Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terminus túllépéssel akinek...

Terminus túllépéssel akinek spontán indult a szülése mesélne róla?

Figyelt kérdés

Mikor indult? Hogyan?

40+2 hetes vagyok, kezdem úgy érezni hogy magától nem fog kijönni ez a baba. Mindenki ijesztget 5 kilós babával, mekóniumos magzatvízzel, szörnyen fájdalmas indítással. Jó lenne pozitív sztorikat is hallani.


2021. szept. 27. 18:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Nem nekem, két barátnőmnek indult spontán 40+5 napon. Szóval van remény.

Nekem indították betöltött 41. héten, de nem lett 5 kilós és a magzatvíz is tiszta volt. :) Fájni fájt, de nincs viszonyítási alapom, hogy indítás nélkül milyen lett volna.

2021. szept. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
Menzesz szerint 40+4-re szultem spontan. Mi a gond a mekoniumos magzatvizzel es a magasabb sullyal? Ugyanugy fontos a szabadon valasztott vajudasi es kitolasi testhelyzet (ami nem fekvo), hatonfekve a 2,7 kilos babanak is nehez megszuletnie. Mekoniumos magzatviz extremritkan okoz gondot, es ott sem mindegy, hogy mennyire az, valamint ronthat rajta, ha kivulrol mesterseges oxitocint adnak, vagy hasbakonyoklessel probaljak kieroltetni a babat. En elsovel ezeket ateltem, masodikkal csak a kitolasra mentem be, minden oke volt.
2021. szept. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Az első spontán indult 40+5 napra. 3720gr ( hajnal 5 kor kezdődött 5 perces fajasokkal ) 11:10 kor már a kezemben volt :)

A másodikat indítottak szinten 40+5 3260gr :)

Az első 6 óra volt a második az infúzió lekötése után 4 óra. Mind a kettőnél tiszta volt a magzatviz.

Most várom a 3.at ő kisfiú lesz, nagyon kiváncsi vagyok mikor bújik ki :)

Könnyű gyors szülést kívánok!

2021. szept. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

3# vagyok.

Mind a kettőnél volt oxi és epiduralis érzéstelenítés is ha ez számít valamit. ( az elsőnél nem használt, a másodiknál igen, de miután beadták és elzsibbadtam teljesen a 3 fajasnal már konkrétan a feje a kiharatnal volt, ezt azóta sem értem hiszen előtte vizsgáltak 3 ujjnyi voltam, ezután 30 perccel már a kezemben volt )

2021. szept. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41+2-n indult el spontán, már egy hete bent voltam a kórházban, figyeltek, minden rendben volt, nem zaklattak, így 41+3-ra sikerült szülni (bár itt már volt közbelépés, vákuum lett és a végén egy kis oxitocin)
2021. szept. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az első gyerek 40+6 indult spontán. 3100 gr tiszta magzatviz. A második 40+5 spontán. 3500 gr tiszta magzatvíz
2021. szept. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40+4 indult spontán. Könnyű, gyors szülésem volt. 3500g, magzatvíz tiszta. A szülőszobán repesztettek burkot, mikor már majdnem teljesen kitágultam, de egyébként ezt leszámítva abszolút beavatkozásmentes szülés volt. Imádtam :)
2021. szept. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41 hétre indult be spontán, aznap amúgy is indították volna de így jobb volt hogy ő is jönni akart már. Hajnal 5 körül kezdett görcsölni a hasam meg a derekam, délután 14:47-re meg is lett és nem szenvedtem sokat vele és nem is lett óriás baba illetve semmi komplikáció nem volt.
2021. szept. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem spontán,de leírom hátha kicsit megnyugtat. 41+2 -re indítottak,már magam is baromi ideges voltan,hogy baja lesz. 3750 lett,és 3 óra alatt szépen megszültem,10/10es apgarral.

A tesója 38.hétre érkezett és mindössze 100grammal volt kisebb. Szóval nyugi.

Egy ismim amúgy időre szült 5 kilós babát és semmilyen károsodása nem lett :)

2021. szept. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

41+1 indult spontán


Nehéz szüléssel, de ehhez semmi köze nem volt

( később volt egy kifejezetten könnyű szülésem is 40+2-nél)

2021. szept. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!