Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik otthon szültek, mesélnétek?

Akik otthon szültek, mesélnétek?

Figyelt kérdés

Nem a szándékos osz-re gondolok, hanem akinek úgy alakult, nagyon gyors volt pl. Hányadik szülés volt? Mennyire voltatok megijedve, hogy baj lehet? Elég volt a férj, diszpécser segítsége? Gátrepedés, sérülés volt?

Nem tervezek szándékos itthon szülni (bár jó lenne, de messze a kórház, így nem kockáztatnék). Csupán érdekel a téma és a tapasztalatok.

Köszönöm, ha megosztod velem a történetet!



2021. nov. 29. 12:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Kérdezd meg Visnyei Barbikát Instagramon aki császáros előzmény után szándékosan távozott a ctg vizsgálatról beindult szüléssel, majd szándékosan nem indult el vissza hogy otthon szüljön meg illegális keretek között. Kérdezz meg tőle nyugodtan bármit hiszen olyan nyitott lány akinek mindenről van véleménye (csak másokét nem szereti hallani, azt töröltetni szokta innen is). Hátha elmondja, hogy milyen érzés volt kockára tenni az életüket és kocsiban megszülni, csak vigyázz, nehogy hazudozzon a történetről ahogy szokott.
2021. nov. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Atya Isten! Nem hallottam még róla.
2021. nov. 29. 12:40
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Ha igazan szamit a sajat/gyermeked elete,ne tedd... Engem legalabbis nincs az az Isten,aki ra tudna venni...
2021. nov. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező szerintem arra gondol, amikor a baba olyan gyorsan születik, hogy az utszélén,kocsiban,vagy otthon születik meg. Az apuka telefonál a diszpécsernek és így az apuka vezeti le a felesége szülését.


[link]


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szule..


[link]

2021. nov. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4-es, pontosan erre gondoltam. 3.baba, 1. öt óra alatt lett meg, 2. 2 óra alatt. Most inkább felkészülnék minden eshetőségre.
2021. nov. 29. 13:11
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Ha csak messzi a kòrhàz , az ne tartson vissza. Lehet intezmènyen kìvül szülni bèrelt lakasban ,ismerősnèl, stb. ami közelebb esik a kòrhazhoz. Ha komolyan èrdekel a tèma, akkor kèrdezz rà a bàbapraxisoknàl, hogy van- e környèketeken valami lehetősèg, hàtha van bejàratott bèrlakàsuk.

Volt kollegàm baràtnője szült meg otthon veletlenül. Első gyerek, szinte kipottyant belőle, nem is kellett utana kòrhàba menniük (uk).

Èn otthon szülèst terveztem, kòrhazban kötöttem ki, hà inkàbb szültem volna meg az àrokparton...

2021. nov. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
Az a fontos, hogy ne essen le a gyerek. Elèg csùszòsak tudnak lenni. Aki èrte nyúl, az legyen erre felkèszülve. Ha a nykan van a köldökzsinòr, azt le kell tekerni. Tegyètek mellre, vagy a hasadra, fel tudnak kùszni mellig az újszülöttek. Be kell takargatni mìg rajtad van. A köldökzsinòrt nem szabad elvàgni, mìg làthatòan van benne a baba vèrèből. Ha biztosra akartok menni, akkor vàrjàok meg, mìg a lepèny megèrkezett. Kb. a köldökzsinòr felènèl latszik, hogy melyik a baba rèsze ès melyik a lepèny rèsze belőle, ott ideàlis elvàgni. A lepènyt tegyètek fèlre, hogy megvizsgàlhassàk èp-e, nem maradt-e benned darabka. Mikor először pisilsz, van ahol kèrik ml-re lemèrve (èn wc-re rakott àgytàlba pisiltem, azt öntöttek mèrőpoharba), van ahol csak azt kèrdik, volt-e megfelelő mennyisègű vizelet. Figyeljètek, hogy a baba pisilt, kakilt-e, ha bizonyos idôn belül nem, az gond. Neked kb. 3-4 napon belül fontos, hogy legyen szèkleted. Azt ne hagyjàtok, hogy csak az otthonszülès miatt antibiotikumot adjanak a gyereknek, ha nincs baja, a szemèbe sem. A babàt nem kell azinnal lemosni, elèg letörölgetni.
2021. nov. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! :)
2021. nov. 29. 13:23
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem majdnem így történt.. :) Tervezett otthonszülés volt 5 éve, de olyan gyorsan történtek a dolgok, hogy nem értek ki a bábák, a korházba se értem volna be.

Nagyon laza, rendszertelen fájások voltak úgy 1-2 órán keresztül (10p, 18p, 12p, 20p stb), aztán hirtelen begyorsult, beerősödött. Férjem hívta a bábákat, de úgy 7p alatt akkor már kint volt a gyerek. Kérdezz nyugodtan.

2021. nov. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!