Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után meddig fáj odalent...

Szülés után meddig fáj odalent és meddig normális?

Figyelt kérdés

Vasárnap született meg a kislányom. A kódolási szakasz kb. 2,5 óra volt.. repedt odalent, varrtak, illetve a két nyomás közt egyszer katétert tettek fel..

Nehezen mozgok, szenvedés az ágyból felkelni, ülni nem tudok,húzódik.. illetve pisilésnél iszonyatosan csip a nuninál,és ha hozzáér bármi szörnyű pár percig..ez a katéter miatt lehet?

Praktikákat szívesen várok, kinek mi könnyített a fájdalmon ill.segitett a gyorsabb gyógyulásban.


2021. okt. 28. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem tudom nálad mi a helyzet, de én pont így voltam. Orvosról orvosra jártam a szülés utáni napokban mert annyira fájt. Kiderült, hogy az ajkak között is repedtem, ami nem nagy dolog de szörnyen fáj. Kaptam krémet amit pisilés előtt kellett kenni, hogy ne csípjen. Hetek kellettek a gyógyuláshoz, de utána egy nap alatt jobb lett. Ez nem tudom mekkora segítség, de ha ennyire fáj én elmennek dokihoz. Nem kell, hogy szenvedj.
2021. okt. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
En hetekig nem tudtam letezni a gatsebemtol. Egeszen addig mig ki nem estek a varratok de meg utana is jopar napig erzekeny volt de sokkal jobb. Allitolag ha nem felszivodo varratot tesznek hanem kiszedik akkor jobb lesz utana a helyzet. Csipni is csipett a pisi de nekem szerintem nem a kateter miatt hanem a seb miatt. Az elso egyuttletunk a ferjemmel kb 4 honapos koraban volt. Szoval teljesen megertelek kitartast :(
2021. okt. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hét volt rossz, utána elmúlt szerencsére teljesen. Igyekeztem napközben 2-3x zuhanyoztatni, ezt javasolták a kórházban, hogy ne feszüljön, pisiléskor meg nedves törlővel töröltem óvatosan, ezek mind segítettek. Varratot kipotyogni 3-4 hét múlva láttam, de addigra nem fájt egyáltalán.
2021. okt. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is szanaszét repedt minden, ezért a vizelet csípett, plusz a katéterezés miatt a vizelés maga is, mint amikor felfázol. Erre jött a gátseb és az aranyér. Én két hétig csak feküdtem, másra nem voltam képes. Vettem a patikában aloe vera sprayt, amit lehetett rá fújni. Kicsit hűsít, és segíti a seb gyógyulást, azzal fújkáltam plusz tiszta vízzel sokszor öblítettem alul a környéket, hogy ne telepedjen meg lehetőleg sok baci a véres folyás miatt. Szerintem 2 hét után sokkal jobb lett, de a teljes gyógyulás hosszabb idő lesz.
2021. okt. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A gátseb még valahogy elviselhető..

De ez a csipő, égő érzés..már oda jutottam, hogy félek pisilni.. de akkor ez ,,normális"? A kakilás leányálom volt ehhez képest.. azt meg sem éreztem..

2021. okt. 28. 15:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet felvittek katéterezésnél egy kis fertőzést, mindenképp beszélnék dokival par nap antibiotikum es sokkal jobb lesz. És inni inni sokat és sokat pisilni hogy ne pangjon a hólyagban sokáig a vizelet, mert még jobban fognak szaporodni a bacik. Semmiképp se tartsd vissza. Nem tudom lehet e szoptatás alatt de nekem nagyon bevált a walurinal max és tőzegáfonya (nagyon könnyen felfázós vagyok).
2021. okt. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!