Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdekelnek tapasztalatok,...

Érdekelnek tapasztalatok, milyen volt rezidensnél szülni, akinek még nem volt meg a nőgyógyász szakvizsgája?

Figyelt kérdés
Én nem mernék ilyen kezdő orvosnál szülni, de lehetséges, hogy ők modernebb alkalmazásokat tanultak, és tudnak, mint a régi "öregek"....Mit gondoltok?

2021. nov. 17. 11:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen mindegy ki az orvos, a szülésznő több mindent csinál. Ha meg komplikáció van, akkor úgyis megy valaki
2021. nov. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Az én orvosom akkor mindössze 30 éves volt de nála jobb dokival azóta se találkoztam. Halad a korral ismeri az új eljárásokat és még akar dolgozni és foglalkozik a kismamával.....

Azóta is ő az orvosom és sose cserélném le!

2021. nov. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal rugalmasabbak, még bennük van az emberség, nem gépieden csinálják ugyanazt 30 éve… sokkal jobban bízom a rezidensekben. 😊
2021. nov. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a tapasztalatokat, én is ilyenekre gondoltam....ezt a szülésznő dolgot annyiszor hallom, hogy érdemesebb azt fogadni....de hogy van arra lehetőség, hogy az ember válasszon, vagy találkozzon velük? Ugye az orvos esetében hozzá jársz terhesgondozásra, havonta találkoztok, kialakul a bizalom. És a szülésznővel?
2021. nov. 17. 11:33
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Idén januártól se szülésznő se orvosfogadásra nincs lehetőség. Nem kérheti fel az ember szülésre azt, aki gondozta a terhességet.
2021. nov. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

2 és fél éve szültem a fiam. Egy igen neves dokinál. Nyomatta belém az oxitocint, mert nem ér ő rá egész nap hozzám maszkálni, legyek túl minél elöbb rajta. Lecseszett mert szenvedtem annyira fájt. Lecseszett mert hangos vagyok. Lecseszett mert ne mozogjak. Csak a bal oldalamon feküdhettem vajudás közben mozdulatlanul. Mikor jött ki a fiam, mondza a szülésznő próbálják meg gátvédelemmel, szerinte ment volna. A doki vágott, mert nála nincs olyan, hogy első gyereknél gátvédelem.


2 honapja szültem a lányomat. Rezidensnél. A csaj annyi isős mint én. Ég és föld volt a 2 szülés.

Maszirozta a derekam, nem siettetett semmit. Kapcsolt zenét, hangulatfényt, illóolajat párologtatott. Beszélgetni probált, csak hát nem nagyon tudott velem, mert világom nem tudtam igy fájt.

Gátvédelemmel lett meg a lányom, pediv ugyan akkora volt mint a fiam.

Szülés után mondtam is neki, hogy ha ilyen lenne a 3.szülésem, es tuti hogy hozzá kerülnék, akar azonnal bevállalnám. De nem lesz 3.🤣

2021. nov. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%
Teljesen mindegy már ez a kérdés,mert hacsak nem magánklinikán szülsz,nem mehet be fogadott orvos,se szülésznő.
2021. nov. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

Sem választott szülésznő sem a dokid nem lehet benn.

Csak az ügyeletesnél szülhetsz, akivel vagy szerencséd van vagy nem.

2021. nov. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak. Viccelodtunk, sikerült megnyugtatnia, aztan békén hagyott, szules után komolyan vette amikor jeleztem hogy aggódom. Nem volt meg benne az a megalomán isten komplexus.
2021. nov. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálunk szülésznőt még lehet fogadni. Havonta 10 kismamát vállalhatnak műszakon kívül.

Az orvos nem jöhet be, csak műszakban.

Oktatókórházban fogok szülni, így a szülésnél rezidens lesz bent, akit minden esetben szakorvos felügyel. Nem gondolom, hogy okom lenne félni, mert többszörösen felügyelet alatt leszek.

Jövő csütörtökre vagyok kiírva, szóval hamarosan kiderül, milyen lesz így.

2021. nov. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!