Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 36-37-38 hetes kismamák?

36-37-38 hetes kismamák?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ki hogy van? Mikorra vagytok kiírva? :)

En 23.-ra vagyok kiírva. 37+2 hetes vagyok. 3.babam lesz, kisfiú. ( 2 lányom van már :) )

Valahogy ki kellene csalogatni, hogy karácsonykor már itthon legyünk.. valami ötlet esetleg? :D

A 2 lányom 40+5 re született..


2021. dec. 4. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Szia! Én ma vagyok 36 hetes, első babával, kislány, dec 31re vagyunk kiírva :) eddig minden rendben volt, de most nagyon beindultak az események. Tegnap be akartak fektetni a kórházba, mert azt mondták, hogy túl pici a baba (2300g), de a méhlepény állítólag jó, magzatviz kp mennyiségű, tegnapi nst nagyon jó lett, úgyhogy végül hazaengedtek. Megnézték a méhszájamat ami 2111 jelenleg. Lehet hogy a hüvelyi vizsgálat miatt, de ma nagyon enyhe barnás volt a WC papír pisilés után. És ma sokat fájdogál az alhasam; jóslónak gondolom mert teljesen rendszertelen. A dokim szerint nem fogjuk vinni 40. hétig ezt a terhességet, mert úgy tűnik a kisasszonynak már nem olyan jó odabent, ha nem hízik eleget. :( kicsit izgulok. Hétfőn megyek újra nst-re, ultrahangra és akkor újra átgondolják hogy be kell-e feküdnöm. Én is nagyon pici baba voltam, ezért én úgy gondolom hogy genetikailag lehet kicsi a leányzó, dehát persze ebben nem lehetünk biztosak, jobb félni mint megijedni. Bár azért befeküdni nem nagyon szeretnék megmondom őszintén. Tele van az osztály és a covid miatt sem vagyok éppen nyugodt. Jó lenne itthon várni a végét.


És te hogy vagy kérdező? Van bármi jelei annak, hogy már jönne ki a kicsi fiú? :) én sajnos trükköt, praktikát saját kútfőből nem tudok, lévén hogy első babát várom. :)

2021. dec. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Húha akkor van izgalom rendesen. Remelem nem lesz semmi baj.

A második lányom nekem is kisebb volt mint az első pl. 3720gr volt a nagy, a kicsi meg csak 3260gr pedig 40+5 re születtek mind a ketten.

Most a fiamra is azt mondtak pici lesz.. 31+6 héten becsülték 1680grammra. Azt mondtak hogy valószínű a 2.lanyomra “hasonlít” súly szempontjából. De nem bánom, majd megnő idekint. Igazából mindegy is mennyivel születik, a kisebbik lányom például jóval husisabb mint a nagyobbik lányom. :D

Megértem, hogy nem akarsz befekudni, en sem akarnék.. drukkolok hogy ne kelljen :)

Köszönöm jol vagyok, semmi jele hogy jönne.. bár ma “bemagyaráztam” hogy el van torzulva az arcom, de csak simán “csúnya” vagyok valószínű. 😂nem sokat aludtam ( már amúgy sem hetek óta ) plusz tegnap vezettem le egy Budapest Debrecen utat ( 230km ) kicsit reménykedtem, hogy esetleg estére beindítja a szülést, főleg hogy front is volt.. de semmi :D

2021. dec. 4. 17:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1 vagyok. Akkor a te kisfiad is hasonló súlyú! Nekünk 33+6nal volt még egy ultrahang, ott volt 2000g. Akkor is már a dokim megijesztett, láttam rajta hogy aggódik, így nyilván én is elkezdtem aggódni emiatt.

Te sem nagyon tudsz már éjszakánként aludni? Nekem elég nehézkes:)

És vizesedéssel hogy állsz?

Huuu hát nem semmi hogy levezetted ezt a távot, le a kalappal tényleg! :D biztos én vagyok túl para mami, de már nem mernék hosszabb távokat vezetni. Ügyes vagy! :) Még azért van egy kis ideje a babádnak, hogy karácsonyra otthon legyetek, de ő úgyis a lehető legjobbkor fog jönni 😊 persze megértem hogy otthon szeretnéd tölteni a karácsonyt, pláne úgy h 2 gyerkőc is van már otthon.

2021. dec. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nekem azóta nem volt uh, úgyhogy nem tudom mekkora lehet most.. :D

Nem tudok aludni sajnos.. hol melegek van, hol levegőt nem kapok ( vagyis úgy érzem ) és persze kb 6xkimegyek pisilni :D

Vízesedek sajnos.. ez a másik 2 gyerekkel is így volt. 2-3 nap durva vizesedes, aztán 2 nap “nyugi” majd kezdődik elölről 😅

Te vizesedsz? Éjszakai pisilessel hogy állsz? Engem komolyan az idegesít a legjobban. Napját nem tudom mikor aludtam át egy éjszakát :/ ( na meg hogy a következő sok sok hónapban sem fogok 😭 :D )

Muszáj volt elmenni Pestre mert paromnak gyorsan új autót kellett venni a munka miatt, és nem volt más akivel hazahozza. Vittem magammal a szulos cuccom 😁

2021. dec. 4. 18:07
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Oh én is ugyanígy vagyok. Kb 2 óránként kelek pisilni, ezt mar úgy nagyjából megszoktam. 😃 Viszont vagy 2 hete jöttek a hőhullámom, és vannak éjszakák amikor csurom vizesen ébredek fel, van hogy át kell öltöznöm annyira leizzadok. Meg álmatlanság is gyötör, néha hajnalban megébredek és már reggelig nem is tudok visszaaludni, teljesen éber vagyok, csak várom hogy felkeljen a nap.

Pár napja kezdtem durvábban vizesedni, szerencsére sok pihenéssel lemegy, de ha kicsit is mászkálok akkor azonnal bedagad már a bokám.

2021. dec. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Fiús terhesség másabb a lány terhességhez képest, de kitartást.Hogy vagy kérdező?
2021. dec. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6

Köszönöm egész jol :D

Csak türelmetlen vagyok, és nem tudok aludni.. :)

2021. dec. 4. 19:09
 8/11 anonim ***** válasza:
1. Vagyok: nektek mennyit mozog még a babátok? A mi kislányunk most vagy 2 napja lustibb mint eddig volt, érzem h mocorog de csak enyhén , néha van pár erősebb mozdulata ami viszont már fáj is.
2021. dec. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Változó. Van amikor fel órán keresztül folyamatosan mocorog, aztán fel napra “eltűnik” este indul be amikor en lefekszek :D de nem viszi túlzásba. Hála istennek a második lányomra hasonlít nyugis baba. Remelem marad ilyen kint is 😂
2021. dec. 5. 10:33
 10/11 anonim ***** válasza:
O értem :) te már biztos nem aggódsz annyira ilyeneken 3. babával :P annyi mindent hall az ember innen-onnan hogy mire figyeljünk. Aztán már annyira figyelek mindenre hogy igazából minden nap felhivhatnam az orvost egy hülye kérdéssel. 🙈 nekünk eddig nagyon aktív volt a kisasszony, most azért is csodálkozom hogy így belassult. De lehet h az időjárás is teszi vagy csak hogy növekszik és egyre kevesebb a helye :)
2021. dec. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!