Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hülyeség eltervezni a szülést?

Hülyeség eltervezni a szülést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


szerintetek felesleges eltervezni a szülést?Mi van, ha én szeretnék "valahogy"szülni és ragaszkodnék is hozzá?Vagy inkább ne is tervezzek előre?


Elentmondásos érzéseim vannak ezzel kapcsolatban...


ha eltervezem, konkrétan hogyan, milyen pózban, fájdalomcsillapítóval vagy anélkül akarok szülni úgysem úgy lesz nem?a dokik csak bólogatnak mindenre, minedt megmagyaráznak, még azt is amit nem akarsz...


Az a baj, ha eltervezem, és nem úgy sikerül, közbe jön valami, akkor már roszz véleménnyle leszek.


Tervezzem el, álljak ki mellette?Vagy inkább hagyjam az eseményekkel sodródni magam?


edat sem akarom teljes mértékben elutasítani, mert nem tudom mennyire fáj, hogy mire számíthatok.


Félek az ismeretlentől...van most egy "ideám"hogy szeretnék szülni, talán úgy jobb lenne, de ezt csak most gondolom, ott lehet tök más lesz minden, mint ahogy elképzelem.


2008. dec. 13. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én is terveztem,és persze nem úgy alakult,az utolsó pillanatban császár lett belőle,ráadásul 1 hét túlhordásom is volt,így indítottak,ennyit a tervezésről,szerintem nincs sok értelme
2008. dec. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem sincs értelme, mert nem biztos, hogy minden olyan lesz, mint gondoltad. És erre ráérsz majd az utolsó hetekben. Nem kell rögtön a terhesség elején, főleg a 3.hónap előtt ilyenekkel foglalkozni és stresszelni magad.
2008. dec. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

ki mondta neked, hogy hány hetes vagyok???

te miről beszélsz? 23.héten vagyok

2008. dec. 13. 19:27
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


ez nem te vagy? Ha nem akkor bocs, de még a szövegtagolásotok is uaz meg hát a téma is hasonló:-)

2008. dec. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Nyugodtan tervezzél. Nézz is utána a dolgoknak: akkor nem csak sodródni fogsz, hanem jobban is tudod majd, mi történik.


De legyél rugalmas! Ha valami nem úgy alakul, ahogy eltervezted - nem a te hibád, és nem tragédia.

Tervezz töbféle lehetséges megoldást is, akkor jobban tudsz majd alkalmazkodni.

2008. dec. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ha konkrétan tudod mi az amit szeretnél szülés közben, tarts ki mellette. Alternatív szobában, labdával vajúdni vagy fürdőkádban én ilyenekre gondolok. Ha elhatározod hogy nem akarsz fájdalom csillapított állj ki az mellett is. Csak azt kell belekalkulálni hogy történhet olyan dolog amit már nem te irányíthatsz és ezt el kell fogadnod. Szerintem beszélj az orvosoddal és mond el neki mi az elképzelésed a szülés módjáról. Én ha ismét szülnék (2 gyerkőc van már) először egy jó szülésznőt keresnék mert szerintem neki igen nagy szerepe van a szüléskor.
2008. dec. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én annyiban terveztem, hogy voltak dolgok, amikhez tartani akartam magam. Ilyen volt például, hogy nem kérek fájdalomcsillapítót, vagy hogy hagyjanak mindent a természetes útján haladni, ne adjanak semmit, ami gyorsít, vagy beleszól a dolgok menetébe.

De a terveimhez az is hozzá tartozott, hogy ha bármi probléma adódik, rábízom magam az orvosomra, mivel első a babám egészsége, ha úgy látja, hogy be kell avatkozni, akkor természetesen hagyom.

Szóval jó, ha vannak elképzeléseid, ezeket érdemes megbeszélni az orvosoddal, így tudni fogja ő is, mit szeretnél és csak akkor tér el tőle, ha muszáj, ekkor viszont Te is tudod, hogy most nem ragaszkodhatsz az eredeti terveidhez.

Nálunk szerencsére minden úgy zajlott, ahogy szerettem volna, ilyen szép szülést kívánok Neked is!

2008. dec. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy elveid legyenek, a többi pedig alakul. Ne ragaszkodj valamihez, mert ha nem úgy jön össze, kudarcnak élheted meg. Inkább készülj fel mindenre.

Én pl szerettem volna fájdalomcsillapító nélkül szülni és gátmetszés nélkül-ha lehet. Gondoltam, majd jókat járkálok vajúdás alatt, labdázok vagy kádban leszek.

Ehhez képest csak fekve volt jó , a labdán kb 2 fájást bírtam ki, muszály volt visszamászni az ágyra, menni meg egyáltalán nem tudtam.

A fájdalomcsillapító nélkül bejött, nem kellett semmi, nem is hiányzott. Gátmetszés viszont kellett, mert kislányom felcsapott kézzel jött ki, de semmit nem éreztem belőle.

De fel voltam készülve arra is, hogy ha kell császár lesz, így nem ért volna meglepetésként.

Van amiben kell tudnod, hogy mit akarsz, de van amit a helyzet ad.

2008. dec. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem tervezgettem, csak hagytam magam sodródni az eseményekkel...

Szerintem csak a főbb dolgokat döntsd el: ki lesz a dokid, akarsz-e valamilyen fájdalomcsillapítást (stb.) amúgy meg légy rugalmas.

Én például csak ezt a két dolgot döntöttem el, az orvost és a fájdalomcsillapítást, és olyan csodálatos élmény volt a szülésem, hogy komolyan mondom, néha ábrándosan gondolok vissza rá...

Ha még egyszer szülnék (szülök majd), akkor is ez a két dolog érdekelne előre + még egy: a szülésznő, mert ő is fantasztikus rendes volt.

2008. dec. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!