Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A babák milyen arányban...

A babák milyen arányban születnek a kiírt időponthoz viszonylag közel?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Első babámat várom.

Budapesten fogok szülni egy magán intézményben, december 1. a terminus.

Budapesttől a lehető legtávolabb élünk az országban. Eddig a klinikán a szerződéskötés miatt jártunk, mivel az ottani orvosnak, akinél szülni fogok, a mellettünk levő városban is van heti egyszer rendelése, terhes gondozásra oda járok, szóval ez így szerencsés.

Viszont a szülés előtt mindenképp Budapesten akarok lenni valmennyivel, hogy fájásokkal ne innen kelljen menni, ki tudja, milyen idő lesz már akkor.

Ti mennyivel hamarabb mennétek fel?

A 36.hét után ha jól tudom, hetente kell menni az orvoshoz, NST-re, azokon mennyire tudják előre jelezni, hogy közeledik a szülés?

Eddig minden rendben, baba mérete korának megfelelő, méhszáj 3000.


Nem szeretnék túl hamar sem elmenni itthonrol, mert mégiscsak idegen környezet.



2021. okt. 8. 07:19
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Ez az, amit senki, de tényleg senki nem tud megmondani, a babák akkor születnek, amikor akarnak, plusz-minusz egy hónap simán elöfordul.
2021. okt. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 36 hét után már felmennék Pestre de legkésőbb 38 hetesen, de ezt senki nem fogja neked megmondani, majd amikor babó jönni akar akkor elindul.
2021. okt. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Most már bármikor szülhetsz. Kisfiam 3 héttel a kiírt időpont előtt született.
2021. okt. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocsánat, úgy olvastam, hogy most vagy 36 hetes.
2021. okt. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az nst a magzati állapotot nézi, az alapján jósolni szülési időpontot nem szerencsés. Nekem egyik délelőtt az nst alapján azt mondták hogy messze még a gyerek, éjszaka pedig már szültem.


Az első szülés úgy 8-10 óra alatt zajlik le, de ez sem biztosíték semmire. Valaki három napot kínlódik, a másikból kiesik a gyerek az autóban. Statisztikailag akár otthonról is indulhattok nyugodtan, de lehet hogy a szomszéd város kórházáig bírnád. Nálam az első órákban még az sem volt biztos hogy szülök (bizonytalanok voltak a fájások, de véreztem, azért mentünk be), aztán pikkpakk 8 centinél tartottam, pedig a családban mindenki nagyon hosszan vajúdott.


Na a lényege az összefüggéstelen szócséplésemnek, hogy a kiírt időpont előtt 1-2 héttel már a közelben lennék.

2021. okt. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 36. héten indult be a szülés, a helyedben a 36. héten felköltöznék Pestre.
2021. okt. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg lehet oldani, legkésőbb 38 hetesen én is felköltöznék. Mikor beértünk a kórházba, 1 ujjnyi voltam, 3 óra múlva megszületett a lányom, pedig első gyerek. A kocsiban nagyon rossz volt, ha jött a fájás, bekötve, kényszerpozícióban...pedig csak 10 perc volt a kórház.
2021. okt. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%
legtöbb baba 37-38.héten születikd,e méréseket statisztikákat nem vezetnek errről
2021. okt. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

En is felmennek a helyedben. Legkesobb a 37.het vegen.


Az en kis fiam a 37.héten született.

De ezt nem lehet elore megmondani, hogy egy baba mikor érkezik sajnos.


Valamelyik baba ráérős és bent van meg + 1 hétig valamelyik pedig 3-4 héttel előbb jön.

2021. okt. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!