Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Prosztaglandin szülésindítás....

Prosztaglandin szülésindítás. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ma vagyok 39+3 napos.

36+1 napon elment a nyákdugó, aznap már a méhszáj egy ujjnyira nyitva volt, méhnyak nagyon lerövidült, erős keményedéseim voltak.

Viszont azóta semmi nem változott.

CTG, áramlás, magzatviz, lepény tökéletes. Semmi jóslóm nincs, jól érzem magam.

Az orvosom 6 nap múlva ezzel a fenti zselével indítani akar, ha addig magától nem kezdődik el. Szerinte nem fog, és mivel a baba veséjével van probléma, szerinte jobb lenne bent, mint kint.

Bevallom félek az indítástól. Mire számíthatok?



#szülés #terhesség #Szülèsindítás
2021. dec. 6. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem. Gond van az orvos szerint a baba veséjével, de még 6 napot maradhat a baba? Miért nem maradhat végig? Mármint most 6 nap vagy 10? Ha tényleg kint kéne tudni akkor gondolom nem várna egy napot se. Legalábbis nekem fura amit írsz, és nem látom értelmét.
2021. dec. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából a kettő dolog indokolja együtt: nem akarja túlzottan hagyni a terminus túllépést, márpedig szerinte ha nem indítana, akkor mehetne még két hetet is. Nekem ezt mondta.
2021. dec. 6. 22:30
 3/10 A kérdező kommentje:
Arra lennék legjobban kiváncsi, hogy mire számíthatok ezzel a prosztaglandinnal. Első babám lesz.
2021. dec. 6. 22:32
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

6 nap még nagyon sok idő.


Vagy bejön, vagy nem.

Ha nem, akkor elkezdenek oxyt adni és vagy ballont tesznek fel.

Aztán vagy bejön vagy nem , akkor rendszertelen fájások vagy eredménytelen fájásokat eredményez.

50% császár a statisztika.

Ezt azért írom, hogy fejben erre a verzióra is készülj.


Egyébként az ondóban természetes formátumban van prosztaglandin.

Nàlunk a szexet javasolta a doki, megfelelő tisztálkodàs mellett.

2. Gyereknél bejött.

2021. dec. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem zselét adtak, elég gyorsan beinditotta a dolgokat. A zselé után 4,5 órával burkot repesztettek, majd kevesebb, mint 2,5 óra múlva megszuletett a babám :)

Viszont arra is készülni kell lelkiekben hogy nem mindenkinek használ. Aki mellettem volt, neki teljesen hatástalan volt.

Könnyű szülést 😊

2021. dec. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Könnyű szülést


a szeretkezés a szex,nem mindenkinek inditja be a szülést.neked érdemes probálkozni, hátha sikerül.

2021. dec. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Könnyű szülést

4.

2021. dec. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Hátha másnak hasznos lehet:

Vasárnap nyolckor lett volna az indítás, de hajnal egykor minden előzmény nélkül elment a magzatviz.

Délelőtt tíz óráig egyetlen fájás sem volt, ezért az orvos végül nem látott más megoldást, mint oxitocint kötni. A baba kezdett ugyanis fáradni odabent.

Onnantól 10 perc múlva elkezdődtek a fájások, az első 45 perc abszolút vállalható volt, ennyi idő alatt lett 3 ujjnyi a méhszáj.

Utána viszont hirtelen durva lett, 2-3 perces, jajgatós fájások, de ez csak fél óráig tartott.

Ekkor hirtelen erős kakilási inger jött rám, orvos felküldött az ágyra, vizsgálat, a méhszáj eltűnt. Pár perc nyugalom után jöttek a tolófájások, ami nekem abszolút nem fájt, csak feszített, de nem volt vészes. Viszont őrületes erőt kellett kifejteni, hogy jó legyen, az első pár tolás nem is volt az igazi, időbe telt míg rájöttem, hogyan kell.

6-7 tolás után kibújt a kisfiam, az oxitocin kötésétől számított szűk két óra alatt :)

2021. dec. 17. 16:34
 9/10 A kérdező kommentje:
Egy másik anyuka viszont a szomszéd szobában megkapta reggel a prosztaglandin zselét, majd kellett oxitocin is, neki nem vált be, este megcsászározták.
2021. dec. 17. 16:36
 10/10 anonim ***** válasza:
6# vagyok. Gratulálok,jo egészséget nektek! Jol reagált a tested az oxyra, meg baba nem akarta az indítást.
2021. dec. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!