Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után 3 hónappal csípő/d...

Szülés után 3 hónappal csípő/derék fájdalom. Tényleg elmúlik magától?

Figyelt kérdés

Körülbelül olyan 3 és fél hónappal szülés után kezdődött. Először csak a combom fájt kicsit aztán a forgómat éreztem egyre jobban. Most már viszont az egész bal lábam boka csontig fáj sokszor. Orvost kérdeztem azt mondta nem a csípőm mert az a szeméremcsontba sugározna (meg is nyomodta és tényleg nem fájt) inkább derékfájás lesz. Mivel szoptatok sokmindent nem tudott adni rá azt mondta szedjek multivitamint meg egy két praktikát és hogy sokat pihentessem elvileg a hormonok miatti laza ízületek miatt van és majd magától elmúlik.

Ellenben én úgy veszem észre ha bemozgatom napközben jobb ha sétálok akkor is. Éjjel és reggel a legszörnyűbb sírni tudnék. Ha a babátol tudnék is aludni akkor ettől nem.

Ülni a legrosszabb ha jó pózban fekszem azért enyhül.

Igazából arra lennék kíváncsi hogy ha más is volt így tényleg elmúlik magától és ha igen körülbelül mikor?

Mert most nagyon el vagyok keseredve hogy így maradok. Ráadásul egy ismerősöm se szenvedett ennyit utána vagy nem mondta és egyedül is érzem magam ezzel. Aztán még egy babát is szeretnénk majd pár év múlva nem tudom hogy így végig tudnám-e csinálni.

Köszi a válaszokat.



2021. nov. 8. 06:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Tévhit, hogy a pihenéstől elmúlik. Meg kell erősíteni az izmokat, mindennap gyógytornàzni kellene, akar YouTubeon is találsz ilyeneket. Pl: szülés utáni hasizom regeneráló, derék gyógytorna stb. Hajrá! Attól tuti elmúlik idővel.
2021. nov. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Próbáld ki ezt. Én egy komoly sérülés után kezdtem ezzel a regenerálódást, pár hét után már sokkal jobb volt. Sajnos ez ilyen. Nekem azóta figyelni kell rá, hogy ne újuljon ki a derékprobléma. Ha van rá időd, hátizom erősítő gyógytorna még sokat segít.

2021. nov. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Kerestem ilyeneket is de pont erre nem találtam rá egy másikat meg pont a feltöltő nem ajánlotta erre a problémára.

Mindenkeppen meg fogom próbálni 😊

2021. nov. 8. 06:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen derekad körüi izmok gyengék, lehet szétnyílt a hasizmod (ez gyakori), ráemelgetted a babát, babakocsit, meg hát gondolom, változott a súlyod a szüléssel fel-le és másképp tartod magad, mint nagy hassal... - ugyanezek nálam gerincsérvet okoztak szülés után, pedig előtte sosem fájt a derekam. Ilyenkor nem tartják az izmok fűzőként a csigolyákat távol egymástól és összenyomódnak, kiboltosul köztük a porckorong, ami nyomja az ideget, ami meg pont a forgó felett lép ki, azért fáj ott. Tipikus, hogy egyik oldalra sugárzik, aztán a combba, aztán lemegy egész bokáig, utána lábujjadig... Fájhat csak csak egy-egy ponton is a combod vagy a vádlid tőle, vagy fájhat "szépen" végig vonalban követhetően. Lehet görcsös vagy éles vagy tompa fájdalom, és lehet zsibbadás is tünete (utóbbi a legrosszabb verzió jelzője). Persze nem biztos, hogy neked pont sérved van, lehet "csak" valami ízület összeakaszkodott, vagy eltekeredett a csípőlapátod... stb., de valami gyanúsan a gerinced körül nem stimmel. Egy jó gyógytornász miközben mozgat erre-arra, a tünetek alapján is majd megmondja, mi bajod van. De legbiztosabbat az MRI tud kimutatni. Háziorvosi beutaló reumatológiára... vagy pár héttel/hónappal gyorsabban, ám nagyon drágán magánban is tudod intézni.

Alváshoz nekem az vált be, ha azon az oldalamon fekszem, ami nem fáj, és a térdem közé nagypárnát rakok. Sokat nyújtózkodj háton fekve, felhúzott térdekkel, váltott lábbal-karral. Jó lazító gyakorlat az is, ha kidöntöd a térdeidet jobbra-balra óvatosan. Amelyik irányba jobb, ott pihenhetsz is kicsit. Mindent óvatosan csinálj, lassan, sok ismétléssel. Ha épp vagy már nem fáj nagyon, nincs annyira begyulladva, jó, ha sokat vagy hason, homorító helyzetben (legalábbis a legtöbb embernek ez használ sérv "visszanyomására" - már ha neked az van). Kerüld a statikus álldogáló, üldögélő helyzeteket, próbálj vagy feküdni vagy mozogni. Többit majd mondja a gyógytornász. Akármid is van, az fog rá használni, ha újra erősek lesznek az izmaid és ellentartanak, és akkor nem nyomja majd az a valami az ideget. Ez sajnos olyan 3 hónap, de már néhány lazító gyakorlat is sokat javíthat a fájdalmon, ha sikerül megtalálni a neked valót.

Persze mindezt úgy olvasd, hogy laikus vagyok, csak saját tapasztalat. Jobbulást!

2021. nov. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm hogy ilyen részletesen leírtál mindent! Megfogadom a táncsokat 😊
2021. nov. 8. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!