Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan zajlik az otthonszülés?

Hogyan zajlik az otthonszülés?

Figyelt kérdés
Akinek volt már benne része, megosztaná a tapasztalatait? A vajúdás kezdetétől a szülés másnapjáig.

2021. dec. 7. 13:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
tortenetek.szules.hu -n talàlsz sok szülèstörtènetet. Èn otrhon kezdtem, de sajnos kòrhazban fejeztem be, ùgyhogy szemèlyesen nem tudok segíteni.
2021. dec. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Ismerősöm azt mondta mindenkinek neten, hogy csoda szülés volt stb. Családon belül megsúgta ez volt a legrosszabb szülése. 3. Gyerek volt.
2021. dec. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2


Ez most hogy jön ide? Nem ez volt a kérdésem

2021. dec. 7. 13:28
 4/12 anonim ***** válasza:
18%

Ajánlom megtekintésre a “Pieces of a Woman” című Netflixes filmet ami egy otthonszülést dolgoz fel, pl így is mehetnek az események és emiatt sosem vállalnám be.

[link]

2021. dec. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Először is keresned kell egy bába praxist, vagy független bábákat. A szülésnél két bába lesz melletted, ha szeretnéd lehet dulád is. Minden törvénybe foglalt feltételnek meg kell felelned. Rengeteg kizáró ok van.


Én 3 babát szültem meg otthon. Ha van kérdésed írj nyugodtan privátban.


4-es! Azt a filmet én is láttam, itthon nem így néz ki az otthon szülés, és a film fő témája nem az otthon szülés, hanem az anya élete és lelki világa a baba halála után. Maga a szülés se volt a legjobban ábrázolva benne. Plusz ott az első percbe elmondja a bába, hogy nem kéne otthon szülnie, gond van. Itthon nincs ilyen, azonnal bevisznek a bábák ha gond van. Akikkel én szültem már 1000 szülést levezetek, és minden baba és anyuka egészséges.

2021. dec. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#4


Elfogadom, és tiszteletben tartom a véleményed. Ellenben az enyémet nem fogod tudni megváltoztatni egy filmmel, de azért köszönöm, hogy a kevésbé hasznos válaszod ellenére időt szántál rám.


A hasznos válaszokat szívből köszönöm!

2021. dec. 7. 14:07
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
Miért nem hasznos hogy valakinek rossz élmény volt az otthon szülés? Paraszt módon válaszoltál holott nem troll választ adtam és nem hulyeztelek le, holott gyakorin elég sokszor ilyen választ kapsz.2-es voltam, mellesleg azt válaszoltam amit tudtam és nem okoskodtam mondjuk olyasmiről amit nem tudok.írhattam volna azt is trollként hogy jaj ne szülj otthon, mert veszélyes, de mivel én nem otthon szültem, nem is tudok erről véleményt írni, csak azt írtam le amennyit az ismerősöm megosztott velem.
2021. dec. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7-es! 4-es válaszolónak írt!
2021. dec. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: Elkezdtem vajúdni, egy idő után hívtam a bábát (ő hívta a másikat is). Kiértek, megnézték a baba szívhangját stb, vajúdgattam, majd megszületett a baba, később a lepény. Megnézték a babát, elláttak engem. 3 órát még kint ültek, majd hazamentek. Másnap az egyik bába visszajött, megnézett engem és a babát.

Mi érdekel pontosan?

2021. dec. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%
Nekem sürgősségi császárom volt és nem lett volna idő mentovel még kórházba menni, így is majdnem belehaltunk. Pedig nem volt előjele, minden ottul haladt. Előtte azt gondoltam nem gond az otthon szülés ha makk egészséges az anya, de most már látom hogy a szülés lehet orosz rulett is és csak mázli kérdése. Ezért én tuti nem szülnek otthon, már csak azért sem mert paráznék a komplikációk miatt.
2021. dec. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!