Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bocsi a kérdésért, nem lehurro...

Bocsi a kérdésért, nem lehurrogást szeretnék, csak érdeklődöm. Milyen a babaillat, amikor megszületik? Nem féltek megfogni amikor még kis mázas? Csodálatos dolog tudom, vagyis gondolom, de mesélnétek erről?

Figyelt kérdés
2010. szept. 1. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Hát a kérdésed érdekes és aranyos.. első babás vagy ugye? Nehéz elmondani milyen a baba illata.. majd megérzed és nem fogsz félni megfogni megszeretgetni, mert ez lesz közös életetek első és legszebb pillanata, amit sohasem felejtetek el:)
2010. szept. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Amikor születés után megkapod még véres és magzatmázas nincs babaillata.


Megfürdetik és utánna lesz igazi finom babaillata semmivel össze nem téveszthető és mivel őket még nem tusfürdővel mosdatják igy a saját illatukat érezni.


Nem kell félni megfogni.


Valóban csodálatos!

2010. szept. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Elbőgtem magam, ahogy visszaemlékszek... csodálatos, mert még egy pillanata a tested része, volt, mégis egy külön lélek, külön test, egyéniség -csak még pici. A lányom nagyon pici volt tényleg. Az illatára nem emlékszem, de meleg volt és ordított, és amikor a mellkasomra fektették keresztben, a fülecskéje pont a szívemen, meghallotta a dobogását, és elhalkult, megnyugodott. Az ujjaim hegyével óvatosan simogattam a pici buksiját és azt hajtogattam, hogy szija, Drágám, anya vagyok, szeretlek. Mást nem bírtam mondani. Megfogni nem nagyon tudod fekve, inkább simogatni. A máz olyan rajta, mint valami finom krém, semmi gond vele. Utána az első napokban pólyában fogtam, így jobb volt, de nagyon könnyen rááll a kezed majd.
2010. szept. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ahol én szültem, ott úgy csinálják, hogy mikor megszületik a baba, a szülésznő egy kis lepedővel fogja meg a babát, egy picit megtörli, hogy a nagyja vért és magzatvizet letörli, csak hogy ne csússzon, és így adják oda.
2010. szept. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Először nem mossák le, csak megtörlik, de azt is azután, miután a mellkasodra tették. Egyáltalán nem volt zavaró, hogy magzatmázasan, kicsit véresen feküdt a mellemen, én csak simogattam, a férjem meg is puszilta a buksiját ekkor. De valóban, az első héten nagyon jellegzetes illata volt a kislányomnak, biztos még a magzatmázat érezhettem, de mámorítóan jó volt. Nagyon sokszor szagolgattam... most ez az illat elmúlt, de a mai napig szeretem szagolgatni :)))) ... most is jó az illata!!
2010. szept. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is megtörölgették egy picit, úgy adták oda. Szerencsémre már kétszer is átélhettem ezt a csodálatos pillanatot! Megsimogattam, megpusziltam a kis buksiját, és rögtön megnyugodott. Nagyon vésd észbe a pillanatot hogy sokáig emlékezz majd rá!
2010. szept. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon érzékeny az orrom! És a szülésnél annyira jó volt. Mikor véresen, mázasan megkaptam, hát az az illat!!!!! Azóta is keresném! És a férjem is érezte! Ami ruhácskát ráadtak először a kislányunkra, Apa hordozta magával az illat miatt... Én csak egy pár napig éreztem rajta, s már az illattól is könnybe lábadt a szemem... Fú, megint szülni akarok!!!! :-) (olyan nagyon tiszta, édes, kedves illat)
2010. szept. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Jaj,annyira jó hogy ennyien írtatok és ilyen szépeket.Már ha rá gondolok pityeregnem kell.Igen nekem első baba és már alig várom.Nagyon tartok attól és félek,hogy mi lesz ha már bent leszek a kórházban,ez a sok nyúlkálás,meg ilyenek,a végén a kitisztítás és az összevarrás,fú bele borzongok.De a kitolást és azt amikor meglátom,meghallom először a picit mindennél jobban várom.

Köszönöm,hogy írtatok és írjatok még!!!:-)))

2010. szept. 1. 12:53
 9/11 anonim ***** válasza:
én igazából nem is emlékszem rá,hogy véres,mázas volt.Annyira elvonta a figyelmem a pici.Egyből megpusziltam az arcát.A férjem mindent felvett videóra (miután kijött a pici) és tényleg tiszta máz volt :) szürke mint egy kisegérke.Gyönyörű pillanat volt,amikor felsírt,vele zokogtam én is.Életem legszebb pillanata volt,ha vissza nézem a videót,újra átélem és mindig végig sírom...Ne félj a szüléstől,most csak a félelem uralkodik el rajtad,de a legszebb pillanat lesz az életedben
2010. szept. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én is tartottam attól, hogy zavarni fog a magzatmáz.

Ehhez képest, ahogy jött kifelé egyre nagyobb öröm volt bennem, hogy mindjárt találkozunk. ahogy kibújt csak remegtem, hogy adják már oda, olyan jó volt összebújni. A doki beszélt valamit, hogy milyen ügyes kislány, akkor esett le, hogy addig eszembe sem jutott (mármint a szülés alatt és utána), hogy vajon fiú vagy lány!


apának átadni tényleg nehéz volt, amíg engem "eldolgoztak", mondtam is, hogy most úgy cserélnék vele... a szülésznő meg megdicsért, hogy milyen rendes vagyok, hogy nema szülést akartam elcserélni.


szép élményeket neked is meg jó babázást!

2010. szept. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!