Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most akkor meg se próbáljak...

Most akkor meg se próbáljak hálapénzt adni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hivatalosan nem adható már hálapénz. De nyilván a vizsgálóban ketten vagyunk az orvossal. Ha ott adok, senki nem tudja meg. Vagy így akkor már el sem várják?

Az első gyerekemnél nem akartam adni, mert ügyeletesnél (rezidensnél) szültem. A vizsgálat után nagyon kínos volt. Én álltam, megköszöntem a munkáját, ő meg állt velem szemben, de se el nem köszönt, semmit nem mondott amivel lezárta volna a beszélgetést. Kérdezte, hogy elégedett voltam-e mindennel stb. Érezhető volt, hogy vár valamire. Aztán mondtam, hogy ha ideér a férjem, ő is szeretne köszönetet mondani. És akkor oldódott a feszültség.

Masodik szülésnél már eleve úgy készültem, hogy adunk. Szemrebbenés nélkül vette el az a doki is.

Most a harmadiknál nem tudom, mire készüljek. Vajon várni fogja a doki vagy eleve el sem fogadná? Mennyire kínos, ha nem fejeződik ki a hálám? Ti megpróbálnátok adni?


2021. okt. 17. 02:41
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj, mert bajba kerülhet miatta.
2021. okt. 17. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha esze van, úgysem fogadja el, nem akar gondolom a híradóban szerepelni.
2021. okt. 17. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Én két hete szültem, ügyeletben, eszembe se jutott. Plusz nálam az orvosok falkában jártak (mindig volt velük legalább 2 de néha 10 rezidens) , esélytelen lett volna pénzt dugdosni a zsebébe. De ettől még teljesen normális ellátást kaptam.
2021. okt. 17. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
79%
Olyannak,mint akit fent irtal,vegkepp nem adtam volna. A penz szaga miatt "oldodott a feszultseg". Szep...
2021. okt. 17. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
88%

Én megpróbáltam még pont a törvény előtt


Nem fogadták el.


Csináltattam végül egy csomagot

Tea kávé csoki bonbon rágcsák amit az oszály megkapott


Így elfogadtàk

( nem kötelező letudás volt, tényleg elégedettek voltunk)

2021. okt. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
88%
Bűncselekmény adni. Mit nem értesz ezen?
2021. okt. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj, mert te is bűncselekményt követsz el, ha az orvos lebukik, simán felnyom téged is. KB 8000 Ft értékben legálisan adhatsz ajándékot, szerintem érdemes olyasmit választani, amit biztos tud használni vagy tovább ajándékozni.
2021. okt. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

6-os, tudom hogy bűncselekmény adni. Ahogy pl adót csalni vagy feketén dolgozni is. Mégis majdnem mindenki ismer olyat aki njncs bejelentve vagy kevesebbre, mint amennyit ténylegesen kap.

A kérdés inkább arra irányult, hogy amellett hogy bűncselekmény adni, at orvosok elvárják-e. Tudván, hogy sosem derül ki.

2021. okt. 17. 08:37
 9/40 anonim ***** válasza:
21%
Allitolag maganban ha visszahív szules utan ,ott kiszamlazhatja kontroll neven es akkor adhatsz magasabb osszeget,de szamlaval. En orulok ,h covid elott szultem. Nekem ejjel jott be,nekem nem lett volna pofám penz nelkul hagyni
2021. okt. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
15%

Mivel ezer millióan szültek velem egyszerre, így azt mondták ne kezdjek el nyomni mert nincs orvos. Mondtam, hogy sz*rok a törvényre, azonnal hívják be az orvosomat. 5 perc múlva ott volt este 10-kor. 6 hetes kontrollra nyilván a magánrendelőjébe mentem, ahova vittem egy itthon készített csomagot, benne borítékkal.

Remélem így érthető a hálám…

Szülésznőmnek is utaltam pénzt, számlát is kaptam róla, 25 órát talpalt velem, úgy, hogy előtte 3 napig ügyelt kb.

Nyilván ha az ügyeletes dokihoz mentem volna vissza a korházba akkor nem adtam volna semmit!

2021. okt. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!