Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van, aki nem császárra készült...

Van, aki nem császárra készült, de az lett, és kudarcként élte meg?

Figyelt kérdés
2021. nov. 23. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Én nagyon nem arra készültem. Így letaglózott, amikor 32. hétben közölte az orvosom, hogy a mélepény még mindig a méhszájnál van és emiatt csak császár lehet. Hetekig tartott mg feldolgoztam. Ám mire odakerültem nem éltem meg kudarcnak. Ám el tudom képzelni, hogy ha más a szitu és elindul a szülés, és mégse sikerül és császárral végződik, akkor azt még nehezebben éltem volna meg és tuti bennem lett volna a kudarc érzése is.

(és nem, nem varázsmondat, hogy "de mindketten egészségesek vagytok" és aki nem érti miért, annak nem szükséges erre reagálnia, mert az csak egy meddő eszmecsere lenne)

2021. nov. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Igen, de csak pár hónapig éreztem így. Amikor már kitisztult az agyam beláttam, hogy így jobb volt.
2021. nov. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sohasem kudarc, mert nem a te akaratodon, döntéseden múlik csak és kizárólag. Másrészt pedig semmivel sem kevesebb, mint egy hüvelyi szülés, hisz mind a kettőnek ugyanaz a lényegi eredménye: a baba.


Én pl. hüvelyi úton szültem, ami se nem kudarc, se nem dicsőség számomra. Az orvos oxitocynnal gyorsított és tágított, pluszban jól elkábított hozzá, hogy elviselhető legyen. Teljesen passzív voltam az egész folyamatban, szinte semmit nem csináltam azon kívül, hogy csukott szemmel feküdtem. Erre is lehetne akkor mondani, hogy "nem küzdöttem" érte. Engem ez pl. nem érdekel. Az a lényeg, hogy anya és baba is egészséges legyen, és minél kevesebb károkozással történjen a szülés/születés. Ha ehhez császár kell, akkor legyen az. Ha hüvelyi szülés, akkor pedig az.

2021. nov. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Igen. És amikor kitisztult az agyam, láttam, hogy mi történt és soha nem bocsátom meg az orvosomnak. Mert nem volt indokolt.
2021. nov. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert akkor anyai okok miatt volt (cholestasis), selejtesnek is éreztem magam, illetve mert utána is lett komoly szövődmény (mélyvénás trombózis) meg kiderült, hogy talán nem is kellett volna meg másképp is lehetett volna... Szóval sokáig mérges voltam az egész világra. Ugyanakkor hálás vagyok, hogy túléltük. A második gyereknél már valószínű volt, hogy császár lesz, így egyáltalán nem éltem meg rosszul, na meg ott nem volt semmi ilyen "kaland".
2021. nov. 24. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Nekem nem volt kudarc. Mikor az orvos közölte császárral kéne még se kerdojeleztem a dolgot. Az lett volna a kudarc ha csakazertis természetes úton akartam volna szülni és emiatt vagy én vagy a baba belehaltunk volna. A császáros szülés is szülés és nem utolsó sorban egészséges babához vezet és ez a lényeg.
2021. nov. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az apás szülésből lett császár. Hát... Nem érintett jól... De túléltük. Rettenetesen féltem tőle..
2021. nov. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is apás szülésből lett császàr, már a tolófájásoknál tartottam. Bennem szerencsére egyáltalán nincs olyan érzés a császárral kapcsolatban, mint a legtöbb nőben. Sőt, így utólag azt mondom, hogy még jó, hogy nem tudtam megszülni, mert szétszakított volna a 4,5 kilóval született gyerekem.
2021. nov. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!