Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Remélem nem hülyeség de mit...

Remélem nem hülyeség de mit csinál a doki és mit a szülésznő a szülés alatt? Első babát várom és tapasztalatlan vagyok. Igaz még csak 21 hetes de érdekel.

Figyelt kérdés
2009. máj. 27. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
A doki gyakorlatilag semmit, néha megnéz, de Ő csak a kitolásnál segédkezik. A szülésznő figyel inkább a kismamára jobban a vajúdás alatt. Ellenőrzi a szívhangot, segít a gátmasszázzsal, már ha gátvédelemmel szülsz, sokszor megnézi, hogy vagy, ilyesmi. Inkább Ő foglalkozik a kismamával, nem a doki.
2009. máj. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Sote II-n fogok szülni, dokim már van, nagyon aranyos és segítőkész, csak nem tudom hogy szülésznőt fogadjak-e vagy sem.
2009. máj. 27. 16:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem ott szültem, de mindenképpen fogadnék szülésznőt. többet van veled mint a doki
2009. máj. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem míg el nem folyt a magzatvíz, addig az ügyeletes orvos megvizsgált, mivel 5 percesekkel mentem, akkor már fel is vettek az osztályra, így a papírokat is kitöltették velem.

Aztán megmutaták a kórtermet kipakolhattam és ott hagytak, kiadták, hogy a férjem 8-ig maradhat, aztán lámpaoltás!!

Éjfélkor elfolyt a magzatvíz, akkor újra megvizsgáltak, szóltak a dokimnak, ő fél óra alatt bent volt, már várt a szülőszobában, az ágy mellett:), és segített, elmondta a szülésznővel együtt, hogy is kell jól venni a levegőt, meg mikor kell nyomni, kicsit segített is ha kértem akkor, vagy ha látta, hogy elfogyott az erőm akkor rátenyerelt a hasamra. Így született meg a lányom 2 óra 20 perc alatt! De 3 napig tágultam!!!!

Boldog babavárást és könnyű szülést kívánok Neked!

2009. máj. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, első vagyok. Én Szombathelyen szültem. Itt az a rendszer, hogy annál szülsz (mind orvosra, mind szülésznőre vonatkozik), aki éppen műszakban/ügyeletben van. Nem lehet berángatni sem a magánorvosod, sem egy általad preferált szülésznőt. Nekem tetszik a rendszer, mert azt érték el vele, hogy nincsenek halálosan kimerült orvosok, és olyanok, akik semmit nem csinálnak a műszakjukban, valamint mindenkivel ugyanolyan jól bánnak, nincs kivételezés, különbségtétel stb. Amikor szültem, annyira figyelmes volt Velem mindenki, hogy csak ámultam-bámultam, rosszabbra számítottam. Egy doki volt "szolgálatban", és 4 szülésznő a szülőszobás részen. Tök jól éreztem Magam, és csakis jó emlékeim vannak. :-)
2009. máj. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hú, hát köszönöm a válaszaitokat! Remélem nekem is jó emlékeim lesznek a szüléssel kapcsolatban. :)
2009. máj. 27. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!