Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elképzelhető, hogy ha elég...

Elképzelhető, hogy ha elég nagyra nő a baba már a 37. hét környékére, és szűkös neki a hely és elég érett is akkor "megindítja" a szülést korábban?

Figyelt kérdés

Mármint a babára gondolok hogy megindítja nem a dokira.

Hormonálisan.

Mivel normális esetben a baba jelzést küld az anyának aki hormont kezd termelni és beindul a szülés.


Ha a baba már hamarabb külvilágra érett, akkor megtörténhet ez hamarabb is?


Azért kérdezem, mert annyit hallani arról,hogy "ajjaj, hamarabb született a baba, most mi lesz" és tényleg nem jó ez ha a baba még pici és jót tettek volna neki az utolsó hetek...de ha közben már neki kint jobb, akkor nem baj?!


2011. nov. 7. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem 38. hétre született meg a babám, és 2800grammal. Spontán beindult a szülés. Ez szerintem egyszercsak elindul, és lényegtelen hogy mennyi hely van még a babának, vagy mennyire nagy. mert van olyan baba aki 4kg felett született 40 hétre. Szóval jön az a baba, ha úgy gondolja. Boldog babázást!
2011. nov. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Velünk pont ez történt. 37+3 napon, 4250gral, 52cm-el a koraszülés határán született a lányom. Nehezen szopott, vastagon magzatmázas volt, hátsó kutacsa is hatalmas volt. Hajszál híján a koraszülészeten kötött ki.
2011. nov. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
saját bőrömön tapasztalom hogy nem feltétlenül születik hamarabb, 31 hetesen már 34-nek felelt meg a méretei alapján, már 4 kg felett tartunk (becsült súly) és még mindig egyben, mára vagyok kiírva :)
2011. nov. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem 31 hetesen beindult a szülés :(, de vissza tudták tartani!Mai napig nem derült ki miért!Már akkor nagyon nagynak becsülték, így a kórházban előre hozták 4 héttel a szülés várható időpontját, mondván tuti hogy csak el lett számolva?!?!?!?!Íyg ugye 36 hetesn született volna ha akkor megszületik????


Az eredeti dátumom dec 7 volt, előre hozták nov 10-re!MErt 31 hetesen a nyákdugóm is elment, és felpuhult elvékonyodott a méhnak, és ki is nyíltam 2 ujjnyira, meg hát a baba is jóval nagyobb!


Én nem hittem nekik, és állítottam, hogy márpedig jól volt számolva, hisz tudom a fogantatás pontos napját!Csak a saját dokim hitt nekem, de a konzíliumon leszavazták!

Persze dec 4-én született meg a lányom, így még 8,5 hétig húztuk nyákdugó nélkül 2 ujjnyi tágulással!


4 kilóval és 61 centivel született amúgy, szóval ha az Ő számításuk szerint születik akkor sem hinném hogy koraszülöttnek veszik!


De a méret és a helyhiány nem indokol ilyet!De valóban nem tudni miért is küldi a baba azt a hormont anyának????Ezt még kutatják!De én is kiváncsi lennék!


23 hós kislány és 13 hetes pocakbabi anyuja

2011. nov. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fiama 37+6-on már 3600 gramm volt odabent, a lányom a 38. hét elején 3301 gramm, de mind a kettő még ráhúzott 3 hetet és nem indultak meg maguktól
2011. nov. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 60 cm és 4 kg volt, de esze ágában sem volt "beindítani" a szülést! 42. héten a doki indította meg! A lányom még bent maradt volna, pedig helye már nem nagyon volt. :)
2011. nov. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Úgy látszik ez is ilyen vagy-vagy, nincs rá tendencia.

2011. nov. 8. 07:37
 8/8 anonim ***** válasza:

A kisfiam 37+4-re született 4100 grammal. Indított szülés volt, de mielőtt bármilyen beavatkozás is történt volna, már 2 ujjnyira nyitva voltam, szóval nem lehetek biztos abban, hogy nem jött volna egyébként is.

A kislányom 39+5-re született 4200 grammal. Ha 1-2 héttel korábban akar jönni, biztos nem előzi meg súlyban a bátyját :)

2011. nov. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!