogy számára az a legideálisabb ahogy ő tervezte.


De.. simán lehet valakinek 21 évesen diplomája (meg ha kb szarrá se jó... de lehet)


12es

2021. szept. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!