Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miben tároltátok a kórházban...

Miben tároltátok a kórházban a mellszívóval lefejt tejet amíg meg nem kapta a baba?

Figyelt kérdés
Vittetek kis tárolópoharakat arra az esetre ha fejni kéne?Elnézést ha nagyon buta a kérdés, első baba lesz, és nem állnak össze a dolgok a fejemben.
2010. szept. 6. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Első babánál én is mindent tudni akartam....(2 császáros picim van)...

Ma már a legtöbben 98% visz be magábal mellszívót,és azzal is feji magát ezzel is rásegítve a tej beindulását.Én vittem mellszívót és cumisüveget.Ez azért is jó,mert az első napokban sokat alszik a pici,és ha közben mondjuk belövell a tej,és le kell fejni,utána beteszed cumisüvegbe,és van egy közös hűtő,felcimkézed a neveddel szobaszámmal (ez kötelező)hogy tudják kié,ja és dátummal,és oda beteszed.Amikor felkel a pici adhatod neki kicsit melegítve (mikrózva...)vagy ha hamarosan felébred akkor be sem kell tenni.....

Ha még van kérdésed és cikinek találod megkérdezni itt,vagy bármi egyéb..írj nyugodtan privit....

egy 20hós kisfiú és egy 3 hós kislány anyukája

2010. szept. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk Nyíregyházán nem volt tavaly szabad lefejt tejet adni a babának, (mondjuk rota vírus volt a kórházba, lehet e miatt nem engedték), ezért amit lefejtem ki kellett öntenem a lefolyóba.
2010. szept. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én cumisüvegben tároltam, de sosem jutottunk el a hűtőig, mert odaadtam neki kanálból 1 órán belül.

Érdemleges mennyiséget már csak itthon fejtem.

2010. szept. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szia!Én kiöntöttem mert szerencsés voltam és annyi tejem lett hirtelen hogy nem győztem etetni a bébit a lefejtre nem volt szükség.DE!nálunk pl a baba-mama szobákban volt saját hűtőszekrény abba rakták a többiek a tejcit,Én azokat a tároló poharakat használtam később is amiket a várandós csomagban illetve később is a felicitas csomagban adtak.ha géppel fejsz ahhoz általában vannak tároló eszközök is.de ha nincsen tároló poharad akkor a kórházban a csecsemősök fognak adni steril üvegcséket,illetve ha Te viszel be az is mindenképpen legyen kifőzve vagy sterilizálva.remélem tudtam segiteni.ha bármi kérdésed van nyugodtan irj privit ,szivesen segitek.üdv 3 gyerekes anyuka(aki most várja a 4.-et)
2010. szept. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Sokat segítettetek.
2010. szept. 6. 20:08
 6/8 anonim ***** válasza:

A kórházbana azt mondták a csecsemősök, hogy az anyatej 4-6 óráig is eláll szobahőmérsékleten, nem fog megromlani.

A szobatársam mindig így adta ababájának a lefejt tejet (ugyanis ahogy cicire tette a bébit, elaludt a drága...).

2010. szept. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szombathely: mindenkinek adnak kis üvegpoharat és ott áll a tej. Ha túl sok van, akkor gyorsan haza kell küldeni, mert nem tehettük ottani hűtőbe (higiénés előírás). Szóval ott állt, aztán vagy megitta, vagy kiöntöttük )-:, és elmostuk, +minden nap összeszedték a poharakat és sterilizálták. Ha haza is küldtem, akkor kértem be tejtároló poharat (avent).
2010. szept. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem fejtem kórházban, 24 órás rooming in volt,

Amúgy itthon is csak pár hétig, mind a kettőnél, a másodikat másfél éve szoptatom.

Szerintem felesleges ott bent fejni, cicire teszed sűrűn, 3 nap után úgyis haza lehet menni.

A babánál meg nincs jobb mellszívó.

2010. szept. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!