Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 38hetes kismama vagyok, az...

38hetes kismama vagyok, az orvosom szerint atlagosnal kevesebb a magzatvizem, de egyenlore elegendo. De megijesztett h ha fogyni fog akkor megcsaszaroznak. Volt mar ilyen helyzetben vki?

Figyelt kérdés

2016. márc. 17. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Igen. A magzatvíz mennyisége pillanatnyi állapotot tükröz. Nekem egyszer volt sokkal több, mint kellene, utána átlagos, megint kicsivel több, majd a következőn kevesebb...


Engem császároztak, de nem emiatt, a szonográfus 36 hetes uh-ról egyből átküldött a dokihoz (azonnal kiírták a számunkat, ahogy kiléptünk az uh-ról), mert a magzat 1,5 héttel nagyobb volt, a magzatvizem kevesebb a kelleténél. Engem amúgy is császároztak volna egy betegség miatt, de így lett belőle 38. betöltött heti császár, nem 39. heti.


De nyugi, 2 hete már boldog család vagyunk így.:)

2016. márc. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon orulok nektek :) mar en is azt varom, hogy koztunk legyen a picuri es abban bizok, hogy kedve tamad magatol kibujni hetfoig. Mert hetfon megyunk ujra uh-ra. Amugy nem lett volna semmi baj, egesz vegig rendbe volt minden, fejfekvesu a kis draga, csak most ez a vegen es nagyon megijedtem :(
2016. márc. 17. 09:33
 3/10 anonim ***** válasza:
félsz a műtéttől? vagy szeretted volna megszülni természetes úton? lehet, hogy furcsa, de nekem szép emlék a császárom. a férjemmel csak néztük a mellkasomon, amíg varrtak meg minden nagyon kedves volt velünk. bár az is igaz, hogy mi tudtuk jó előre a császit.
2016. márc. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyszer azt mondtak nekem, hogy aki csaszarral szul nem olyan mintha termeszetesen szulne, nem azt eli meg. Es ez ugy megmaradt bennem. Igazabol felek is, azt szeretnem ha a picur jol lenne. Ez a legfontosabb termeszetesen. De ugy erzem meg arra se vagyok kepes, hogy termeszetes uton megszuljem a gyermekem, ha csaszarra kerul sor. Igazabol azota a mondat ota gondolkodom igy :( de igyekszem nem masokra figyelni hisz ezt a kilenc honapot en csinaltam vegig, en vigyaztam ra, megis csak reszese voltam a nagy csodanak .
2016. márc. 17. 09:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy máshogy éli meg. Ezt a nagy természetes szülés pártiak előszeretettel hangoztatják, hiszen mi nem küzdünk meg azért a gyerekért, nem szenvedünk fájdalmak között. Tény, a császár az nem természetes szülés.

Ettől még lehet egy nagyon szép élmény, és az sem igaz, hogy nem szenvedjük meg. Embere válogatja a felépülési időt, de a császárnak is van egy kínlódósabb nehezebb ideje. Ez lehet, hogy valakinek 2 óra, másnak meg 2 hét.

Mindig furcsálltam ezeket a dolgokat..hogy a császáros nem küzd meg a gyerekéért..

Biztos a nővérem sem küzdött meg érte, mikor belőle gyakorlatilag kipottyant a gyerek. Elfolyt a magzatvíz, nyomás a kórházba, felvették, 20 perccel később már kint volt a gyerek. 1 óra volt az egész a magzatvíztől kezdve. Egyből 3 perces fájásai voltak.

Biztos ő sem küzdött meg a gyerekéért és ezért borzasztóan szar anya.. (Csodálatos anyuka egyébként!)


Szóval kérdező, ne érezd ezt, hogy még megszülni se vagy képes.. Mondhatnánk, hogy évezredek óta mindenki tud szülni.. Nos, ez egyáltalán nem igaz. Örüljünk a modern tudománynak, mert közülünk rengetegen ott maradtak volna az asztalon. Jó esetben a gyerek túléli, rossz esetben ő sem.

2016. márc. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a vegen kevesebb volt a magzatviz, az orvos is es en is nagyon vartuk mar a szules indulasat, de 41+3 heten mar annyira keves lett a magzatviz, hogy csaszar lett belole. En is ugy voltam, mint te, kerdezo, nagyon szerettem volna termeszetes uton szulni, de most igy 5 honap tavlatabol visszagondolva, nem banom, hogy csaszar lett (nagyon hamar lathattam a babamat, semmi fajdalmat nem ereztem akkor, persze az elso felallas az szornyen fajdalmas volt), szerintem semmivel sem lenne mas most, ha termeszetes uton szultem volna sem.
2016. márc. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"De ugy erzem meg arra se vagyok kepes, hogy termeszetes uton megszuljem a gyermekem, ha csaszarra kerul sor."


Tudod, én meg nem tudom nem leégetni a meggyszószt. Nem tudom átúszni a Balatont. Nem tudom megemelni a szekrényt sem. A magzatom téraránytalan volt, nem tudtam volna megszülni. Sőt, van, aki az egyetemet is otthagyja, mert nem megy neki. Az ember egyszerűen nem lehet mindenben jó, de nem is várja el senki. Akik meg elvárják, pontozzák le tovább az első válaszomat és pukkadjanak meg!:D

2016. márc. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy szülöd meg, attól még jó anya leszel. :) Ettől függetlenül teljesen érthető, hogy szeretnéd megélni a természetes szülést is. Ez pont olyan élmény, semmivel össze nem hasonlítható dolog, mint maga a terhesség. Fáj, meg nehéz is, de valahogy az embernek ad egy nyugalmat és sikerélményt a tudat, hogy képes rá, hogy működik a teste, hogy egészséges ebből a szempontból is. Ha van lehetőség, megéri megpróbálni, nem érdemes a fájdalom miatt előle megfutamodni, de ha orvosi indok van a császárra, akkor annak kell örülni, hogy van erre lehetőség, hogy itt a tudomány, és hogy a végén mindenki egészséges lesz. Sőt, továbbmegyek: attól még, hogy most császárral szülsz, a következő gyereked születhet természetes úton, így ez az élmény még lehet, hogy ott vár rád valahol a jövőben. :)
2016. márc. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmi gond. Betöltötted a 38. hetet, ha holnap kell megcsászározni, akkor se lenne baj. Ha így kell, akkor így kell. Ne azzal foglalkozz, ki mit mond, meg hogy kellene megélned. A lényeggel törődj. :)
2016. márc. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a sok kedves valaszt, egyebkent megnyutatoak szamomra. Es orulok, hogy sokan igy gondoljatok. Mar varom nagyon akar igy akar ugy, nemsokara lesz egy gyonyoru kisfiunk :) megegyszer koszonom nektek :*
2016. márc. 17. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!