Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mesélnétek kinek milyen volt...

Mesélnétek kinek milyen volt a szülese? Nagyon fáj? első szülésem lesz kíváncsi vagyok mire számíthatok (: Természetes utat kellene választanom vagy császárt?

Figyelt kérdés
2021. nov. 17. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Én jobban rettegtem tőle, mint a világon bármi mástól. Ehhez képest semmi extra nem volt. Persze fájt, de nem ez a bele kell halni fájdalom volt. Végül császár lett, de attól 3 órán át voltak tolófájásaim, csak nem jött ki. A császár sem volt rosszabb. Bár ott ugye a felépülési időt kell nézni. Napi egy cataflamal egész jó volt.
2021. nov. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Császár lett de vajúdtam előtte 9 órát és ugyanúgy, mint az 1 válaszolót, engem is tolófájások alatt vittek a műtőbe. Megváltás volt. A császárból hamar felepültem, nem fáj semmim, a heg szépen gyógyult.
2021. nov. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Mert van választási lehetőséged?
2021. nov. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Attól függ,milyen dokit fogsz ki.

Ugye már nincs orvosválasztás... nem is értem hogy választanál császárt?


Fiam 2és fél éve szültem. Pokol volt. A doki siettetett mindent, nyomatta belém az oxitocint, kézzel tágitott. 16 óra alatt lett meg a fiam a magzatvíz elfolyástol. Ott azthittem meghalok.


2 honapja szültem a lányom. Semmi beavatkozás nem volt. 7óra alatt lett meg, és olyan aranyos szülésznő volt benn, rengeteget segitett, sokkal jobb volt.

2021. nov. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Nekem inkább a vajúdás fájt, de az kegyetlenül, mint a szülés. Az már inkább megváltás volt. Amúgy nem lehet választani, császárt csak indokolt esetben végeznek. Ha nincs semmi, ami miatt császározni kellene, természetes szülésre készülj.
2021. nov. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

28 órát vajúdtam, nem mondom, hogy minden nap újracsinálnám, de belehalni azért nem akartam. Nekem a vége volt a legrosszabb, mert sok ideig el kellett sóhajtanom a tolófájásokat, na az kínzó volt + a kitolási rész is nagyon fájt, a végén sajnos nem is tudtam már koncentrálni arra, mit mond a szülésznő, ösztönösen toltam, mikor nem lett volna szabad, szét is szakadtam rendesen a gátmetszés ellenére.

Ha lehetséges, legközelebb is természetes úton szülnék.

2021. nov. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Semennyi fajdalomkuszobom ninvs,legalabbis ugy gondolom/gondoltam. Elso gyerek volt,felkeszultem lelkileg egy hosszu es fajdalmas szulesre. 12 orara az elso lofingnyi fajastol meglett a fiam. Ami ugy valoban fajt,az kb 3 ora lehetett nekem. Volt beontes,borotvalas,letve burokrepesztes. Innentol gyorsultak fel a dolgok igazan. Minden nap ujracsinalnam,viccen kivul. Csodalatos volt. Nyilvan tudom,hogy szerencse is kozrejatszott,de en nagyon pozitivan csalodtam. Mindenkinek ilyen szulest kivanok. :)
2021. nov. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
20 órát vajúdtam, kb 2 óra volt a kitolás. Szerintem a kitolás már nem fájt, az baromira feszítő érzés, ami rossz is, meg nekem olyan volt, mintha az alfelemet egy komplett dinnye passzírozná és soha az életben nem jutna ki azon a kis lyukon... Hiába nyomtam, nekem semmi különbség nem volt, pedig az orvos mondta, hogy jól csinálom és halad is. A vajúdás ehhez képest egy brutális görcsös fájdalom. Én kértem eda-t, az segített. Hát én nem mondanám jó élménynek, de nem gondoltam, hogy ott fogok meghalni, vagy ilyesmi. A végén, miután kijött, olyan volt, mintha elvágtak volna minden fájdalmat, a varrás, meg a többi már csak enyhe rossz érzés volt. Nemtom választanék e császárt, ha lehetne, én attól féltem egy kicsit. Ha bármit választhatnék, egy komplikációmentes, gyors és könnyű természetes szülést preferálnék.
2021. nov. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Fájdalom fáj,de megéri baba miatt. Hány hetes vagy kérdező:
2021. nov. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Minden egyes szülés más. Elmesélhetjük akár 100an a szüléstörténetünket, a tiéd egy 101.verzió lesz.

A szülést több szakaszra bonthatjuk. A látens szakban még ritkán, esetleg rendszertelenül jönnek nem túl erős méhösszehúzódások. Aktív vajúdásról akkor beszélünk, amikor gyakran, rendszeresen, erős méhösszehúzódások jönnek. Ezek az összehúzódások tolják lefelé a babát a méhből a szülőcsatornába. Ezután jön a kitolási szak. Első szülésnél az átlagos vajúdás 12-24 óra. Kórházanként eltérő a protokoll, hogy meddig engedik vajúdni a kismamát. Az is kórházanként változik, hogy a vajúdás alatt szabad-e enni-inni. A vajúdást segítő eszközök és a fájdalomcsillapítási lehetőségek is kórházanként eltérőek lehetnek. Ezekre mind a kórház szülészetén érdemes rákérdezni. Még a boldog covid előtti időkben volt olyan, hogy szülőszoba látogatás. Feltételezem most nincs ilyen. Próbálj telefonom vagy e-mailben érdeklődni.

Hidd el, rendben lesz minden. :)

2021. nov. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!